[ mayana @ 17.03.2008. 15:52 ] @
pozdrav svima. imam problem sa stampanjem izvestaja pomocu crystal reportsa. naime, tabela iz koje mi treba izvestaj ima oko 160 polja i kad ja to hocu da stavim u izvestaj, nema sanse da stane onako s leva na desno, izgledalo bi ko ekg traka, usko pa predugacko, pa mene zanima kako to da odradim. znaci treba mi 160 polja za nekih 10 unosa u bazu da se svi odstampaju. da li mogu crystal reporti da se okrenu u 'landscape', tj da mi nazivi polja budu jedan ispod drugih a podaci sa strane, a ne ovako kako su po defaultu??? molim za pomoc, hvala
[ 01011011 @ 17.03.2008. 21:30 ] @
Zasto bi neko uradio ovako nesto? Bolje bi ti bilo da grupises te colone na neke zsnacajne manje grupice pa da ih printas. ovako ti mozda ni kolicina rezultata nece mocid a se isprinta po duzini, pa sta ces onda?
[ mayana @ 18.03.2008. 09:53 ] @
nije da ja to tako ocu, nego mi takav zahtev :-((((( znaci verovatno nema sanse da se okrene report, jel?
hvala na odgovoru svakako
[ 01011011 @ 18.03.2008. 16:49 ] @
nisam siguran da li postoji nacin da se okrene report, ali ti mogu reci da ako imas i tako preko 15tak rekorda da ti opet nece stati na stranicu. Zar ne?
[ mayana @ 19.03.2008. 18:11 ] @
pa, dobro, kako biste vi odradili izvestaj s mnogo polja u bazi? napominjem da unosa nece biti puno, 10ak, ali mnogo je polja, najmanje 40, najvise 160....
[ 01011011 @ 19.03.2008. 19:14 ] @
U zavisnosti od kakva je vrsta aplikacije. Uglavnom ako zelis da neki od tih reporta koristis uz stamapc, onda bih ti predlozio da ako je moguce grupises polja.

Dakle ako recimo imas OSOBU A koja kupuje auto A..

Umjesto da istampas sad sledece

Osoba A - ime
Osoba A - prezime
Osoba A - adresa
Osoba A - broj telefona
itd itd... mozes imati kolona
Auto A - model_auta
Auto A - godina
Auto A - boja
itd...

sad na primjer ovdje mozes imati 30-40 polja... e sad NORMALIZUJES i napravis grupacije. Ovdje gore je ocigledno da mozes da odvojis osobu A od Auta.. i da stavis 2 reporta. AKo treba pocezanost onda izvadis colone koje su povezane sa ovom osobom.
Ovo mozes da uradis sa TAB faozonom..


E sad ako u jednom recimo redu, informacije nisu bitne ako su jedna do druge i zelis da ih stavis na crystal Report i onda tako isprintas kao formu, to mzoes da uradis, znaci svaki rekord uzmes jednu stranicu i napravis report i strpas info u report i pichis...


[ mayana @ 20.03.2008. 13:40 ] @
kako mislis sa tab fazonom? radi se o nekom finansijskom programu gde su svi podaci o jednoj kompaniji, jesu oni podeljeni u celine ali bi bilo jako lepo (klijentu) kad bi mogao da ih vidi sve odjednom, jer je bitno da se uporedjuju... tj ne da ih vidi, na formi i jesu svi zajedno ali na izvestaj ne mogu da stanu. kao funkcionisu tabovi i reporti? hm.... sad mi nesto pade na pamet: mislis da na formu gde mislim da stavim crystal report viewer stavim vise tabova, na svaki tab po jedan viewer i za svaki da vezem drugi report koji odgovara toj celini? tako bi i dalje svi podaci bili uslovno receno na istoj formi a on nek se slika ako mu se tako ne svidja, jel? jos jedno pitanjce, kad bi tako odradila, dal postoji sansa da se svi ti izvestaji exportuju u isti .xls fajl jedan za drugim, tako da bar tamo budu zajedno pa nek ih odatle stampa?
[ Shadowed @ 20.03.2008. 14:12 ] @
Cini mi se da je mislio na tab character i cinjenicu da je on prilagodljive duzine (ako posle reci od 4 slova imas tab pa rec a u sledecem redu 6 slova tab pa rec, druga rec ce pocinjati u oba slucaja na istom mestu formirajuci kolone).

Ono sto mozes je da napravis ovako nesto:
Adresa kompanije:
ulica | grad | post. br. | drzava

Direktor:
ime | prezime | tel | ....

I tako dalje, izdelis na celine. E sad, ako podataka ima bas toliko da ne mogu nikako stati na papir, onda problema i nema, stavi manji font pa ce stati :) Drugacije i nece moci. Ili veci format papira.
[ mayana @ 23.04.2008. 19:35 ] @
Citat:
mayana: kako mislis sa tab fazonom? radi se o nekom finansijskom programu gde su svi podaci o jednoj kompaniji, jesu oni podeljeni u celine ali bi bilo jako lepo (klijentu) kad bi mogao da ih vidi sve odjednom, jer je bitno da se uporedjuju... tj ne da ih vidi, na formi i jesu svi zajedno ali na izvestaj ne mogu da stanu. kao funkcionisu tabovi i reporti? hm.... sad mi nesto pade na pamet: mislis da na formu gde mislim da stavim crystal report viewer stavim vise tabova, na svaki tab po jedan viewer i za svaki da vezem drugi report koji odgovara toj celini? tako bi i dalje svi podaci bili uslovno receno na istoj formi a on nek se slika ako mu se tako ne svidja, jel? jos jedno pitanjce, kad bi tako odradila, dal postoji sansa da se svi ti izvestaji exportuju u isti .xls fajl jedan za drugim, tako da bar tamo budu zajedno pa nek ih odatle stampa?



e, ljudi, ja uradih ovako, stavila sam vise tabova i na svaki tab po jedan viewer i report koji ima 15ak polja iz tabele, pa sledeci tab sa sledecim viewerom i sledecim reportom sa sledecih 15ak polja itd... e sad, problem je sto se na crystal report viewerima vidi toolbar sa export buttonom samo na prvom od njih mada je svugde na svima ukljuceno da se vidi. dakle, zasto na jednoj formi sa vise viewera ne mogu da imam aktivne sve toolbarove???? help, please???