[ glingur @ 19.03.2008. 01:07 ] @
Pozdrav svima!
Zna li neko kako doci do posla u Iraku ili Avganistanu -obezbedjenje i sl- sa srpskim drzavljanstvom?
[ Davor Vlajkovic @ 19.03.2008. 01:12 ] @
Hmm... prve dve lokacije za informisanje o ovome koje meni padaju na pamet su Američka ambasada i Ministarstvo odbrane.
[ momsab @ 19.03.2008. 02:00 ] @
pogledaj u Vodicu za emigraciju...
[ konislav @ 19.03.2008. 02:17 ] @

Posao mozes da potrazis na: http://www.dangerzonejobs.com.

Naravno, treba da dodam da se pristup gore navedenom sajtu placa u iznosu od 50US$, to je zivotna clanarina
(ili prevedeno na nas jezik "jednokratno"). Za ozbiljnost sajta ne treba sumnjati.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 20.03.2008. u 01:44 GMT+1]
[ zexoni @ 20.03.2008. 18:53 ] @
@glingur
Probaj ovako: http://www.erinysinternational.com/
Javi obavezno sta si uradio,interesuje me sta ce ti odgovoriti
Pozdrav
[ glingur @ 21.03.2008. 23:44 ] @
@zexoni
Probao sam da ih kontaktiram, ali nisu odgovorili na mail.
Isti slucaj i sa drugim ljudima koji su pokusali sa ovom kompanijom.
Da li si i ti pokusavao nesto?
[ glingur @ 21.03.2008. 23:48 ] @
I da dopunim...
Srbi vec rade za Erinys u Iraku, ali verovatno iz rep. Srpske, sa BiH drzavljanstvom.
Isto je i sa kompanijom SOC-SMG.
[ jugotb @ 22.03.2008. 17:44 ] @
Citat:
glingur: @zexoni
Probao sam da ih kontaktiram, ali nisu odgovorili na mail.
Isti slucaj i sa drugim ljudima koji su pokusali sa ovom kompanijom.
Da li si i ti pokusavao nesto?
Nece ti ni odgovoriti. Zadnje novosti na stranici su iz 2006. Ko zna i ima li ista od ovih.
[ zexoni @ 22.03.2008. 19:05 ] @
Nisam pokusao nista,iskreno receno.Mislio sam da prvo preradim postojeci CV,onako kako mislim da bi trebalo da se konkurise za takvu vrstu posla.Sto se tice stranice posle cu opet da je otvorim,nisam ni gledao kad je update-ovana!
Pozdrav svima
[ jugotb @ 22.03.2008. 21:09 ] @
Ovdje kod nas je jedna grupa ljudi isla u Irak (neki su jos tamo i uglavnom rade na obezbjedjenju), ali svi su isli preko posrednika (agencija) koji su im uzimali dobar procenat za tu uslugu. I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli. I ja sam zainteresovan za ovu vrstu posla, ali je jednostavno nemoguce saznati bilo sta konkretno.
[ glingur @ 22.03.2008. 23:50 ] @
Zainteresovani iz BiH idu preko agencije Dreshak security koja ima kancelariju u Brckom, a regrutuje ljude za americku kompaniju SOC-SMG. To nije nikakva tajna. Problem je naci posao sa srpskim pasosem. U americkim kompanijama to je nemoguce, engleske kompanije su ranije zaposljavale ljude iz Srbije. Sada ne znam, pokusavam da nadjem nesto. Npr. erinys, koji smo vec pomenuli i Genric security, koji ima bazu u Basri i par nasih koji rade tamo. Genric takodje ima predstavnistvo u Bg ali ne moze se ovde konkurisati za neki posao u Iraku, jedino putem interneta. A imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda.
Ako dobijete neku novu informaciju, javite...
[ konislav @ 24.03.2008. 00:04 ] @

Citat:
imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda


Ja odgovorno tvrdim da se svaka uredno primljena aplikacija razgleda ali je presudno za dobijanje posla
KO JE POSLAO aplikaciju i sta u njoj pise.

Sta hocu reci. Aplikacija mora imati tezinu, a to znaci :

Koliko vremena si radio taj posao, gde si ga radio i za koga si radio.
Koja je bila pozicija( rang-cin) koji si imao.
Koje si obuke prosao ( gde i koliko dugo si obucavan i naravno ko je vrsio obuku )
Dosije ( osudjivan ili ne )
Porodicno stanje
Materijalno stanje ( dugovi, poroci-kocka)
Preporuke, nagrade i unapredjenja
[ konislav @ 24.03.2008. 00:16 ] @
Citat:
ali svi su isli preko posrednika (agencija) koji su im uzimali dobar procenat za tu uslugu


Imam nekoliko pitanja u vezi ovoga :

1. Kolko iznosi taj procenat i kako je utvrdjeno da je taj procenat " dobar "
2. Ako ja mogu da odvedem tebe na neki posao i pri tome ti na tom poslu uzimas svaki mesec jednu
solidnu platu, zasto ti nebi naplatio tu svoju uslugu ili da prevedem zasto bih ja to cinio za djabe.
3. Dali su lica koja su prihvatila usluge te agencije znali kolko je cena te usluge ?



Citat:
I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli.


Uglavnom je to i deo ugovora. Da se ne prica o poslu.

Inace moj stav je : JEBEMTI radnika obezbedjenja koji ide okolo i prica o svom poslu.
[ car10 @ 24.03.2008. 17:19 ] @

Jeste li razmišljali o 72-goj ili 63-oj brigadi? Posle izvesnog vremena zatražite da vas pošalju u KZB i milina, a lova do krova.
[ closhar @ 24.03.2008. 17:30 ] @
Probajte preko KBR-a.Mnogi makedonski drzavljani rade za njih u Iraku i Afganistanu.Ne znam da li im je poslovna politika da ne zaposljavaju Srbe...vredi pokusati ipak.Inace,KBR je bukvalno "pozadina" americke armije.Vozaci i majstori su trazena zanimanja...
[ zexoni @ 24.03.2008. 18:54 ] @
@closhar
Znam i ja da dosta Makedonaca ide preko njih da radi tamo,i koliko sam citao na forumima kazu da lova nije losa,ali me int kako otici sa nasim drzavljanstvom.U Makedoniju valjda dolaze njihovi agenti i tako to funkcionise,nas izgleda svi zaobilaze!
[ closhar @ 24.03.2008. 19:24 ] @
Pazi,nigde nisam procitao da ne primaju nase drzavljane.Zato sam rekao da vredi probati.Ostavi CV na njihovom sajtu i apliciraj za sto je moguce vise pozicija.Kako sam cuo,potrebna je informacija kad njihovi predstavnici dolaze u ambasadu u Skoplju i otici na razgovor...
[ žutokljunac @ 24.03.2008. 20:20 ] @
Citat:
A imam utisak da te online aplikacije niko i ne gleda.


