[ Z E X @ 15.10.2001. 12:26 ] @
Situacija je ovakva imam w2k u LAN-u i zelim na njega staviti FTP server
problem je novell proxy koji ne dozvoljava pristup iz vana u LAN ni u kojem slucaju. Imam fizicki pristup proxy-u i mogu instalirati neki port redirector na njega ili nesto slicno ali nemogu mjenjati setings na proxy-u.
Ima li netko neku preporuku za neki program koji se moze instalirati na novella i koji bi sve zahtjeve sa interneta redirecto na moj komp u LANU?
[ U--G @ 15.10.2001. 13:01 ] @
pa ako imas jos adresa za Internet IP onda stavi tu na W2K server pa si miran
[ Z E X @ 15.10.2001. 13:59 ] @
Lokacije su fizicki udaljene par kilometara i nemogu stavljati jos PC-a na net. Za to nemam dozvolu. Dakle treba mi program koji cu pokrneuti na serveru i da on redirekta port sa servera na IP u LANU.
[ U--G @ 15.10.2001. 14:53 ] @
Cekaj jel tebi potreban pristup FTP server-u sa interneta ili sa drugog segmenta LAN-a?
[ Z E X @ 16.10.2001. 11:23 ] @
Meni treba pristup sa interneta na stroj koji je u LAN-u a izmedu nas je proxy koji ne dozvoljava pristup iz vana na LAN i tu bi ja proxy-u stavio portredirector otvorio na njemunekiport recimo 4000i redirecto sve sto dolazi na taj port na stroj u lan-u na port 21 and that's all.
[ B o j a n @ 08.01.2002. 21:15 ] @
Upravo tako i uradi. Samo nece ti biti dovoljno redirektovanje 21-og porta. Ftp transfer koristi i port 20, za ne znam bas tacno sta, ali ga koristi. Tako da imas to u vidu prilikom redirekcije.