[ wahmcafe @ 11.10.2003. 11:48 ] @
Moji roditelji zive u beogradskom naselju Visnjica vec 5 godina. Toliko dugo pokusavaju da dobiju telefon. Pokusavali su nekoliko puta, uvek dobijaju odgovor da nema tenickih mogucnosti iako 90% naselja ima telefon. Pokusavali su, bezuspesno i preko privatnika. Kako stupiti u vezu sa pravom osobom? Da li postoji privatna firma koja uvodi telefone?

Hvala svima unapred!
[ Dejan Krstic @ 11.10.2003. 12:02 ] @
Ovo je stvarno smesno :)

Moji roditelji su rodjeni u zemunskom naselju Kalvarija (1956). Telefoni su uvedeni celom naselju samo njima nisu. Oni danas tamo vise ne zive ali ljudi koji su se uselili u te stanove dan danas nemaju telefon jer "nema tehnickih mogucnosti". Zahteve su podnosili jos pocetkom osamdesetih.

I ti se zalis sto tvoji roditelji pet godina nemaju telefon? :)))
[ wahmcafe @ 11.10.2003. 12:13 ] @
Stvarno nema smisla sta trazim! Stidim se!

Ja sam sada ocajna da uvedem telefon, tj, da oni uvedu telefon. Dolazim iz Amerike pocetkom novembra i treba mi telefon!

Hvala u svakom slucaju! :)
[ Ivan Dimkovic @ 11.10.2003. 12:24 ] @
Citat:

Ja sam sada ocajna da uvedem telefon, tj, da oni uvedu telefon. Dolazim iz Amerike pocetkom novembra i treba mi telefon!


Pa.. postoji nekoliko nacina (poredjani po skali jednostavnosti)

1. Da kupis mobilni telefon, ili da nadjes nekog komsiju koji moze da dobije liniju, pa da se nekako dogovorite da preko DECT (2.4 gHz) ili neke druge mikrotalasne bezicne veze povezete njegovu liniju sa tvojom kucom.

2. Da pitas na vise mesta u Telekomu, dok ne otkrijes da li stvarno nema tehnickih mogucnosti, ili neko zeli da bude... placen :)

3. Ako je razlog #2... imas 2 opcije - da platis mito i dobijes telefon za hiljadu - par hiljada $, ili da zoves agenciju za suzbijanje korupcije pa da napravis skandal - u drugom slucaju ces napraviti skandal, ali telefon verovatno neces dobiti :)

4. Ako stvarno nema tehnickih mogucnosti, onda postoji opcija da ti ucestvujes u izgradnji mreze (ovo mozes da pitas u biznis direkciji Telekoma), tj. stvaranju tehnickih mogucnosti. U zavisnosti od mesta do mesta, ovo moze biti samo kupovina nekog radio uredjaja koji bi te povezao sa centralom (ovo se radi po nepristupacnim mestima i selima), ili... dogradnja centrale sto je preskupo i svakako ne za jednu osobu. Ako je visnjica u pitanju, verovatno je problem nedostatka prikljucaka, jer je centrala na kojoj su brojevi 77x xxx/78x xxx i onako planirana za rashodovanje, tako da su ti izgledi vrlo mali da sa ovom opcijom jeftino prodjes...