Nije tačno, upravo suprotno. Išao sam prošle godine na intervju u Sarajevo - Holidej In. Bila je ogromna gužva, tako da me je mrzelo da čekam ( jedno 5 sati ), pa sam pokupio info sa oglasne table gde su do detalja napisali kako se aplicira. Registrovao sam se, aplicirao i posle... hmmm... dva meseca su mi odgovorili. Međutim, predomislio sam se i odustao. Sada je mi je krivo. Ne znam, nemam sačuvan link u bookmarksima ali ću pogledati na mail i dati link. To je baš za Irak i mnogo je ljudi iz Bosne otišlo.
Međutim, ima tu nešto između redova. Naime, u blizini Tuzle je dugo vremena bila američka baza Orao, tako da su uglavnom odlazili ljudi koji su godinama radili za amer. vojsku. Po preporuci. Otišlo ih je blizu 10 000... bar sam tako čuo.
Sa strane tu se jako teško upada ( mada će vas uveravati u suprotno ). Ja imam vojno iskustvo, a i radim vezano za logistiku pa mislim da su me zbog toga zvali.
Spektar poslova je zaista širok. Znam da su ovi što su otišli, prvo išli u USA, pa posle toga raspoređivani.
[ VRider @ 24.03.2008. 23:46 ] @
Moj ujak je u Iraku, a brat od ujaka u Afganistanu. Srpski drzavljani nemaju prodju. Oni su sa BH pasosima.
[ konislav @ 24.03.2008. 23:48 ] @
Ova me diskusija potseca na cestu scenu iz nasih kafica, basti i lokala.

Sede par omladinaca, pricaju o velikim poslovima, o sleperima i hiljadama eura i dolara. Razglabaju do detalja kako ce izvesti posao i koliko ce zaraditi i posebno po koliko ce ko uzeti od posla. Diskusija je zucna, ali posle nekog vremena postavlja se pitanje svih pitanja : " imamo li mi para za jos jednu turu pica ili da se kupimo ". Ali sta je bitno, oni su vodili zucnu diskusiju o velikom poslu, razglobili su do detalja sve momente bitne za posao, ostala su samo jos par tehnickih detalja, treba samo da:

NADJU ROBU
ORGANIZUJU TRANSPORT
i naravno da NADJU KUPCA koji ce to kupiti, a jos i da ima pare da plati.

Vodi se diskusija nekoliko dana o dobro placenom poslu, o poslu obezbedjenja u ratnoj zoni, za strane kompanije ili jos interesantnije za Americku vojsku, ali niko ne prica o svojim referencama. Vazno je da se vecina diskutanata slaze da je opet prisutna teorija zavere protiv Srba i da je to osnova sto ih niko ne zove na posao.

Registrujte se na www.dangarzonejobs.com , pa pogledajte listu kompanija koje rade u Iraqu i Avganistanu.
Registrujte se na http://www.secureaspects.com, pa pogledajte ponude za posao, jos interesantnije pocece i da vam stizu svakodnevno liste otvorenih pozicija.

Pa ako ste bili u SAJ, u Zandarmeriji, u MUP-u ili u odredjenim jedinicama pri DB, relativno brzo dobice te posao.

Ako vam je iskustvo iz obezbedjenja na nivou : " ja sam stajao na vratima na zurci koju sam sam organizovao", u tom slucaju mozda vas pozovu za savetnike ili konsultante.


[ žutokljunac @ 25.03.2008. 04:54 ] @
Pronašao sam mail, ali nisam pronašao adresu sajta. Firma koja je slala se zove KBR, tako da probajte da proguglate... KBR Online Recruitment System. Sad se setih da to nije bilo prošle godine, nego na leto 2006. godine ( u julu ). To je funkcionisalo tako što ti ljudi iz KBR-a dođu da obave intervju i da pokupe dokumentaciju, ili kao što sam ja uradio, prepisao kako aplicirati online jer me je mrzelo da toliko čekam.Tada nisu bile otvorene pozicije samo za obezbeđenje, već je bio šarolik spektar poslova. Kasnije sam čuo priče da su stalno pooštravali uslove za nove aplikante ( tipa: viši nivo engleskog ), a smanjivali platu. Dosta ljudi je otišli iz BiH, pogotovu iz tuzlanskog kantona. Mislim da oni i dalje tako šalju. Neko je postavio linkove ali izgleda samo za poslove obezbeđenja, a ovi iz KBR-a su primali sve od stolara, preko saobraćajnog inženjera do IT struke. Proguglajte.
[ glingur @ 25.03.2008. 22:02 ] @
Konislave,
ako KBR ne izbegava Srbe, zasto je onda organizovao intervjue u Skoplju, Sarajevu i Zagrebu a u Beogradu ne?
A sto se tice tvoje sumnje da mi ovde mlatimo praznu slamu na temu o kojoj pojma nemamo, pa, prijatelju, da li mislis da bi neko stvarno trazio ovakav posao u opasnoj zoni, a da nezna kako se taj posao radi i da nema nikakvog iskustva? Postoje i laksi nacini za samoubistvo...
Bilo je dovoljno prilike da se kod nas nauci sve na ovu temu u zadnjih desetak godina. Reference sigurno niko nece postaviti na forum, ovde one i nisu potrebne.
E, da, ja nikad nisam stajao na vratima na zurci...

@car10
72. specijalna i 63. padobranska brigada vise ne postoje. Sada su to dva bataljona spojena u jednu brigadu pod imenom Specijalna brigada, sa komandom u Pancevu. Sediste padobranskog bataljona je i dalje na niskom aerodromu.
Lova koja si spomenuo jeste dobra za nase prilike, ali neuporedivo manja od one koju mozes da zaradis radeci za neku stranu kompaniju.
I posto smo ih spomenuli, pozdrav za sve padose!
[ žutokljunac @ 25.03.2008. 23:59 ] @
Možda ne bi bilo loše da potražite info na forumu " Avijacija bez granica ". Tamo ima ljudi koji su u ovoj priči.
[ konislav @ 26.03.2008. 00:01 ] @
Citat:
ako KBR ne izbegava Srbe, zasto je onda organizovao intervjue u Skoplju, Sarajevu i Zagrebu a u Beogradu ne


Tacno je da KBR organizuje intervjue u gore navedenim gradovima, ali nije tacno da Srbi iz Bosne ne mogu da rade za KBR,
cak za KBR i rade odredjeni broj Srba iz BiH , kako iz Federacije, tako i iz Republike Srpske.
Nije tacno ni da Srbi iz Hrvatske ili iz Makedonije ne mogu raditi za KBR, a da dodam da ima i Srba sa Kosova koji rade za KBR.
Dacu ti jos i informaciju da Albanci sa Kosova dolaze na intervju u Skopju.
Kako da KBR napravi regrutaciju u Srbiji kad tamo nema registrovano svoje sediste( pretstavnistvo )
Inace KBR se ne bavi poslovima obezbedjenja.
Dalje, nije tacno da u Iraku nema ljudi iz Srbije koji rade poslove obezbedjenja.


