[ mycontrails @ 21.03.2008. 02:02 ] @
Drugar i ja imamo identične Nokije 6300. Meni na displeju piše samo "Telenor" a njemu "Telenor SRB"
Kada ubacim inostranu SIM karticu u moj telefon i meni se pojavi natpis "Telenor SRB". Da li neko može da mi objasni otkud ova razlika? Oba telefona imaju istu verziju softvera V5.50
Na kojim telefonima izlazi oznaka države uz ime mreže na displeju? Od čega to zavisi?
[ Iksi @ 21.03.2008. 12:32 ] @
u glavnom od kartice recimo kad ubacim karticu moje devojke u tel pise
telenor ali kad ubacimo kloniranu karticu sa telenor i mts brojem pise
telenor srb.
Ovo se isto desava sa novijim karticama mts-a mt:s i you mts za stariji tip
kartica. Takodje je prisutno i ono yu 03.
To se uvek pojavljuje kod kliniranih kartica kao i telenor srb.
[ pisac @ 21.03.2008. 12:46 ] @
To se pojavljuje samo kod kartica koje nemaju u sebi ime provajdera, nema veze da li je klonirana ili nije.
[ Gayo @ 22.03.2008. 08:10 ] @
U ovo tesko vreme borbe protiv 60+1 ti pitas za oznaku drzave. :-)

Nego, ima to veze i sa mrezama koje su upisane u telefonu. S vremena na vreme i firme rade update tog popisa. Ako na kartici postoji upisana oznaka onda telefon to pokazuje. Ako ne postoji onda pokazuje onako kako ima upisano u svojoj memoriji.
[ mycontrails @ 22.03.2008. 13:47 ] @
E komedije... pitao sam na jednom drugom forumu ima li vesti o novim registarskim tablicama; tamo su mi postavili pitanje: "kako mogu da mislim o tablicama kada se borimo za Kosovo". Ovde pomenem SRB, doceka me pitanje "kako mogu da mislim o tome kada se borimo protiv 60+1". Mi se stalno nesto borimo!

Elem, borbu protiv 60+1 sam resio tako sto sam poslao dva mejla protesta, dobio odgovore od Telenora i rekao im da nisam zadovoljan njihovim uslugama, razgovarao sam sa 4 razlicita operatera na 9863 i svima uputio glasan i jasan prigovor, kao i sa onim zlim tetama u KS u NS. Svi postpejd telefoni su mi na tp Start a i naveliko koristim svoju prastaru pripejd 064 karticu. Dosta od mene. Sledeci korak bi bio da potpuno predjem na MTS ili postanem sandwitch-man sa zvonom u ruci

Zainteresovalo me to kako da mi pise SRB na displeju... Nekako mi je bas okej. Toliko dugo sam imao YU MOBTEL, sada zelim SRB pa me zanima kakva je fora oko toga
[ marko023 @ 23.04.2008. 11:42 ] @
i ja sam skoro kupio 6300 i pise mi Telenor SRB (na 7610 koju sam imao pre 6300 mi je pisalo MOBTEL). Kartica mi je stara vise od 6 god.
[ Zekica @ 23.04.2008. 17:17 ] @
Novije (32k) kartice Mobtel-a/Telenora u sebi sadrže ime mreže, i ako se takve kartice koriste na novijim telefonima (proizvedeni posle 99-e godine), na njima pise ime mreze procitano sa SIM kartice. Ovo ime zapisano u kartici je čak pri korišćenju novijih telefona moguće promeniti direktno OTA (Over The Air) tj slanjem specijalne poruke koju telefon primi i prosledi kartici. Tako su i promenili ime u Telenor na karticama kupljenim jos kod Mobtela.

Starije kartice ne podržavaju ovo, i sa njima na ekranu telefona piše ime mreže koje je zapisano u telefonu. Na starijim telefonima tu pise: MOBTEL ili YU Mobtel... a na novijim piše: Telenor, RS Telenor, Telenor SRB itd...
[ VIDAKOVICV @ 24.04.2008. 13:52 ] @
Da jeste Telenor slao te poruke ali samo u jednom navratu i kome je bio upaljen telefon promenio mu se naziv, a kome nije ništa. Međutim kada sam ih pitao mogu li samo meni poslati tu poruku rekoše ne. Da li postoji neka mogućnost da se to uradi a da se ne menja kartica?
[ Mister Big Time @ 08.05.2008. 02:16 ] @
Citat:
Zekica: Starije kartice ne podržavaju ovo, i sa njima na ekranu telefona piše ime mreže koje je zapisano u telefonu. Na starijim telefonima tu pise: MOBTEL ili YU Mobtel... a na novijim piše: Telenor, RS Telenor, Telenor SRB itd...


Da... meni dan danas pise YU MOBTEL... ogavno al' sta da se radi.

P.S. Pocela je da kruzi neka prica za one brojeve na 2, koji su ranije simbolizovali da je vlasnik imao mobilni medju prvima, a od kada je omoguceno da se biraju brojevi pa i danas ima slobodnih brojeva sa pocetnom cifrom 2 (sestocifreni) 'mangupske price' su pocele da se razvijaju na ovu stranu sa ovim natpisima YU MOBTEL vs. Telenor.... znaci ako neko ima broj na 2. a pise mu Telenor, to je fake.... a ako imas broj na 2 i pise ti MOBTEL onda si tr00, nema lazi nema prevare stvarno ti je matora kartica, samim tim i broj imas odavno Sta reci...

