[ maksvel @ 13.03.2008. 22:11 ] @
U pitanju je softver za adaptivno testiranje. Elem, imam npr. klasu Item, koja ima property-je, metode za čuvanje u bazi itd. Sad bih da u toku testiranja naravno prikažem taj Item (zadatak) - npr. ako je višestrukog izbora, prikazujem niz radio button-a, ako je dopunjavanje prikazujem tekst i textbox za odgovor. Da li metode za prikaz treba da budu sastavni deo osnovne klase Item ili treba da pravim posebnu (controller?) klasu za prikaz? Takođe, kada ispitanik odgovori u zadatku, potrebno je da izvesna funkcija proveri tačnost. Gde je ispravno postaviti ovu funkciju? Ne bih sad sve da stavljam u code-behind Kakva je praksa - da postoji Item.Show(), Item.Check() ili ...?
[ deerbeer @ 14.03.2008. 09:57 ] @
Za prikaz odredjenog Item-a mislim da bi ti najpogodnije bilo da napravis nasledjene klase iz tvog Item-a

Code:

//npr .. 
public ItemCheckButton : Item { } 
public ItemTextField : Item {} 

i onda da u njima implementiras metode koje ce biti za prikaz tj. da li ce da se pojavljuju checbox-ovi buttoni ili textbox-ovi za odgovor ..
A za obradu rezultata napravi neku container klasu koja ce imati niz item-a i koja ce za svaki item proveravati odgovore i sabirati poene ..
Code:

public ItemCollection 
{
Item [] array ; 

//metode  za obradu 

}

Probaj da uvek odvojis klase koje su za prikaz na formi od samih podataka jer ce ti kasnije biti mnogo lakse da odrzavas takav kod ...
[ toxi_programer @ 14.03.2008. 14:35 ] @
Ja bih napravio kontrolu, dakle klasu koja je izvedena iz UserControl, čiji bi konstruktor zahtevao objekat tipa MojItem, i da ima mogućnost da se podešava izgled i slično. Naravno, ta kontrola uzme podatke iz MojItem i na osnovu toga prikazuje gomilu checkbox-ova ili textboxova il' kakve već podatke dobije od MojItem.
[ maksvel @ 15.03.2008. 11:31 ] @
Da, da, ideja i jeste da se naprave loosely coupled klase, pretpostavljam da ima i neki dizajn patern za to. U principu, to bi bio neki MVC patern, samo malo prostiji