[ grubizr @ 10.10.2003. 01:25 ] @
Da li je neko čuo za neku proveru softwera u svom gradu. Navodno u policiji su oformili odeljenje za privredni kriminal koje se trenutno obučava i trebalo bi da krene u kontrolisanja softera? Nekakve kontrole je bilo u Zrenjaninu i protiv jedne škole je podneta prijava?

Koliko je meni poznato zakon ne predviđa prekršajne nego odmah krivične prijave?

Ukoliko se baviš dizajnom ili programiranjem kupiš software i isplatiće se (možda) ali kakvu šansu ima privatna škola sa 8 računara ( 8 * photoshop + 8 * macromedia flash itd...). Vodi li neko računa o tome?

Da li je legalno držati shareware igricu ili programe na računarima i ko presuđuje ukoliko ima nejasnoća?

[ -zombie- @ 10.10.2003. 03:07 ] @
Citat:
grubizr:
Ukoliko se baviš dizajnom ili programiranjem kupiš software i isplatiće se (možda) ali kakvu šansu ima privatna škola sa 8 računara ( 8 * photoshop + 8 * macromedia flash itd...). Vodi li neko računa o tome?


ne razumem. ja se bavim programiranjem, i cenu alata ugrađujem u cenu mog proizvoda. dizajner ugrađuje cenu njegovog alata u cenu njegovih usluga.

zašto ti ne bi mogao da ugradiš cenu alata u cenu tvojih usluga (časovi)?


u sva tri slučaja, glavni "proizvod" je posledica umnog rada (programiranje, crtanje i predavanje), dok su programi samo alati koji se moraju kupiti baš i kao bilo koji drugi alat.


izvini, ali ja stvarnone vidim razliku.
[ broker @ 10.10.2003. 10:04 ] @
Zmbie, u normalnom svetu je to tako.. kod nas je cena raa niska pa ispadne da cena softvera ima mnogo veceg udela u celoj prici.