[ zokipancho @ 15.03.2008. 18:41 ] @
windows xp mi se dize iz treceg puta,a dva puta se sam restartuje.Nekad nece ni iz treceg,sta da radim.Please HELP!
[ WuTang @ 15.03.2008. 19:08 ] @
ako ti je problem softverske prirode sto je najverovatnije najbolje bi ti doso novi format sisitema!!!
[ zokipancho @ 15.03.2008. 19:12 ] @
instaliran sistem jutros
[ zokipancho @ 15.03.2008. 19:26 ] @
Siguran sam da nije softwerske prirode.Prvi put kad sam hteo da formatiram disk,nije mi dozvolio kompletno,
i prijavljivao mi je moguce ostecenje harda.Onda sam napravio vise particija i formatirao sam C od 10Gb.Instalirao sam
Windows i sada ga dize iz treceg puta a nekad i ne dize.Samo prijavljuje da mu fali neki sistemski fajl,a kad se tri puta
restartuje onda ga valjda nadje.
[ popusicko @ 15.03.2008. 20:25 ] @
Verovatno je hdd poluispravan ili polupokvaren.Hdd regenerator i probaj da vidis na samom pocetku da li ima bad sektora.Mogao bi i ram testirati sa nekim gold memory ili ram testom.
Probaj pa javi da trazimo dalje.
Haug
[ Binary Mind @ 16.03.2008. 20:05 ] @
Svidja mi se ovo "poluispravan ili polupokvaren" Hard je u svakom slucaju najverovatniji uzrocnik problema. Prvo probaj sa promenom data kabla za hard (IDE ili SATA). Ako ne pomogne probaj neku vrstu Low Level Formata (koristi pretragu ako ne znas sta je posto ima dosta o tome i na ES-u i na Google-u). Ako ni to ne pomogne, kupi novi hard Bar su oni sad jeftini.
[ zokipancho @ 16.03.2008. 22:28 ] @
ma nije hard u pitanju.probao sam drugi i isto.brine me radna memorija
isprobao sam 4 i menjao slotove i sve su pale na testu hiren boot-a
[ momsab @ 16.03.2008. 22:33 ] @
ploca, napajanje...
[ Binary Mind @ 16.03.2008. 23:59 ] @
Onda je ploca najverovatnije problem, mada ne mora da znaci da je pokvarena (probaj clear CMOS)... Napajanje mozda ali manje verovatno. Imas li neki drugi komp na kome mozes da isprobas ta 4 modula (ja sam tako razumeo "isprobao sam 4...") koja nisu prosla testove? Moguce je i da su svi otisli, ali verovatnoca je vrlo mala.
[ zokipancho @ 19.03.2008. 20:38 ] @
ploca je u pitanju,definitivno.hvala na pomoci.