[ maricn @ 16.03.2008. 16:40 ] @
Ovako, poceo sam da pisem program u delphi-ju za tablić, kartašku igru.
Planirao sam da odvojim funkcije za računanje kombinacija i nošenje karata u različite dll-ove; sa pamćenjem karata, i bez.
E sad naišao sam na više problema:
1. Prvo, i najbitnije, treba da napišem rad o ovome, tačnije UVOD u rad (čitaj: naučni rad). Ono što mi tu nije jasno je kako se to piše rad? Tražio sam svuda, i kakav god "rad" da sam našao, uvod je imao manje od 200 reči, a meni trebaju 2 stranice. I još u vezi prvog pitanja, dobro bi mi došle neke informacije o statistici i verovatnoći u kartaškim igrama...
2. Algoritam za nošenje karata ! Mislim, šta reći, u programu su mi igraci klase "TIgrac" od kojih svaki ima "Ruka", što je lista karata koje ima taj igrač. Talon je takođe u obliku liste. Treba mi neki algoritam koji će da izračuna za jednu kartu iz igrac.ruka koliko ona u najboljoj kombinaciji nosi karti sa talona i koliko je to štihova! Svaka karta je slog koja ima boju, broj, jačinu (štih). E sad to treba uraditi i u slučaju card tracking-a i bez istog. Već sam smislio kako bi to radilo u slučaju pamćenja karata, naravno u kombinaciji sa ovim algoritmom. Svaka pomoć i sugestije su dobrodošle...
Znači, za pisanje uvoda u rad imam još nekoliko dana, pa je tu pomoć neophodnija.
Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao maricn dana 16.03.2008. u 23:26 GMT+1]