[ djyova @ 19.03.2008. 03:18 ] @
Misljenja!? Sta promeniti, dodati, oduzeti... Kako ulepsati?

Logo je za sajt koji tek treba da se napravi: http://www.yovax.com/

[ webex @ 19.03.2008. 10:54 ] @
Lepo... sviđa mi se... jedino mi smeta onaj original znak... to izbaci...
[ dvd studio @ 19.03.2008. 11:08 ] @
Lepo,lepo...jedina zamerka je izbor boja,ili mozda mora tako da bude.
Ova plava me malo bode u oci.
[ djyova @ 19.03.2008. 17:10 ] @
Nije problem da se izbaci onaj znak ®. Zanima me da li da ostavim ovako kako jeste, ili da dodam jos neke elemente? Nesto tipa stilizovana kockica sa leve a naziv firme sa desne strane ili nesto u tom fazonu. Sto se boja tice, probao sam da napravim par varijacija bez "specijalnih efekata" (mirroring i slicno).

[ dswalk @ 20.03.2008. 12:13 ] @
Pozdrav.
Ovo ti je, po meni, super i dovoljno.
[ djyova @ 20.03.2008. 14:11 ] @
A od ovih varijacija, koja mislite da najbolja?
[ deZio @ 21.03.2008. 00:32 ] @
Po meni najbolja je plavo-crvena pa odma posle narandzasto-zelena.
[ webex @ 21.03.2008. 09:38 ] @
Sviđa mi se braon kombinacija i narandžasto zelena... sive, bele i negativ neću da komentarišem jer su one MUST HAVE za svako logo...
[ djyova @ 26.03.2008. 06:30 ] @
Evo, izbacio sam onaj zank ®, i dodao sam jos jedan element. Kako sad izgleda?

[ webex @ 26.03.2008. 09:59 ] @
Izbaci ovaj luk koji si dodao... suvišan je...
[ djyova @ 26.03.2008. 14:34 ] @
Ne znam... Onako mi deluje nekako prazno. Zbog toga sam najvise i postavio logo ovde. Da bi mi neko dao savet kako bi mogao da ga upotpunim i doradim. Da izgleda bolje i "profesionalnije".
[ design.graphic @ 29.03.2008. 09:05 ] @
Po nekim teorijama, dobar dizajn dobijas u trenutku kada na njemu vise nemas sta da oduzmes od grafickih elemenata, a ne da dodajes...
Ako nemas neko jako opravdanje zasto bi koristio luk (u idejnom, simbolickom smislu), onda bolje da ga uklonis, jer logo izgleda pristojno i bez njega.

Ja bi licno izbacio i crtice izmedju slova M-U-L-T-I-M-E-D-I-A, ne vidim razlog zasto bi stajala.
Takodje bi za nijansu umirio boje, ovako su previse drecave (logo ti verovatno ne bi izgledao isto na monitoru i u ofset stampi /vizitke, memorandumi, reklame u casopisima itd./ ). Npr. Crvena CMYK 0 100 90 10, a Plava CMYK 100 80 0 20.
Generalno kada radis logo bolje da u startu definises boje u CMYK kolor prostoru, da bi bio siguran da ce logo da izgleda isto u stampi i na monitorskim aplikacijama, jer je CMYK gamut manji od RGB-a.
Takodje nema potrebe da koristis Registrated simbol...

Pozdrav
[ malenko @ 27.04.2008. 21:25 ] @
Svidja mi se ovaj poslednji sa belom pozadinom
[ Fidel_Castro @ 07.05.2008. 19:41 ] @
1. iizbaci tu polu elipsu, kako vec da je nazovem .... suvisna je
2. izbaci crtice iz multimedia
3. Smanji malo ovu refleksiju, ublazi je malo, prevelika je, i mozda, probaj malo da dodas embosa na samom fontu, ali mozda, probaj
4. poigraj se nalo sa bojama, pripitomi ih malo, nadji neku lepsu kombinaciju boja

[ skemamen @ 29.05.2008. 15:32 ] @
Ajmo redom...

- izbaci naravno onaj luk gore...
- smanji refleksiju, jer ona ima svoj efekat kada imas samo jedan red slova, dva reda sa refleksijom je suvisno i deluje kao da si pokazao svo svoje znanje i nabacao ga na jednu gomilu...
- naravno, izbaci linije iz multimedije, cak i smanji font za neki punkt da bi im dao jos vise prostora, mada bi za tu rec uzeo neki arial ili myriad font, bolji je izbor jer je to rec koju pokusavas da pojednostavis, bacajuci akcenat na ono YOVAX...
- kad smo kod Yovax, slovo Y se ne uklapa uz ostala slova OVAX, malo ga pripitomi i to je to...

Generalno, ne komentarisuci boje, izgleda ok, ali najvaznije - kako da se poveze to sa multimedijom, odnosno da ne pise multimedija, kako znati da je tu rec o necemu multimedijlanom...? znaci promasujes poentu logotipa ili treba samo da gledamo izbor fonta koji si koristio ili crtao, i to prokomentarisemo...?!

Pozdrav!