Citat:
Bilo je dovoljno prilike da se kod nas nauci sve na ovu temu u zadnjih desetak godina.


Ovo je tacno, ali to ne znaci da neko ima dobre reference za taj posao. Bilo je ovde i dobrih prilika da se covek obogati, pa to ne znaci da su se svi obogatili.

Inace, ja sam napisao gde se treba potraziti posao ili kontakt sa kompanijama koje zaposljavaju ljude za ovu vrstu posla.

Citat:
Reference sigurno niko nece postaviti na forum, ovde one i nisu potrebne.


Ovo ti i nije bas dobra teorija.
[ glingur @ 26.03.2008. 23:02 ] @
Moja greska, nisam bio dovoljno precizan... Za KBR radi gomila Srba, ali ne sa srpskim drzavljanstvom, tacno je da ih ima iz svih susednih drzava.
Takodje si u pravu da se KBR ne bavi poslovima obezbedjenja.
Hvala na postavljenim linkovima.
[ konislav @ 27.03.2008. 12:21 ] @


Citat:
Za KBR radi gomila Srba, ali ne sa srpskim drzavljanstvom


Da dopreciziramo. mozes da imas Srpsko drzavljanstvo, ali ces aplicirati sa Bosanskim, Hrvatskim ili Makedonskim. Da pojasnim, mozes da imas Srpsko ali moras da imas jos jedno, tako da ces se prijaviti kao Bosanac, Makedonac ili Hrvat. Naj interesantnije je sto jedini koji apliciraju sa Srpskim drzavljanstvom i dobijaju posao su Albanci sa Kosova. Jedini imaju srpski pasos i jedino njih vode kao Srbe.
[ closhar @ 06.04.2008. 11:35 ] @
KBR radi poslove obezbedjenja tj. znam ljude koji rade za KBR koji su u americkim bazama kao obezbedjenje.Znaci na karaulama kao osmatraci ili tako nesto...valjda se i to racuna u security.
[ konislav @ 06.04.2008. 22:37 ] @
Citat:
KBR radi poslove obezbedjenja tj. znam ljude koji rade za KBR koji su u americkim bazama kao obezbedjenje.Znaci na karaulama kao osmatraci ili tako nesto...valjda se i to racuna u security


Nije tacno. Neko te je dobro slagao.
[ glingur @ 07.04.2008. 10:47 ] @
KBR je na svom sajtu imao par poslova u oblasti obezbedjenja i za njih je bilo potrebno americko drzavljanstvo. Sada ne znam, nisam skoro posecivao taj sajt.
[ žutokljunac @ 07.04.2008. 13:38 ] @
Mislim da su ti poslovi obezbeđenja išli preko IFOR-a... tj. primali su Bosance koji su godinama radili te poslove ( osmatrači, stražari, čuvari... ) za američku vojsku u Tuzli i Lukavcu ( mesto pored Tuzle gde su imali bazu i prijemno odeljenje ).
[ closhar @ 08.04.2008. 16:44 ] @
Citat:
konislav: Nije tacno. Neko te je dobro slagao.
.Ako su mene slagali,lazem i ja vas.Pricalo se o stajanju na osmatracnicama po obodu baze u iraku sa radio aparatom u rukama...mozda sam ja to shvatio kao posao obezbedjenja.Ali mi i dalje nije jasno zasto se primaju samo drzavljani odredjenih zemalja kada nisam video takva ogranicenja kod on-line aplikacije.Valjda je strucnos bitna u toj prici...
[ konislav @ 11.04.2008. 03:15 ] @
Citat:
Ako su mene slagali,lazem i ja vas


Tebe su slagali, u to budi 1000% siguran.

Citat:
Pricalo se o stajanju na osmatracnicama po obodu baze u iraku sa radio aparatom u rukama


Jos jedna teska glupost i plod bujne maste. Inace, ako nisi cuo prica se da TITO ziv, mozda to mozemo shvatiti kao cudo.

Citat:
Valjda je strucnos bitna u toj prici.


Nije u pitanju strucnost, to je stvar poverenja.
[ momsab @ 13.04.2008. 18:16 ] @
http://www.novosti.co.yu/code/...st=119542&datum=2008-04-13

Citat:
- Za posao u Bagdadu sam saznao sasvim slučajno - započinje priču tridesetsedmogodišnji Nenad, na kojoj bi mu pozavideli mnogi scenaristi holivudskih filmova. - Preko prijatelja iz Bosne i Hercegovine, stupio sam najpre u kontakt sa jednom britanskom agencijom. Oni se bave slanjem profesionalaca u Irak, koji rade na poslovima obezbeđenja. Za ovakve destinacije, glavna preporuka je da imate ratno iskustvo ili da ste bili pripadnik vojnih ili policijskih jedinica.
Citat:
On nam napominje da su "nadnice za strah" ogromne. Plaćenici koji dolaze najviše iz Amerike, Velike Britanije, Australije i Evrope, zarađuju i do 800 dolara po danu.
- Najhrabriji su belci iz Južne Afrike. To su bivši vojnici i specijalci. Sa njima je najsigurnije raditi, jer su vrhunski profesionalci. Naših zemljaka je malo, jer sa srpskim pasošem je nemoguće otići u Irak. Razlog je vrlo prost - nismo u koalicionim snagama.


zanimljivo...
[ konislav @ 14.04.2008. 05:40 ] @


A sta sam ja objasnjavao na mojim predhodnim javljanjima?

Sve ovo sto pise u ovom clanku u Novostima, ja sam vec objasnio ovde.
[ momsab @ 14.04.2008. 18:29 ] @
ovo je jos jedan izvor, kao dopuna :)
[ user999 @ 15.04.2008. 09:40 ] @
Mogu vam reći da radim u osiguranju u stranoj firmi, te da sam se interesirao za posao u Iraku zbog navodno jako dobre plaće.
Ono što sam doznao tokom vremena je da

1. možete zaboraviti na online aplikacije,
2. posao se najviše dobiva preko preporuke,
3. ne zapošljavaju se ljudi iz država koje nisu dio koalicijskih snaga,
4. visina plaće se od Januara 2008 drastično smanjila

Za one jako zagrijane, neka pročitaju uvjete koje jedna od najvećih regrutera (KBR) traži od kandidata:

