[ kUjKoJa @ 22.03.2008. 19:32 ] @
Pozdrav svima

Relativno skoro koristim macintosh, pa me interesujuju iskustva drugih korisnika.
Imam telekomov Intracom NetMod USB ISDN modem. Da li postoji neki program za detekciju dolaznih poziva (Caller ID)
Ja sam pokušao sa nekolicinom programa, ali bez uspeha.

Inače imam i ADSL, takođe telekomov, pa mi je potreban software za identifikaciju poziva, i eventualno telefonska sekretarica
[ PPZ @ 23.03.2008. 12:35 ] @
Caller ID mozes imati samo preko analognih ili ISDN prikljucaka.Sa ADSL-om to nema nikakve veze, prema tome ne mesaj te dve stvari.

Sto se telefonske sekretarice tice, imas nakoliko resenja.

- Kupi tel. sekretaricu.

- Kupi ISDN modem, podesi ga da radi kao tel. sekretarica/FAX.Trebalo bi da je i Caller ID opcionalan.To naravno trebas proveriti kod kupovine (kompatibilnost sa CID).Takodje proveri kompatibilnost sa Mac-om.

- Postavi dedicated ASTERISK server, ubaci mu FXO kartu, povezi na analogni ulaz Netmod-a , povezi svoj racunar na asterisk, forward-uj pozive na svoj racunar, instaliraj software za telefonsku sekretaricu.Mislim da se to moze i unutar Asteriska sve uraditi (sekretarica) ali da ne ulazim u detalje.Ovo ti je ujedno i najkomplikovaniji nacin.Preporucujem prvi kao najbolje resenje...
[ kUjKoJa @ 24.03.2008. 08:14 ] @
Citat:
PPZ: Caller ID mozes imati samo preko analognih ili ISDN prikljucaka.Sa ADSL-om to nema nikakve veze, prema tome ne mesaj te dve stvari.

Sto se telefonske sekretarice tice, imas nakoliko resenja.

- Kupi tel. sekretaricu.

- Kupi ISDN modem, podesi ga da radi kao tel. sekretarica/FAX.Trebalo bi da je i Caller ID opcionalan.To naravno trebas proveriti kod kupovine (kompatibilnost sa CID).Takodje proveri kompatibilnost sa Mac-om.

- Postavi dedicated ASTERISK server, ubaci mu FXO kartu, povezi na analogni ulaz Netmod-a , povezi svoj racunar na asterisk, forward-uj pozive na svoj racunar, instaliraj software za telefonsku sekretaricu.Mislim da se to moze i unutar Asteriska sve uraditi (sekretarica) ali da ne ulazim u detalje.Ovo ti je ujedno i najkomplikovaniji nacin.Preporucujem prvi kao najbolje resenje...


Zar Intracom Netmod nema integrisan isdn modem u sebi?
MacOSX ga prepoznaje kao Intracom netmod modem (povezan preko USBa) i mogu da ga koristim za dial-up povezivanje, stim što mi dial-up ne treba, jer imam ADSL.
Problem je što većina softwarea koji sam probao radi samo sa Apple modemima, tako da intracom uopšte "ne vide".

P.S. Identifikaciju imam na običnom, "fixnom" telefonu