[ Fenix @ 17.03.2008. 16:29 ] @
Ljudi nemam puno iskustva sa WebBrowser kontrolom ili nekom sličnom koju nudi VB za ovako nešto.

Dakle želio bih uraditi web browser u VB-u koji će mi automatizovano otvarati određene (unaprijed zadane stranice), prije toga ukoliko je potrebno popuniti će obrazac za nick i pasvord, tj. logovaće se automatizovano. Zatim bi trebao "vidjeti" šta piše na stranici i koji su linkovi a zatim simulirati klik miša na neke od njih (ili na neki drugi način zadati browseru da slijedi taj link) itd.

Može li mi neko reći "ugrubo", tj. usmjeriti me u kojem smjeru da se orijentišem, koju VB kontrolu da koristim isl.
Takođe da li ima primjer slične namjene čiji je kod dostupan.
[ Aleksandar Vasic @ 17.03.2008. 17:52 ] @
Koristis Microsoft Internet Transfer Control i Microsoft Internet Controls
[ Fenix @ 18.03.2008. 01:54 ] @
Kako da u WebBrowser kontroli izvadim tekst sa stranice na koju surfam.
Tj. kako da programski uzmem ono što mi ta ista kontrola omogućuje na način: desni klik pa "View Source"?
[ Shadowed @ 18.03.2008. 09:08 ] @
Document property ako se dobro secam.
[ Aleksandar Vasic @ 18.03.2008. 10:30 ] @
Ili ovako

Code:
Text1.Text = Inet1.OpenURL("http://www.google.com")
[ Fenix @ 20.03.2008. 09:55 ] @
Izgleda da je najsigurnije putem API-ja pokupiti sadržaj strane. Kažu da Inet kontrola ima nekakav bug. Probao sam ovaj način preko nekih API funkcija i dobro ide.

Da vas pitam još nešto: postoji li način da nekako dođem do riječi tj. texta (ili linka ili text polja ili bilo čega od sadržaja stranice) nad kojom se trenutno nalazi pointer miša u WebBrowser kontroli (ili u nekom neovisnom browseru ie, ff, opera isl).

Shadowed, nisam našao nijedan od property-ja wb kontrole u kojem bi mogao biti tekst stranice odnosno njen kod.
Čak sam nakon punjenja strane otvarao wb kontrolu watch alatom i, ili je do mene - pa ne mogu u silnim osobinama wb-a da pronađem niti dio teksta ili koda stranice, ili, što mije čudno ali izgleda istinito, da tog teksta odnosno koda tamo u wb-u i nema. Jel moguće da se tekstu ili kodu stanice ne može pristupiti preko Web browser kontrole?