Living and Working Conditions

You will be working and living on a Military style camp.
You will be confined to the base at all times.
You will be living in tent city in an 8-10 man GP Medium tent. (Like on the show MASH)
You will be issued a sleeping bag and cot.
Weather is EXTREME. During the summer time, it can be as hot as 150 degrees and as low as 0 degrees and snow in the winter.
It is a VERY dusty and dirty environment, so expect be dirty a majority of the time.
Sand and dust storms are VERY common and you will get dust and sand in your eyes, mouth and nose. Expect to have a layer on your clothes, food and in your living quarters. There is no escaping the sand and dust!
Showers are cold; when you do get a shower, and sometimes you might take a shower by the same water bottle from which you drink.
You can expect to see a lot of mice, rats, snakes (cobras), scorpions, ticks, sand fleas, and camel spiders in the camp and living quarters.
The camps or bases can be potentially dangerous. (Example: random gunfire, rocket propelled grenades, mortar rounds and land mines)
All positions are very hands on regardless of your position/title, and every employee must be able and prepared to do physical labor.
You will be provided with three meals per day. This may consist of hot meals and MRE's (Meals Ready to Eat).
Working schedule is 7 days a week, 8-12 hours per day (possibly more depending on position).
If there is a biological or chemical attack and you are a casualty, your body will be CREMATED and sent home.

[ konislav @ 22.04.2008. 19:28 ] @


Odgovaram sa zakasnjenjem.

Citat:
1. možete zaboraviti na online aplikacije,


APSOLUTNO NETACNO

Citat:
2. posao se najviše dobiva preko preporuke,


TACNO, ALI TO NE ISKLJUCUJE PRVI NACIN DOBIJANJA POSLA. AKO IMAS STA DA PONUDIS DOBICES POSAO.

Citat:
3. ne zapošljavaju se ljudi iz država koje nisu dio koalicijskih snaga,


NIJE POTPUNO TACNO.

Citat:
4. visina plaće se od Januara 2008 drastično smanjila


TACNO. STO MISLIS, ZASTO ?

Citat:
Za one jako zagrijane, neka pročitaju uvjete koje jedna od najvećih regrutera (KBR) traži od kandidata:


IMAS GRESKU U FORMULACIJI, OVO KBR NE TRAZI, OVO KBR NUDI, A TVOJE JE DALI CES PRIHVATITI.


Ako moze ja bih da ti postavim par pitanja u vezi " UVJETA " zivota i rada.
Kako si ti prijatelju zamisljao zasto bi neko tebi platio 5000 US$ mesecno za poslove obezbedjenja u ratnim uslovima, u pustinji, ako ti smeta da zivis u satoru, u vreci za spavanje, na temperaturi od 60*C. Ti bi da ides u rat, da uzmes dobre pare, a da te niko ne napada, da niko ne puca na tebe, da ti ne dolaze zmije i pauci. Plus toga i zasto bi morao da radis svaki dan, jedan do dva dana nedeljno je sasvim dovoljno, zar ne ?
A da, potencirano, ako budes zrtva hemiskog, bioloskog ili nuklearnog napada, zasto bi oni tebe kremirali. Pa sta treba da te transportuju onako lepo kontaminiranog.
Normalno, pretpostavljam da ces posle prve plate zakljuciti da je malo 5000 US$ i da ti trebaju dati vise. Ako zbog niceg drugog, onda zato sto se palis ( mozda i onanises ) na opasne tipove ( ciju si sliku ovde prikacio ).
Ja ne znam koje si godiste i dali si bio u ratu na ovim nasim YU prostorima, ali ti mogu reci da su uslovi zivota u Iraku bolji od uslova zivota koje su imali borci bilo cije vojske ( Srpske, Hrvatske ili BiH ) u vreme poslednjeg rata ovde.

Hteo bih da dodam jos par stvari za sve koji ne mogu da shvate i razumeju dve jako proste cinjenice.
Prvo i osnovno, svi koji podju bilo gde gde se ratuje, a da pritom nisu deo regrutnog sastava armije koja tamo ratuje su PLACENICI ili LEGIONARI, nezavisno dali su pripadnici Legije stranaca ili ne. Legija stranaca je samo jedna od mnogo takvih slicnih vojnih formacija.
A sta bi ti hteo da te smeste u hotel sa minimum cetiri zvezdica i po mogucnoscu da malo prodajes muda za bubrege.

Citat:
Mogu vam reći da radim u osiguranju u stranoj firmi


Osiguranje koje ti radis ovde i osiguranje koje se tamo radi su dva sveta. Koliko oruzanih napada si imao u svojoj "karijeri" ?
Ja sam moj prijatelju, bio u Iraku. Bio sam u Bakubi ( grad blizu Bagdada) kad su tamo padale po 30 - 50 granata dnevno i sta sad. To mi je posao, a mozes da vidis moju sliku izgledam sasvim obicno ( ni nalik ovom liku na slici).
A ti bi da zaradis pare u ratu, a smeta ti prasina, smeta ti vrucina, smetaju ti pauci, a jos si mi neko obezbedjenje. Pa koga ces ti da obezbedjujes jado.

P.S. Mnogo bih voleo da te sretnem negde(iako te ne poznajem) kad pocne da roka ( minobacac je najbolji, njega uvek cujes kasno). Samo bih hteo da ti facu vidim. Covek bi da bude obezbedjenje u Iraku, a smeta mu prasina i vrucina, e sacuvaj me boze ovakvih. Nisam vernik, ali moram da se prekrstim.
[ glingur @ 25.04.2008. 12:06 ] @
Citat:
konislav: ( minobacac je najbolji, njega uvek cujes kasno).


ha ovo potpisujem...
samo malo svira...
tek koliko da podignes glavu... i onda...
[ konislav @ 25.04.2008. 23:12 ] @
Dobro je kad svira, ide preko tebe.
[ glingur @ 26.04.2008. 22:10 ] @
Da je malo skratio, ne bi ja postavljao ovu temu
[ zexoni @ 20.07.2008. 20:49 ] @
Pozdrav svima
Ima li ko da je otisao u Irak preko agencije"Dresak" iz Brckog?Ili da je barem konkurisao kod njih?
[ user999 @ 25.07.2008. 16:37 ] @
Citat:
Kako da KBR napravi regrutaciju u Srbiji kad tamo nema registrovano svoje sediste( pretstavnistvo )
Inace KBR se ne bavi poslovima obezbedjenja.


evo samo da ispravim ove 2 dezinformacije.

1. KBR nema sjedište niti u Zagrebu, pa su lijepo rezervirali hotel Westin, obavili posao, i ajmo dalje.
2. KBR se bavi poslovima obezbeđenja tj. osiguranja, ali na te poslove zapošljava samo amerikance

sve ti ovo dolazi od čovjeka koji je prošao razgovor sa regruterom i uskoro odlazi u Iraq
[ konislav @ 30.07.2008. 14:17 ] @


A, ti si onaj strucnjak sto se pali na maco tipove i kome smetaju prasinai pauci u Iraku.

