[ Neks1977 @ 15.03.2008. 10:15 ] @
Pozdrav svima.Skoro sam kupio za posao tft tv od 8inca marke brondi tv 200.Ima video i audio plejer koji cita sa memoriskih kartica i usb flesa.Sto se tice tv prijema super je.Kad sanimim dvd film cna usb cita ga lepo,ali kad pustim film u avi fajlu tu nastaju problemi ima ton a nema sliku slucsjno dsam snimi jedan avi fajl i pokrenuo ga je ima slika i ton i rade besprekorno kad sm video detalje filma pise xvid.U prospektu pise da reprodukuje AVI,MPEG4,DIVX,Kako da resim ovaj problem dali treba da se konvertuje video sadrzaj,koji mi program preporucujete.
[ kristi1 @ 15.03.2008. 11:10 ] @
To ne mozes da konvertujes Xvid je codec a Avi je format. To bi znacilo da pretvoris benzin u kola.
[ momsab @ 15.03.2008. 13:25 ] @
ako podrzava DivX podrzava i XviD
pitanej je samo kako je podeseno kompresovanje u XviD

jeste moguce iz XviD prebaciti u DivX, postoje razni programi koji su vise puta spomenuti (bilo u video komprsiji bio u video softveru)
[ Stranger2 @ 22.03.2008. 21:58 ] @
Citat:
ako podrzava DivX podrzava i XviD
pitanej je samo kako je podeseno kompresovanje u XviD

Ovo nije uvek tacno. Ljudi koji kodiraju xvid codecom obicno ukljuce sve moguce napredne opcije i time izadju iz okvira mogucnosti nekih uredjaja. Kod kodiranja divx codecom te opcije su po defaultu iskljucene a i ispisana su upozorenja da fajl moze biti necitljiv u nekim uredjajima.
Citat:
Kako da resim ovaj problem dali treba da se konvertuje video sadrzaj,koji mi program preporucujete.

Najprostiji je DivX Converter. vec negde sam objasnjavao kako se koristi pa da sad ne objasnjavam ponovo.
Dobija se u sklopu divx paketa kojeg mozes skinuti sa www.divx.com

probaj konvertovati nesto pa vidi da li radi