[ pr0gramer @ 18.03.2008. 07:53 ] @
Ovako, treba mi neki software za linux kojim mogu snimati desktop, snimati sve šta radim na desktopu određeno vrijeme

Hvala
[ jablan @ 18.03.2008. 08:50 ] @
recordmydesktop
byzanz
istanbul
screenkast
http://www.unixuser.org/~euske/vnc2swf/pyvnc2swf.html
[ BBS @ 18.03.2008. 19:07 ] @
Nemoj ovo da shvatis kao uvredu ali ako ne zelis odredjene delove taster Print Screen resava problem + Gimp ako bas hoces
[ pr0gramer @ 19.03.2008. 08:28 ] @
kad instaliram recordmydesktop,gdje mi se on nalazi na linuxu?
Znam da pitam glupost,ali stvarno ga nemogu naći poslije instalacije
[ jablan @ 19.03.2008. 09:29 ] @
recordmydesktop je command-line aplikacija. Ako ti je problem da je koristiš, instaliraj i gtk-recordMyDesktop, jednostavni GUI frontend za nju (on je za Gnome, mislim da postoji i odgovarajući za KDE). On bi trebalo da ti se pojavi u meniju.
[ parafora @ 19.03.2008. 15:52 ] @
preporucujem ti istanbul... sigurno ces se snaci sa njim
[ virtualVoid @ 18.04.2008. 10:36 ] @
Citat:
parafora: preporucujem ti istanbul... sigurno ces se snaci sa njim


Je li vama Istanbul ista snima nakon klika na Stop? Ja sam ga deinstalirao jer mi se prikazivala u trayu ikona da snima, ali nikada mi nije izbacio prompt da odaberem lokaciju ili da je snimanje dovrseno.
[ virtualVoid @ 18.04.2008. 10:38 ] @
Citat:
jablan: recordmydesktop je command-line aplikacija. Ako ti je problem da je koristiš, instaliraj i gtk-recordMyDesktop, jednostavni GUI frontend za nju (on je za Gnome, mislim da postoji i odgovarajući za KDE). On bi trebalo da ti se pojavi u meniju.


Da te ne bi glava boljela, nakon instalacije uvijek u konzoli ukucaj komandu
Code:
whereis ime_programa



ps. ima li ovaj program opciju da namjestam rezoluciju snimanja? Snimam na wide screen ekranu, a kada ga gledam na normalno, slika se rastegne.
[ spezia @ 22.04.2008. 07:56 ] @
Instalirao recordmydesktop..i pokrecem ga iz konzole..Neznam da li gresim,ali ne znam kako da prekinem proces iz konzole jer ne radi ni ESC,CTRL+D,... nego na X iskljucim prozor konzole..??!!
Pravo pitanje je da mi snima u OGV formatu,a meni treba AVI,ili neki drugi koji i WIN podrzava.Da li moze da se menja format,ili moram da nadjem posebno neki konvertor???
[ Srđan Pavlović @ 04.05.2008. 03:49 ] @
Ti bi malo da se falis kako ti lepo radi Desktop-Cube svom drugu koji ima Windows, a?! :)

Neka, i treba.

Nego ajde kad se dogovorite koji je najbolji i najjednostavniji program za snimanje (videa)
desktopa koji ima gnome frontend, javite, treba i meni :)

Pozz!
[ Srđan Pavlović @ 08.05.2008. 01:32 ] @
probao sam "istanbul", sasvim je OK. Hvala na preporuci :)

Instalacija:

$ sudo apt-get instanbul