Prvo prijatelju nemoj ti da ispravljas dezinformacije, kad jos nisi ni poceo da radis za KBR. To sto si ti prosao razgovor sa regruterom, to mozes da nabijes na k****. Ti nisi poceo da radis za KBR. Isto tako nije tacno da odlazis za Irak, vec odlazis za Hjuston, Teksas, SAD, a tamo ces da videis dali negde odlazis i gde odlazis.
Drugo, kad napravis staz u KBR, ko sto ga imam ja, kad promenis nekoliko baza ko sto sam promenio ja, i kad zaradis para ko sto sam zaradio ja, tad se oglasi pa demantuj dezinformacije u meduvremenu mozes da cutis i da ucis.
Trece, ja i dalje ostajem pri onome sto sam napisao, a ti ako budes otisao u Irak ili vec gde te posalju videces o cemu sam ja pricao.
[ jugotb @ 30.07.2008. 23:10 ] @
A sta bi sa onim stavom "jebem ti radnika obezbedjenja koji ide okolo i prica o svom poslu" koji si iznio 15-ak postova ranije?
[ konislav @ 31.07.2008. 17:14 ] @
A sta se to promenilo u vezi tog stava ?
[ jugotb @ 02.08.2008. 08:54 ] @
Pa gdje je ta diskrecija? Raspricao si se o Iraku ovdje na forumu, dijelis savjete, upucujes ljude kako i sta da rade, a u pocetku si podrzavao one koji su cutali o tome pa me samo zanima sta ti bi?
[ konislav @ 02.08.2008. 16:45 ] @
Citat:


Citat:
I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli.


Uglavnom je to i deo ugovora. Da se ne prica o poslu.

Inace moj stav je : JEBEMTI radnika obezbedjenja koji ide okolo i prica o svom poslu.



Ovde je isnesen moj stav

Citat:
Pa gdje je ta diskrecija? Raspricao si se o Iraku ovdje na forumu, dijelis savjete, upucujes ljude kako i sta da rade, a u pocetku si podrzavao one koji su cutali o tome pa me samo zanima sta ti bi?


Sta si moj prijatelju ti doznao o mom poslu i o nacinu kako sam ja otisao, na osnovu onog sto sam ja ovde napisao?

Dali si doznao sta mi je posao, gde sam smesten ? Dali si doznao kolika mi je plata? Dali si doznao koliko nas ima zaposlenih?
Sta si doznao na osnovu mojih pisanja, a iz cega bi se videlo da sam ja prekrsio odredbu ugovora o cuvanju poslovne tajne.

Mozda ti smeta sto vam kazem da vodite diskusiju o stvarima o kojima nemate pojma. Ali to je tako, diskusija je u stilu, " kako mali Djokica zamislja zivot" potpomognuta temama iz americkih akcionih filmova.
[ jugotb @ 03.08.2008. 14:32 ] @
Citat:
konislav: Sta si moj prijatelju ti doznao o mom poslu i o nacinu kako sam ja otisao, na osnovu onog sto sam ja ovde napisao?

Dali si doznao sta mi je posao, gde sam smesten ? Dali si doznao kolika mi je plata? Dali si doznao koliko nas ima zaposlenih?
Sta si doznao na osnovu mojih pisanja, a iz cega bi se videlo da sam ja prekrsio odredbu ugovora o cuvanju poslovne tajne.

Mozda ti smeta sto vam kazem da vodite diskusiju o stvarima o kojima nemate pojma. Ali to je tako, diskusija je u stilu, " kako mali Djokica zamislja zivot" potpomognuta temama iz americkih akcionih filmova.

U pravu si potpuno, o tvom poslu kao i nacinu odlaska u Irak na osnovu onoga sto si ovdje pisao niko nista konkretno nije saznao (mada je cilj pokretanja teme bio suprotno), ali po ovome sto pises ovdje i na ostalim forumima znam jedno: vjerovatno si radio u Iraku, ali sigurno ne kao obezbjedjenje vec nesto deseto, a prava prirda posla kojim se bavis mogla se saznati iz tvog profila dok ga nisi obrisao (vjerovatno da te ne provale ovi sto im prodajes m.da pod bubrege) mada to ni sada nije problem. I jos nesto, primjeti da si upravo ti onaj koji na ovom forumu najvise diskutuje u stilu "kako mali Djokica zamislja ..."


[Ovu poruku je menjao jugotb dana 03.08.2008. u 21:34 GMT+1]
[ konislav @ 06.08.2008. 23:10 ] @
Citat:
U pravu si potpuno, o tvom poslu kao i nacinu odlaska u Irak na osnovu onoga sto si ovdje pisao niko nista konkretno nije saznao


Sto znaci da nisam otstupio od svog stava, kojeg sam ovde izneo.

A sto se tice postavljene teme, ja sam napisao gde mozete da trazite i ako su vase reference dovoljno dobre, najverovatnije i dobijete posao

Citat:
Posao mozes da potrazis na: http://www.dangerzonejobs.com.

Naravno, treba da dodam da se pristup gore navedenom sajtu placa u iznosu od 50US$, to je zivotna clanarina
(ili prevedeno na nas jezik "jednokratno"). Za ozbiljnost sajta ne treba sumnjati.


Ako si ti iz Trebinja kako pise, po logici stvari imas bosanski pasos. A, ako imas bisanski pasos ne bi trebalo da imas problema kod dobijanja posla, normalno, ako imas sta da ponudis. Regrutacija je bila u maju u Sarajevu i u Zagrebu, to sto ti nisi pratio sta ti se desava ispred nosa, to govori o tebi i o ozbiljnosti trazenje posla, sto i logicno dovodi do toga da ti posao i nemozes da dobijes.

Sto se tice brisanja mog profila, tamo je lepo objasnjeno zasto je to ucinjeno i kada je to ucinjeno. Ovo sto ja ovde sad pisem je samo odgovor na temu na koju sam nekad nesto izneo, a istu " pametniji" nisu razumeli, pa pokusavaju da izvrte moje recu. Pretpostavljam kao posledicu neke svoje frustracije. Posle mog brisanja mojeg profila, ja ovde nisam postavio ni jednu temu, niti sam davao svoj komentar ni na jednu temu. Naravno, osim ovo sada, gde sam direktno pomenut.

