[ REZISER_No1 @ 19.03.2008. 14:30 ] @
kolege,

Uradio sam mnogo reklama u 3dmax-u ili u kombinaciji 3dmax, after, premier...Reklame su bile manje više dobro urađene (važna je ideja) vrtile su se ili se vrte na raznim televizijama.
Međutim sve što nemogu uraditi u max-u nadomjestim uz pomoć drugog softwar-a i to mi počinje smetati. Zanima me kako snimljenu osobu na plavom ključu (chroma) ubaciti u max i neutralisati plavi ključ, kako ubaciti targu u max da slika radi na alpha principu...ima li gdje tih banalnih tutorijala...ili šta mi vi preporučujete.

pozdrav
[ lancia88 @ 19.03.2008. 15:27 ] @
Pozdrav,

ne znam da li sam Te dobro razumeo, ali kada ja radim iste te stvari, "navucem" pozadinu kakva mi treba na najobicniji kvadrat koji pozicioniram onako kako scena treba da izgleda u 3D. Izrenderujem sa alfom kao targa sekvencu i uvedem dalje u premijer/AE gde dodam sta vec treba umesto te alfe koju izvucem iz Max-a.

Nisam siguran da li sam dobro razumeo, da li si hteo da snimak, recimo, coveka na chroma-key principu (sa platnom iza), uvedes u Max i tamo da "iscupas" to platno i umetnes scenu pa sve to zajedno renderujes?

Ako si na to mislio, ne bi smelo da moze, snimak je 2D i ponasa se u Maxu kao niz 2D slika, nije mi poznato da mozes ista uraditi sa time na 3D principu sem ako ne "nalepis" snimak u vidu bitmape/materijala na neki objekat koji bi imao svojstvo trazenog pokreta u Max-u.
[ REZISER_No1 @ 19.03.2008. 17:07 ] @
Dobro si me svatio.
Takođe me zanima kako ako imam neku sliku (LOGO) u fotošopu unijeti u 3d max i da napravim logo 3d ili koristiš neki drugi softver???
[ lancia88 @ 19.03.2008. 22:06 ] @
Pozdrav,

za to koristim samo Max.

Uradim sliku u Photoshopu (sliku za logo), zapamtim je kao .bmp, zatim u Maxu od standardnih primitiva napravim najblizi oblik tom logu (ili isti, zavisno od komplikovanosti loga i moje lenjosti), pa onda kada tom obliku zadajem materijal, uvedem mu sliku izborom iz foldera u kome se slika nalazi. Ako nisam "ukrajao 3D oblik vec samo nalepio sliku na najpriblizniji oblik, a veci od same slike, onda mu zadam opciju da mi "vidi" samo sliku a "visak" da ignorise u renderu. Ako je oblik isti kao i slika, a najcesce jeste, samo ga nacentriras naknadnim setovanjem po horizontali i vertikali u padajucem meniju sa desne strane da bi pokrio sve delove a da ne deformise dizajn u tom navlacenju. Tako dobijas 3D logo uvezen iz PS-a a potom mu zadas animaciju, najcesce rotaciju oko vertikalne ose i zadas mu zgodno neko svetlo pride i resena stvar bez mnogo muke. Za prvih par puta ces se muciti a posle ce ici sve bas brzo.
[ REZISER_No1 @ 20.03.2008. 13:24 ] @
Da li ima negdje tutorial približan tvom načinu obrade???

lijep pozdrav
[ Aleksandar_A @ 29.03.2008. 08:44 ] @
Mislim da ova tema treba da bude u Video produkcija. Tammo ce imati vise odziva, mozda i vise predloga i resenja.
Pozdrav!