[ goran_7 @ 18.03.2008. 16:40 ] @



Moze li mi neko pomoci oko baze koja je radjena u Erwin-u 7. Trebam je povezati sa Access-om. Od prilike znam kako treba ali negdje sam nesto preskocio i nemogu da povezem.
Primjera radi, napravim praznu bazu u Access-u, zatim odem u Administrative tools/Data Sources (ODBC) i tamo je dodam kao Microsoft Access Driver (.mdb), upisem data source name, selektujem bazu, e sada malo me buni da li treba izabrati System Database, jer je vec postavljeno na NONE. Probao sam u oba slucaja ali nije mi pomoglo.
Kada zavrsim sa Data Sources (ODBC), napravim u Erwin-u tabelu kao logical.
Zatim je prebacim na physical i odem na Tools/Forward Engineer/Schema Generation i kada kliknem na Generate otvori mi prozor Access Conection, upisem podatke, nadjem bazu kao i system database i tada mi uvijek izbacuje error: Error- 2146825259: Unknown error 0x800A0BD5.
Ne znam u cemu je stos?
[ Getsbi @ 18.03.2008. 17:20 ] @
Nažalost ja radim sa verzijama ERwina 3.52 i 4.1. Greška je verovatno što nije došlo do konekcije.
Probaj praznu .mdb bazu da postaviš na putanju na kojoj je i fajl .er1. Neophodno je da se .mdb prazna snimi u onom Access formatu koji je izabran i u ERwin-u. Treba zatvoriti kreiranu praznu .mdb datoteku. Pre generisanja se konektovati, a nakon generisanja obavezno diskonektovat sa baze. Potom otvoriti .mdb fajl u Accessu koji je sada napunjen tabelama.
[ goran_7 @ 19.03.2008. 22:06 ] @

Rijesio sam problem.

Puno hvala Getsbi.