Ovde bih dodao i sledece, ukoliko bi upravni organi na ovom sajtu, koji su junacki i hrabro obrisali moje komentare, pa se posle nekoliko dana krili ko je to uradio, a posle mi u privatnoj prepisci objasnili da smatraju da sam ja upravu, ali iz svojih niskih pobuda nemogu da vrate obrisano i da mi se javno izvine. E, ako ti i takvi likovi budu voljni da obrisu svo moje pisanje ovde (na sta bih ja bio jako zahvalan), u tom slucaju ja nebi imao razloga da vise svracam na ovaj forum, pa ne bi ni dolazilo do ovakve glupe prepiske.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 07.08.2008. u 00:29 GMT+1]
[ jugotb @ 07.08.2008. 06:56 ] @
Sto se tice samog posla nisam bio pretjerano zainteresovan za isti i tu si u pravu (informisao sam se o plati i uslovima odlaska i odatle i potice onaj moj prvi post), u Irak se vise isplatilo otici nekad ranije, sada ne. U medjuvremenu su se promjenile mnoge stvari u mom zivotu tako da sada pogotovo ne bi mogao otici bilo gdje drugo da radim. A sto se tice tebe mislim da si u pravu, da si dovoljno rekao, najbolje je da se vratis svom stvarnom zivotu, jonizatorima, kladionici i snu o grckim ostrvima i ne prodajes maglu ljudima ovdje na forumu.
Pozdrav, srecno.

[Ovu poruku je menjao jugotb dana 07.08.2008. u 11:51 GMT+1]
[ konislav @ 07.08.2008. 20:17 ] @
Citat:
22.03.2008. u 21:09
Ovdje kod nas je jedna grupa ljudi isla u Irak (neki su jos tamo i uglavnom rade na obezbjedjenju), ali svi su isli preko posrednika (agencija) koji su im uzimali dobar procenat za tu uslugu. I kao po nekom pravilu niko od tih koji su bili ne zeli da prica o nacinu na koji su otisli. I ja sam zainteresovan za ovu vrstu posla, ali je jednostavno nemoguce saznati bilo sta konkretno.


Ovo si ti napisao

Pa je diskusija tekla svojim tokom.

Citat:
pre 7 dana i 20h
A sta bi sa onim stavom "jebem ti radnika obezbedjenja koji ide okolo i prica o svom poslu" koji si iznio 15-ak postova ranije?


Ovo je tvoje pitanje, upuceno meni.

Pa sam te ja potpitao da mi dopreciziras pitanje
Citat:
A sta se to promenilo u vezi tog stava ?


Citat:
pre 5 dana i 10h
Pa gdje je ta diskrecija? Raspricao si se o Iraku ovdje na forumu, dijelis savjete, upucujes ljude kako i sta da rade, a u pocetku si podrzavao one koji su cutali o tome pa me samo zanima sta ti bi?


Ovo si ti napisao

Pa si dobio preciznije pitanje

Citat:
U pravu si potpuno, o tvom poslu kao i nacinu odlaska u Irak na osnovu onoga sto si ovdje pisao niko nista konkretno nije saznao


Ovo je tvoj odgovor

Pa sam ti posle objasnio gde da potrazis posao i da si posao imao pred nosom, ali najverovatnije nisi sposoban da ga dobijes.

Citat:
Sto se tice samog posla nisam bio pretjerano zainteresovan za isti i tu si u pravu (informisao sam se o plati i uslovima odlaska i odatle i potice onaj moj prvi post), u Irak se vise isplatilo otici nekad ranije, sada ne.


Sad odjednom vise nisi zainteresiran za odlazak

Sve ovo gore izneseno, pokazuje da nisi svestan o cemu si ovde pisao.

Prvo treba da mi se izvinis, zato sto si pisao da sam odstupioi od svog stava, a kasnije si sam napisao da nista nisi doznao iz mojih pisanja. Iz cega se jasno vide dve stvari.

Jedna da nemas pojma sta pricas i osim podmuklosti i zlobe sto je neko sposobniji od tebe i dobio je posao(to sam ja), koji i bi ti hteo da dobijes, ali nemozes zbog svoje nesposobnosti, nista drugo ne nudis kao svoju argumentaciju u diskusiji.

Druga stvar je, da si krajno neotesan lik koji i pored toga sto mu je jasno predoceno da nije u pravu i dalje pokusavas da ispadnes pametan, umesto da se lepo izvinis i na miru povuces.
[ jugotb @ 07.08.2008. 20:34 ] @
Sve si ovo fino napisao, imas potpuno pravo da izneses svoje stavove (mada ovo bas nije mjesto za to),ali mi samo jos reci kako si na osnovu jednog jedinog posta zakljucio kolika je bila moja zainteresovnost za taj posao, i sto se ovako primas na ovo sto sam ti gore napisao ako to nije istina?
I jos nesto, ti si taj koji bi se trebao izvinuti svim ucesnicima foruma zbog gluposti koje si iznosio kao i nacina na koji si to radio (jedino si ti kao nesto u pravu, samo ti sve znas, a onda i sam priznajes da nista od toga sto si rekao ustvari i nije prava istina, jer nju kao ne smijes reci da ne bi prekrsio ugovor. Ma hajde).
I molim te ubuduce ako budes citirao moje poruke, uradi to u cjelini da bi imale kakav-takav smisao.
[ konislav @ 09.08.2008. 00:53 ] @
Gde sam ja to priznao da ne govorim istinu?


Normalno je da sam jedino ja u pravu i da ja jedini znam kako je u Iraqu, kad sam jedino ja od svih
diskutanata bio tamo. Dok ostali pricaju na osnovu rekla-kazala informacijama. Isto tako je normalno da ja
nezelim da dajem nikakve informacije o tome i to iz nekoliko razloga. Prvo i osnovno da ne bih prekrsio
pravila profesionalnog ponasanja, drugo koj bi bio moj interes da takvim likovima ko sto si ti pomazem u
zivotu, kako ces mi platiti za to ili ajde i da ne platis (posto nesmem da naplacujem usluge pruzanja
pomoci kod zaposljavanja), kako ces mi vratiti uslugu. Da bi ti neko pomogao to moras da zasluzis. Cime si
ti zasluzio da ti neko pomogne? Ja lepo napisem gde ljudi mogu potraziti posao, a ti umesto da pogledas
tamo gde sam ti napisao, meni postavljas idiotska pitanja u stilu " zasto sam otstupio od sopstvenog
stava", a posle i sam uvidis da se to nije desilo ali i dalje nastavljas da lupetas. To je u najmanju ruku
neozbiljno. A na kraju postavis jos idiotskije pitanje " odakle ja znam da si ti zainteresiran za posao", pa care,
ako nisi svestan sta si pisao da ti pojasnim. To si sam napisao, nisam ja to izmislio.
[ jugotb @ 09.08.2008. 12:35 ] @
Ti definitivno nisi normalan! Pa vidis li ti sta pises uopste? Pa "care" izmedju ostalog, ja te uopste nisam pitao odakle znas, vec kako si zakljucio kolika je moja zainteresovanost za taj posao, ali to tebi nije smetalo da das odgovor jer si vec naucio da izvrces moje rijeci i citiras samo one dijelove poruka koji se mogu tumaciti dvosmisleno. I ne znam ako vec nemas interesa (sto si i sam rekao) da ljude uputis na nacin na koji ce doci do posla (pod pretpostavkom da poznajes taj nacin uopste osim onoga sajta ciji si link postavio i preko koga vjerovatno niko nije niti ce ikad uspjeti otici), koji je smisao tvog javljanja ovdje?
Ne mogu da tvrdim da nisi radio u Iraku, ali i ako jesi sigurno nisi bio radnik obezbjedjenja, a pogotovo ne u opasnim podrucjima, jer zadnja stvar koja takvima pada na pamet kad se vrate kuci je prepucavanje po forumima na temu "kako mali Djokica zamislja"...
[ konislav @ 11.08.2008. 02:18 ] @

