[ sanjin1408 @ 16.03.2008. 23:50 ] @
pozz

kako da u xari postavim prozirnu pozadinu naptavio sam si video logo i uvijek kad rendujem (exportujem) mi sipod loga bude onaj teksti x3d demo, jednostavno nemogu da napravim da mi bude prozirno. kako se to može odradit?
zanima me koji su još dobri programi poput xara 3d za pravljenje loga u video.
[ buljko @ 17.03.2008. 00:32 ] @
Citat:
sanjin1408: ...kako da u xari postavim prozirnu pozadinu


Kod neregistrovane (DEMO) verzije... nikako!
[ sanjin1408 @ 17.03.2008. 00:37 ] @
a ako nabavim ključi ili crack znači moguće????
[ buljko @ 17.03.2008. 01:17 ] @
This version of the software displays a background message, which you cannot change. (With the full version you can use any color or bitmap as a background.)

Nikako Cr**k!



[ sanjin1408 @ 17.03.2008. 22:51 ] @
frend mi je dao sad original, ali nezna ni on kako podesit prozirnost, uvijek neka boja a ja bi samo da napravim logo i da bude proziran kako se to zove ili kako to odradit?
[ buljko @ 17.03.2008. 23:17 ] @
Jel' na ovo mislis?







[ sanjin1408 @ 18.03.2008. 00:50 ] @
da uvijek mi tako sivo bude ispod. a ova ispod slika je ok jer je prozirna. da na to mislim hoću jednostavno prozirni logo ( pozadina da je prozirna tako kao što si ti napravio)
[ sanjin1408 @ 18.03.2008. 00:58 ] @
i da se nadovežem još me zanima kako da smanjim logo da mi bude otprilike veličine tv loga kao od nekog programa a ne preko cjele slike kad rendujem
[ buljko @ 18.03.2008. 09:11 ] @
Uradi EXPORT sa stikliranom opcijom TRANSPARENT.
[ sanjin1408 @ 18.03.2008. 14:46 ] @
sory nemoj se ljutit ali bih te zamolio za malo detaljnije objašnjenje.
di se nalazi taj transparent?
ja sam napravio logo i idem na : 1. file 2. exsport animation 3. save as type - avi 4. avi options???? ali ni tu ga nema ne znam di se nalazi.

[ buljko @ 19.03.2008. 15:18 ] @
>>>




Export animation GIF... ne u AVI!
[ sanjin1408 @ 20.03.2008. 17:36 ] @
hvala puno!!!
[ stolle021 @ 07.09.2008. 19:24 ] @
meni treba pomoc oko loga za firmu otvaram firmu koja se bavi cevnim instalacijama
znaci vodovod,grejanje ,gas,klima.
firma se zove aqua-m pa bi mi trebalo nesto zanimljivo nesto sam ja nasao ali ja ne znam da preradim te slike ,ustvari mogo bi ali su jako male pa cu ih postaviti kao primer sta bi hteo a ako se radi oko placanja ni to nije problem a isto me interesuje pravljenje sajta . pa bi molio prisutne da mi pomognu
unapred hvala
[ e.X.e @ 06.01.2009. 18:47 ] @
Da li bi neko hteo da mi napravi neki logo za firmu mog caleta? Ako neko hoce firma se zove Aluplast bavi se PVC i ALU stolarijom,bio bih vam sahvalam ako mi pomognete... slike mi mozete ovde poslati a mozete i na e-mail:[email protected],ali bolje je na e-mail.... Hvala Unapred!!! Srecno Badnje Vece!!!
[ Stranger2 @ 12.01.2009. 21:57 ] @
Citat:
sory nemoj se ljutit ali bih te zamolio za malo detaljnije objašnjenje.
di se nalazi taj transparent?
ja sam napravio logo i idem na : 1. file 2. exsport animation 3. save as type - avi 4. avi options???? ali ni tu ga nema ne znam di se nalazi.


kada u Xari exportujes u GIF sliku, mozes staviti kvacicu ispred Transparent i dobices sliku sa koje se ne vidi pozadina ali ni jedan pixel te slike nece biti poluprovidan. Takve providne GIFove podrzavaju i stariji browseri pa je zgodno. Problem je sto recimo logo koji je bio ispred plave pozadine ne izgleda lepo ispred zelene jer rubovi budu malo neravni.

Drugo resenje je savremenije. exportujes u PNG format. tada slika dobije i potpuno providne (nevidljive) i poluprovidne pixele. Najbolje je izabrati True color 24bit jer tako svaki kanala dobije po 8 bitova (8 za crveni, 8 za zeleni, 8 za plavi i 8 za providnost). Takve slike se uklapaju kasnije uz svaku pozadinu. Problem je samo sto stari internet explorer 6 ne prikazuje ove poluprovidne pixele vec budu popunjeni crnom ili belom bojom.
[ Stranger2 @ 12.01.2009. 22:29 ] @
Citat:
Da li bi neko hteo da mi napravi neki logo za firmu mog caleta? Ako neko hoce firma se zove Aluplast bavi se PVC i ALU stolarijom

napravio sam nesto. prikaceno je ispod ove poruke. jedna varijanta podseca na alu profile od kojih se prave prozori. pretpostavljam da je to dovoljno.