[ bugi @ 11.10.2003. 09:55 ] @
Imam računar na kome je instaliran Win2000 Server (ali ne radi kao server već kao običan računar) i na njemu se smještaju određeni podaci.Računaru se pristupa preko mreže.Kako postaviti zaštitu da svi korisnici koji pristupaju preko mreže imaju pristup podacima,da mogu upisivati nove podatke ali da ih posle upisivanja ne mogu mijenjati.
[ byTer @ 11.10.2003. 12:30 ] @
Idi desnim klikom na file ili folder i odaberi sharing and security. E to mozes da podesis koji korisnici imaju kakva ovlascenja nad sadrzajem diska. Ako kao administrator dozvoljavas da drugi rade za istim racumarom onda postavi sifru.
[ bugi @ 11.10.2003. 13:33 ] @
To sam već uradio.Korisnici preko mreže imaju dozvole Change i Read da bi mogli da upisuju podatke(riječ je o audio snimcima).Pokušavao sam i da stavim opciju Read-Only i oni podaci koji se u tom trenutku nalaze u direktorijumu su zaštićeni od mijenjanja ali svaki naredni podatak koji se upiše moguće je promijeniti i te promjene sačuvati u istom fajlu.Na taj način moguće je čitavi snimak izbrisati i sačuvati te promjene pod istim nazivom kao i orginalni snimak.
[ Mihailo @ 11.10.2003. 13:52 ] @
Napravi scheduled job koji ce da radi pod system nalogom i da prebacuje sadržaj tog dir-a u neki zaštićeni, zakažeš na npr. 10 min. ili na koliko mislis da treba i to je to...
[ bugi @ 13.10.2003. 11:10 ] @
Citat:
Mihailo:
Napravi scheduled job koji ce da radi pod system nalogom i da prebacuje sadržaj tog dir-a u neki zaštićeni, zakažeš na npr. 10 min. ili na koliko mislis da treba i to je to...


To mi je malo komplikovano.Podaci se upisuju stalno, i moraju biti u svakom trenutku dostupni za izvodjenje.Potrebno mi je, da svaki podatak koji se upiše u taj šerovani folder bude read-only, a sve promjene istog podatka da je moguće upisati jedino pod drugim imenom.Nadam se da me razumiješ.Da li je to moguće uraditi