[ Catch 22 @ 08.05.2008. 04:20 ] @
^ Ne mogu da poverujem da ima baš tolikih Mobtel fanatika(!!!!????) To k'o neki virus, šta li?
Sve vas ljubi vaš čika Bogoljub!!!
:) :) :)
[ calexx @ 08.05.2008. 09:38 ] @
Ja imam jednu staru karticu ali na 4xx pošto su ti brojevi deljeni u ovim krajevima, Siemensi S25 i C60 pokazuju YU MOBTEL, Nokia 3650 samo MOBTEL dok na 6120 piše Telenor SRB.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.05.2008. 11:03 ] @
@Mister Big Time

Ha ha ha, bolju stvar nisam cuo!!! Moja kartica je izgleda mnogo nova (na njoj pise: 063 moja mreza, iz 2004.) Pa se update-ovala i sad u svim telefonima pise samo Telenor. Mora da je falsh

Jao, bolju stvar nisam cuo!
[ jonathan @ 08.05.2008. 11:29 ] @
E, pa ja mislim da sam pobednik :) U staroj Nokiji 6150, kada se uključi, ili kad god se iz menija vrati u stendbaj režim, za delić sekunde trepne natpis MOBTEL, i momentalno se promeni u Telenor !
Ooo ljudi.... da li je moguće da je nekome baš toliko bitno koji natpis mu stoji na telefonu ? :)

Alek
[ zzviktor @ 08.05.2008. 11:31 ] @
Ma sve je to jedno mozes ti i danas uzeti broj sa 20 i da te smatraju facom
ako je faca onaj ko ima fon.
[ Catch 22 @ 08.05.2008. 12:10 ] @
Ako se baš tako kotiraju među fanaticima onda da pravimo biznis, organizujemo online aukciju (eBay) za prodaju Mobtel antikviteta...
Moj drugar je nedavno menjao u Telenoru svoju staru Mobtel karticu iz 9x na kojoj čak ni SMS nije bio aktivan, a mogao je izgleda lepo da je proda ludacima za suvo zlato...
[ Mister Big Time @ 08.05.2008. 15:43 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: @Mister Big Time

Ha ha ha, bolju stvar nisam cuo!!! Moja kartica je izgleda mnogo nova (na njoj pise: 063 moja mreza, iz 2004.) Pa se update-ovala i sad u svim telefonima pise samo Telenor. Mora da je falsh

Jao, bolju stvar nisam cuo!



Pa sta reci "To je broj moje nove motorole... naravno prva cifra 2"


Citat:
Catch 22: Ako se baš tako kotiraju među fanaticima onda da pravimo biznis, organizujemo online aukciju (eBay) za prodaju Mobtel antikviteta...
Moj drugar je nedavno menjao u Telenoru svoju staru Mobtel karticu iz 9x na kojoj čak ni SMS nije bio aktivan, a mogao je izgleda lepo da je proda ludacima za suvo zlato...


Pa nije losa ideja, steta sto nije prepaid mada imam i jednu staru prepaid al' na keca
[ Slobodan Milivojevic @ 08.05.2008. 17:18 ] @
Pa sta ako nije prepaid samo moras ti i novi vlasnik da odete u Telenor. Cak se i kartica ne menja ako menjas osobu i ugovor koji je vezan za taj broj.
[ pisac @ 10.05.2008. 19:26 ] @
Ah, moj prvi broj je bio 063/22-99-xy, utopio sam ga za 900 maraka kada je bila nestašica SIM kartica, i posle nekog vremena za nekih 100 maraka kupio drugi.
[ morpheusxxx @ 12.05.2008. 21:45 ] @
hmm.. uzmete symbian telefon i na mesto imena operatera upisete sta zelite...
[ Slobodan Milivojevic @ 12.05.2008. 21:57 ] @
Kolko ja znam jedini nacin je da stavis sliku? Mozda gresim?
[ meda011 @ 12.05.2008. 23:08 ] @
>

Obijasni kako to da se izvede
[ dejan1972 @ 12.06.2008. 21:44 ] @
Meni ceo dan pise HR VIP a nocu se ukljuci YU Mobtel SRB.Nesto mi je tu cudno.Dali neko zna o cemu se radi?Inace kad stavim telekom karticu sve je ok.Ispisuje mi se YU 03
[ Slobodan Milivojevic @ 12.06.2008. 22:47 ] @
Imam utisak da zivis u pogranicnim oblastima? Prebaci telefon na manual network selection, jer se ovako nalazis u roamingu.
[ lukeguy @ 13.06.2008. 00:46 ] @
ma da, roaming je, i to ti je prilično skupa varijanta da budeš
dostupan. :) obavezno uključi ručno traženje mreže i srediće se.
[ plumbum013 @ 21.07.2008. 20:27 ] @
pa ako te je Telenor vec jednom zjb, sta se i dalje petljas sa njima?