[ zmilan @ 11.10.2003. 01:12 ] @
Do sada nisam imao priliku da radim SSL-om ali imam potrebe u okviru projekta, ono što me interesuje je na šta je potrebno da posebno obratim pažnju? Sve informacije su dobro došle!
Unapred hvala!!!
[ byTer @ 11.10.2003. 12:47 ] @
SSL (Secure Socket Layer) je protokol za siguran transfer podataka preko interneta. Koristi sertifikate koje izdaju firme poput VeriSigna. Idi na njihov sajt i mozes da skines demo verziju (naravno posto se prethodno registrujes) sertifikata koji traje 30 dana. Onda ga instaliras (opcija security u Web Site settings u IIS Management konzoli). Nakon sto ga instaliras onda mozes da sve stranice koje zelis pustas preko SSL-a s tim sto url mora da bude https://

To bi bilo to za pocetak. A sad kako ces da implementiras sve to, to je vec poduza prica. U zavisnosti od toga sta treba da radis.
[ zmilan @ 13.10.2003. 00:30 ] @
Hvala byTer, ovo oko instaliranja podrške za SSL nisam znao. Možeš li mi reći šta je potrebno da znam ako nisam ja taj ko administrira server, već samo hoću da napravim stranice koje bih postavio iza SSL-a? Dakle, kako to izgleda sa strane programera web strane, a ne administratora servera?