[ wahmcafe @ 11.10.2003. 12:31 ] @
1. Da kupis mobilni telefon, ili da nadjes nekog komsiju koji moze da dobije liniju, pa da se nekako dogovorite da preko DECT (2.4 gHz) ili neke druge mikrotalasne bezicne veze povezete njegovu liniju sa tvojom kucom.
-Imam mobilni tamo. Komsije bas i nisu kooperativne :)
2. Da pitas na vise mesta u Telekomu, dok ne otkrijes da li stvarno nema tehnickih mogucnosti, ili neko zeli da bude... placen :)
- OK, mozda probam ovu opciju, ali nema se vremena, ostajem mesec i po :(
3. Ako je razlog #2... imas 2 opcije - da platis mito i dobijes telefon za hiljadu - par hiljada $, ili da zoves agenciju za suzbijanje korupcije pa da napravis skandal - u drugom slucaju ces napraviti skandal, ali telefon verovatno neces dobiti :)
- Platila bih ja miliJone, samo da znam pravu osobu koji bi mi to ucinila.
4. Ako stvarno nema tehnickih mogucnosti, onda postoji opcija da ti ucestvujes u izgradnji mreze (ovo mozes da pitas u biznis direkciji Telekoma), tj. stvaranju tehnickih mogucnosti. U zavisnosti od mesta do mesta, ovo moze biti samo kupovina nekog radio uredjaja koji bi te povezao sa centralom (ovo se radi po nepristupacnim mestima i selima), ili... dogradnja centrale sto je preskupo i svakako ne za jednu osobu. Ako je visnjica u pitanju, verovatno je problem nedostatka prikljucaka, jer je centrala na kojoj su brojevi 77x xxx/78x xxx i onako planirana za rashodovanje, tako da su ti izgledi vrlo mali da sa ovom opcijom jeftino prodjes...

- Uh, zemljo otvori se!

Hvala Ivane na informacijama, videcu sta mogu da uradim! :)
[ Ivan Dimkovic @ 11.10.2003. 12:35 ] @
Citat:

- OK, mozda probam ovu opciju, ali nema se vremena, ostajem mesec i po :(


Pa ako ostajes mesec i po, daleko ti je jeftinije da kupis mobilni telefon :)

Citat:

- Platila bih ja miliJone, samo da znam pravu osobu koji bi mi to ucinila.


Hmm.. ako milionska ponuda stoji, mozes me kontaktirati na private msg :) Videcu sta mogu da uradim :)
[ wahmcafe @ 11.10.2003. 12:38 ] @
Znala sam, svi ste vi korumpirani!

Imaju moji mobilni, nego, eto, zaboravih da pomenem, treba mi Internet, radim na Internetu, od kuce... i tako...
[ Ivan Dimkovic @ 11.10.2003. 12:40 ] @
Pa lepo... mobilni imaju i GPRS - samo pronadji neki koji mozes da povezes sa kompom, i imas Internet i preko mobilnog :)

[ wahmcafe @ 11.10.2003. 12:43 ] @
Hm, a sta je GPRS?

P.S. Moji imaju 064.
[ mizob @ 11.10.2003. 13:04 ] @
Sa gprs-om imas pristup internetu isto kao i preko modema,prikopcas ga na kompjuter i kreiras dial up konekciju preko mob. telefona i eto te na internetu.
064 ima GPRS ali samo postpaid korisinici za sada.
[ wahmcafe @ 11.10.2003. 13:15 ] @
Hvala
[ djolep @ 11.10.2003. 14:29 ] @
Možeš i da kupiš 063 karticu i da koristiš GPRS kao prepaid korisnik. Ionako je ovo besplatna usluga do 21. novembra, za sada. Evo ovo ide preko Mobtela GPRS. Dakle sa laptopa, kroz mobilni telefon.
[ S a l e @ 11.10.2003. 19:38 ] @
Ako mislis na naselje Visnjicka banja, u toku je izgradnja, ako vec nije zavrsena, kucica za digitalnu centralu Alcatel. Nadam se da ce centrala imati dovoljno kapaciteta i "tehnickih mogucnosti" za nove prikljucke bez "podmazivanja"... Za ~250$ mozes da dobijes ISDN prikljucak... mislim da ti je bolja kombinacija da odmah predas zahtjev za ISDN...
[ wahmcafe @ 11.10.2003. 19:53 ] @
Hvala svima na odgovorima

P.S. Ne Visnjicka Banja, nego selo Visnjica.

Pozdrav momci iz suncane GA!