[ Shurda @ 09.10.2003. 23:32 ] @
Negde sam nekada pročitao da jednom otvorena i-mail adresa ostaje , faktički, zauvek "zaključana"... Znači, adresa tipa "[email protected]" posle isteka naloga Pere Perica kod "www.provajder.co.yu ostaje zauzeta, tako da Pera Peric i posle nekoliko godina može ponovo aktivirati svoju adresu, naravno uz dokaz o identitetu. Tako se meni desilo kod jednog beogradskog provajdera pre nekoliko godina, a zasto da ga i ne imenujem jer je iskustvo veoma pohvalno,u pitanju je "Beotel", naime jos 1997-me godine sam otvorio nalog kod njih i koristio ga par godina, a posle silom prilika nisam uopste koristio interenet, kada sam otisao da obnovim nalog posle skoro dve godine, na moje iznenadjenje on je stajao, i cekao me je iako je bio, i još uvek je sasvim običan, po prezimenu koje je veoma često u Srbiji :-)
Drugi, ali negativan slučaj je slučaj drugog velikog provajdera koji posle dva meseca neplaćanja, ako na računu nema vremena, nalog gasi i OSLOBADJA naziv.... Slučajno sam upoznao devojku koja je godinama imala jednu adresu kod njih, u jednom momentu potrošila vreme, a došlo leto, otišla na more i prošlo dva meseca, a user bio interesantan i posle nekoliko dana prodat drugom korisniku! Zamislite kakav "bedak", a posebno njoj ako se dopisivala, a jeste ko zna sa kim i ko zna ko dobija sada takva pisma...
Da li postoji neka zakonska regulativa, kod nas ili u svetu koja regulise ovakve stvari?
[ alex @ 10.10.2003. 00:59 ] @
Ta regulativa ne postoji i uopste nema potrebe da postoji. To sto si nekada procitao uopste nije standardna stvar, vec zavisi od provajdera do provajdera. Verovatno si ga procitao u ugovoru koji si automatski potpisao i s kojim se automatski slazes prilikom otvaranja naloga kod provajdera.

Posto verovatno znam o kom se tom provajderu radi s kojim si imao negativna iskustva mogu da ti napomenem da u Ugovoru koji zasnivas s tim provajderom prilikom otvaranja naloga lepo pise da ce se nalog deaktivirati ukoliko nije koriscen (nije placeno vreme za isti u odredjenom vremenskom roku i vreme je iskorisceno).

Citat clana 5 Korisnickog Ugovora tog naseg provajdera:
Citat:

Ukoliko Korisnik prekoraci placeno vreme preko XX minuta, Provajder ima pravo da suspenduje ispunjenje svojih obaveza po ovom Ugovoru i to sve dok ne primi novu uplatu od Korisnika. Korisnik je duzan da prekoraceno vreme izmiri u roku od 60 dana. Ukoliko Korisnik ne izvrsi pokrice neplacenog vremena u roku od 60 dana, ovaj Ugovor se raskida a Korisnikov nalog se gasi.


Eto, nadam se da sam ti razjasnio situaciju.

Pozdrav,
alex.