[ tamna noc @ 19.03.2008. 15:42 ] @
Molila bi za pomoc posto je moja situacija komplikovana,pa ako ima neko da mi pomogne ili posavetuje sta mogu da uradim.Naime,moj muz je rodom iz Hrvatske,unazad 10god zivi u Srbiji gde je vencan sa mnom i imamo dete.U medjuvremenu je dobio i Srpsko drzavljanstvo tako da sad ima oba drzavlj,dete nam je rodjeno u Srbiji ali je preko oca dobila i domovnicu i rodni list,a preko konzulata smo joj izvadili i putovnicu.Esad mene zanima dal i ja kao supruga imam pravo kao nase dete,ali problem je ako je problem to sto muz u putovnici ima Srbijansku adresu.Zna li neko sta treba i sta mogu da uradim?Unapred zahvalna na pomoci.
[ stipica1 @ 20.03.2008. 16:18 ] @
Teško ćeš dobiti državljanstvo dok ne središ hrvatsku adresu.
Dakle ne moraš ni živjeti u nas, samo se prijaviš u nekog. Onda možeš tražiti i neke pogodnosti.
Socijalna pomoć ti je 200€, dječji doplatak 40€.
[ eluv @ 20.03.2008. 17:48 ] @
Do 1.1.2008 se HR drzavljanstvo moglo steci po osnovu braka sa HR drzavljaninom i bez navrsenja 5 godina boravka na teritoriji HR ali je ovo u novom zakonu promijenjeno, tako da brak sa drzavljaninom HR vise ne povlaci olaksice. Ako grijesim neka me neko ispravi.

Poz
[ tamna noc @ 20.03.2008. 18:04 ] @
Hvala vam.Ma netreba mi nikakva socijala volele bi da mogu dobiti putovnicu.Imam se gde prijaviti u Hrvatskoj.
[ nicijazemlja @ 02.12.2009. 01:20 ] @
Uuuuupooomoooc!
Ja sam na strasnim mukama, nista mi ne ide u prilog.

Rodjena sam 1987 u Kopru-Slovenija, tada jos uvek Yu, i u rodnom listu su mi napisali u polju za drzavljnstvo SR Hrvatske in SFRJ, oca nemam a mama mi je bila hrvacki drzavljanin u trenutku mog rodjenja. Od 1991. zivim u prokletoj srbiji sa statusom izbeglice i nikakvim pravima. Mamu ne vidjam da bi ista jos mogla da je pitam... Molim Vas da li iko zna kakve su mi sanse da dobijem Hrvatsko drzavljanstvo?
[ adrijannahu @ 02.12.2009. 02:12 ] @
Pa da ti kazem iskreno TESKO bar da si sa majkom u kontaktu pa preko nje da prvo dobije hrvasko drzavljanstvo pa tek pasos(ili kako kazu putovnicu).A ako si vec rodjena u Sloveniji zasto ne trazis Slovenacko drzavljanstvo.
Svakom je napisano SFRJ kao drzavljastvo.ja sam ti rodjena "79 al mi je majka hrvatica i znam da kad sam predavala za drzavljastvo rekli su mi da ce biti malo tesko al ne znaci da ne mogu dobiti sve.
reporucila bi ti i da razmislis sa Slovenijom iapk si tamo rodjena .