Lako je zakljuciti da je tvoja zelja za dobijanjem tog posla velika, ali je jos veca tvoja frustracija sto nemozes da dobijes taj posao. A nemozes, najverovatnije zato sto nemas sta da ponudis, pa posle kao i svaki labilniji lik pokusavas da plasiras tezu kako nisi zainteresiran za posao.
[ jugotb @ 11.08.2008. 08:48 ] @
Pa sad si jos i psiholog, vidio sam iz tvojih postova da si "strucnjak" za sve i svasta, ali ovo je i mene iznenadilo! Bitno je da ti imas sta da ponudis, je.es ostale. Ma da, psiholog...sta li ces biti iduce sedmice...
[ zexoni @ 29.08.2008. 19:01 ] @
Za sve one koje ova tema/posao interesuje,saznao sam da u agenciju Dresak mogu da se prijave samo drzavljani BiH.Ono sto bih sada pitao je da li neko zna za drugu agenciju te vrste ovde u Srbiji?Receno mi je da jedna takva agencija navodno postoji u Smederevu,ali nemogu da nadjem nista o njoj na netu.Ako neko zna nesto o tome neka napise ovde ili na mail
[ macbeth1972 @ 10.02.2009. 07:08 ] @
Jel ima neko da stvarno zna nacin odlaska u irak i ako ima molm da objasni nacin i najkraci put kako ,hvala.
[ Fubu_Mocni @ 18.02.2009. 20:43 ] @
ja sam cuo da imaju agencije koje salju u irak u tuzli i u brckom.
mene zanima znalimozda ko adresu u tuzli ili u brckom tih agencija ili broj mobitela
nije bitno broj mobitela ili adresu
unaprijed zahvaljujem

[ Fubu_Mocni @ 18.02.2009. 20:56 ] @
a gdje se nalazi ta agencija
znas li mozda adresu ili telefon te agencije
[ zexoni @ 19.02.2009. 11:35 ] @
Ako ti to nesto znaci,rekao mi je decko koji je iz Brckog ali zivi i radi ovde u Bgd-u,da se agencija Dresak nalazi u poslovnom centru(neki je nazivaju i poslovna zgrada)Most u Brckom.Probaj da preko toga saznas nesto vise.Ja kad sam ono ranije nesto pokusao preko njega da vidim za mene da odem on mi tad rece da koliko on zna oni uzimaju samo drzavljane BiH.Aj majke ti ako saznas nesto vise ti javi,bas me interesuje,vec sam bio odustao od toga
[ macbeth1972 @ 25.02.2009. 07:06 ] @
Ma ja sam jos u decembru 2008 god predao papire ali evo do danas nista,cujem da neki ljudi odlaze,ali koliko znam preko nekih drugih agencija,raspitivao sam se na sve strane,ali sto vise trazim to manje znam.
Prema mojim informacijama ima vise tih agencija u bosni,odnosno u regionu(bih,hr i srb)
Dreshak
eodt
kbr....

Gdje god pitam,svi ti traze cv da posaljes i da C E K A S !!!....a to je ono sto me izludjuje jer sam mislio da to ide malo brze.

Vise mi nije ni bitno koja je agencija,ako neko sigurno zna da ubrzo se odlazi preko bilo koje agnecije molim da me obavjesti.
[ closhar @ 11.07.2010. 08:20 ] @
Moze preko firme fluor da se ode.
[ zexoni @ 11.07.2010. 12:16 ] @
Pozdrav svima
Zna li se gde je agencija/firma fluor,koja je procedura,za koje poslove tacno angazuju ljude i po mogucnosti koliko placaju?
[ closhar @ 11.07.2010. 15:59 ] @
Fluor nije agencija vec fortune 500 kompanija koja radi logisticku podrsku za us army u IQ i AFG.Prijavljujes se na sajtu gde imas i spisak poslova koji su aktuelni.Ako imas srece,odlicno znanje engleskog, 10+ iskustva,pozvace te kad dodju na recruitin tour u makedoniju. Plate su od 40k do 100k.
[ closhar @ 11.07.2010. 16:07 ] @
Uglavnom se traze mehanicari,stolari,vodoinstalateri. Ima poslova i za administraciju i it ali vrlo tesko dobiti taj posao.
Za it neophodni cisko ili ms certifikati a za administrativne osim kvalifikacija i iskustvo sa SAP ili IBM MAXIMO asset management programima posto se oni uglavnom koriste. Srecno
[ zexoni @ 11.07.2010. 16:35 ] @
Hvala na brzom odgovoru
Mislio sam prvenstveno na poslove obezbedjenja,rekoh ako placaju vise da se prijavim.Hvala u svakom slucaju
[ konislav @ 12.07.2010. 22:19 ] @
Citat:
closhar: Fluor nije agencija vec fortune 500 kompanija koja radi logisticku podrsku za us army u IQ i AFG.Prijavljujes se na sajtu gde imas i spisak poslova koji su aktuelni.Ako imas srece,odlicno znanje engleskog, 10+ iskustva,pozvace te kad dodju na recruitin tour u makedoniju. Plate su od 40k do 100k.


