[ Predrag Glumac @ 13.03.2008. 13:55 ] @
Pozdrav narode,
imam problem sa VB.Net-om, naime ovo smece nema Main metodu odakle bih mogao da proverim da li je vec pokrenuta instanca aplikacije. Provalio sam na netu da VB.Net koristi event StartupNextInstance, ali taj event se nikada ne pokrece, cak ni obicni Startup event ?! Event sam kreirao tako sto sam izabrao MyApplication events pa StartupEvent i VS sam generise hendler za event. Da li neko ima iskustva sa ovim ? Da li treba josh nesto da uradim ?
[ Predrag Glumac @ 15.03.2008. 02:21 ] @
Tja, da samom sebi odgovorim, problem je bio do VS-a. Da li je VS 2005 Team Edition bagovit (ima SP1 koji se instalirao kao Partnership edition) ili nesto drugo, uglavnom, kada sam kompajlirao pod Professional edition-om radi kako treba.
[ Djoks @ 19.04.2008. 23:30 ] @
Kako nema main metodu?

Kreiraj je. Dodaj jedan modul i u nju proceduru Main i onda je odaberi kao startnu.
[ mmix @ 20.04.2008. 09:58 ] @
VB.NET winforms aplikacija ne mora da ima main. Startup objekat moze da bude forma.
[ Djoks @ 20.04.2008. 21:22 ] @
Ona inicijalno nema "Sub Main", već je startan objekat - Windows forma "Form1", ali se lako može dodati modul i u njega postaviti "Main" procedura, te promijeniti startup objekat iz podešavanja aplikacije.