Izvrsio bih malu korkciju napisanog:
Sta je potrebno da bi bio pozvan na intervju:
1.sreca
2.dobro nafilovan CV, mozes da pises sta hoces jer niko ne proverava
3.da si bio na LOGCAPIII (da si vec bio u Iraku ili Afganistanu),to je prednost, ali nije uslov
4.pocetnico do osrednje znanje engleskog, da bi bio pozvan na intervju ti ne treba nikakvo znanje engleskog jer moze i neko drugi da se javi umesto tebe i da prodje telefonski intervju, za intervju u Skopju ili Tuzli ti treba pocetnicki do osrednji nivo englesog
5.da si iz Kumanova, Lukavca , Tuzle ili Urosevca
6.da imas makedonski ili bosanski pasos. Jedini koji idu tamo sa srpskim pasosem su kosovari
7.za iskustvo i onako mozes da slezes to nio ne proverava
Za IT ti treba bar Microsoft MCP, A+ ili Network+, Cisco je premija i to se trazi za supervisor positions.
Plate su od 36000 do 70000US$, administracija ima nize plate od zanatlija naj vise se traze rednici za kuhinju.
Smestaj i uslovi zivota su odvratni, ja sam bio u Iraku dve godine za KBR, a sad sam bio u Afganistanu za Fluor i sedeo sam 23 dana.
[ brkchey @ 13.07.2010. 22:02 ] @
I... jel se isplati zivaca i blata i muke?
[ konislav @ 14.07.2010. 02:13 ] @
Ne znam da li se pitanje odnosi na mene, ali ja nisam razumeo sta si tacno hteo da me pitas. Ja se nisam ni jednog momenta pokajao sto sam bio, posao bih ponovo, samo su sad uslovi malo promenjeni pa postoje ogromne razlike medju kompanijama. Kad bi me KBR pozvao za Irak, za zadnju platu koju sam imao, za dva dana bih se spakovao i otisao u Dubai o svom trosku.
[ closhar @ 24.08.2010. 05:12 ] @
Citat:
konislav: Izvrsio bih malu korkciju napisanog:
Sta je potrebno da bi bio pozvan na intervju:
1.sreca
2.dobro nafilovan CV, mozes da pises sta hoces jer niko ne proverava
3.da si bio na LOGCAPIII (da si vec bio u Iraku ili Afganistanu),to je prednost, ali nije uslov
4.pocetnico do osrednje znanje engleskog, da bi bio pozvan na intervju ti ne treba nikakvo znanje engleskog jer moze i neko drugi da se javi umesto tebe i da prodje telefonski intervju, za intervju u Skopju ili Tuzli ti treba pocetnicki do osrednji nivo englesog
5.da si iz Kumanova, Lukavca , Tuzle ili Urosevca
6.da imas makedonski ili bosanski pasos. Jedini koji idu tamo sa srpskim pasosem su kosovari
7.za iskustvo i onako mozes da slezes to nio ne proverava
Za IT ti treba bar Microsoft MCP, A+ ili Network+, Cisco je premija i to se trazi za supervisor positions.
Plate su od 36000 do 70000US$, administracija ima nize plate od zanatlija naj vise se traze rednici za kuhinju.
Smestaj i uslovi zivota su odvratni, ja sam bio u Iraku dve godine za KBR, a sad sam bio u Afganistanu za Fluor i sedeo sam 23 dana.



Sve tacno osim stavki 5 i 6. Pisem iz Bagrama gde sam dosao sa srpskim pasosem i ima nas dvojica nishlija ovde. Fluor prima SVE. Pasos nema nikakve veze sa time.
[ zexoni @ 24.08.2010. 05:35 ] @
Otkude Nis!
Tacno je sto si rekao,ima nas jos ovde po Avganistanu iz Srbije i Crne Gore,i to bez ikakvih agencija i ne znam kakvih firmi za regrutovanje.Mada,istini za volju,da bi se bez njih doslo ovde trebalo bi da se poklopi par drugih nekih stvari.
Pozdrav nasima u Avganistanu
[ konislav @ 24.08.2010. 09:46 ] @
Citat:
zexoni: Otkude Nis!
Tacno je sto si rekao,ima nas jos ovde po Avganistanu iz Srbije i Crne Gore,i to bez ikakvih agencija i ne znam kakvih firmi za regrutovanje.Mada,istini za volju,da bi se bez njih doslo ovde trebalo bi da se poklopi par drugih nekih stvari.
Pozdrav nasima u Avganistanu


Mnogo vas ima, moguce je da ima otstupanja od onog sto sam napisao, ali ako vas ima dvoje u Bagramu, onda je to otstupanje na nivou statisticke greske. Ako ste u FLUOR-u, kazite mi odakle su obicno ljudi koji dolaze sa prostora Ex-Yu.
Za druge firme nemam podatke, pa ne mogu da dajem komentar.
[ konislav @ 24.08.2010. 09:54 ] @
Citat:
zexoni: Otkude Nis!
Tacno je sto si rekao,ima nas jos ovde po Avganistanu iz Srbije i Crne Gore,i to bez ikakvih agencija i ne znam kakvih firmi za regrutovanje.Mada,istini za volju,da bi se bez njih doslo ovde trebalo bi da se poklopi par drugih nekih stvari.
Pozdrav nasima u Avganistanu


Mnogo vas ima, moguce je da ima otstupanja od onog sto sam napisao, ali ako vas ima dvoje u Bagramu, onda je to otstupanje na nivou statisticke greske. Ako ste u FLUOR-u, kazite mi odakle su obicno ljudi koji dolaze sa prostora Ex-Yu.
Za druge firme nemam podatke, pa ne mogu da dajem komentar.
Bio sam ja u Bagramu u maju i vratio se posle mesec dana, ja sam radio za KBR u Iraku i Kuvaitu, to sto sam video u FLUOR-u, po meni nije za ljudsku upotrebu, od organizacije posla do smestaja. Da ne pisem ovde o tome, pocece ljudi da se pitaju kakvi ste vi to ljudi kad sedite tamo.
[ wireshark @ 08.09.2010. 19:54 ] @
DynCorp-ovi regruteri su u Tuzli u Hotelu Tuzla. Na prvom spratu, druga vrata desno.

Zovu se :
Ermin 063 103 912
Dalibor 063 103 911
Regrutuju direktno za DynCorp i bez posrednika. Primaju sve s Balkana. Oni su službenici DynCorp-a.
Traže se razna zanimanja po potrebi.
Jedan dan traže bageriste, sutra Data Entry Clerk, prekosutra ništa, pa onda vozače, magacionere...pa ništa...
Dosta Info-a imate na :
http://www.slobodni.net/forumdisplay.php?f=47
Plate su relativno niske, priča se po forumima da će biti više.
Srećno!

[Ovu poruku je menjao wireshark dana 08.09.2010. u 21:07 GMT+1]
[ sassoon @ 18.02.2011. 14:12 ] @
evo ko je zainteresovan za posao u Avganistanu moze ovde naci puno korisnih informacija,,,,,

http://afgantura.wordpress.com/

http://avgantura.freeforums.org/
[ Edis daut @ 16.03.2011. 08:16 ] @
Kako ljudi da se prijavim za posao u Iraku ili Avganistanu to me bas interesuje
nema ovdje ljudi zivot.
[ user999 @ 05.05.2011. 20:20 ] @
U Rijeci zapošljava DynCorp, danas i sutra

http://www.posao.ba/DynCorp/

Bring your CV, certifications/license and valid passport. No Appointment required.
[ dado5 @ 16.05.2011. 23:35 ] @
pozdrav svima ljudi interesujeme jel zna iko broj tel ili meil na koji se moze prijavit za posao u Afganistanu. Unaprijed hvala
[ dacmen_yu @ 10.09.2012. 21:17 ] @
Nislije ima li jos slobodnih mesta.Kazi te mi sta je najbolje da se radi od poslova .Pozdrav za moje nislije