[ Nemanja Radojevic @ 22.03.2008. 22:17 ] @
Imam problem, kada puštam HD video snimke (muzičke spotove) veće od 200MB-a, slika mi secka i koči. Bilo da pustim preko MV2 playera ili WMP, WMP Classic, isto je. I dalje koči. Ne znam u čemu je problem, zauzeće RAM memorije nije veliko. Inače imam monitor Samsung 223BW, 2GB DDR2 800MHz, GE Force 8600GS. Ukoliko neko zna kako i iz kojih programa mogu da puštam HD video a da ne secka, bilo bi mi od pomoći. Unapred zahvalan na odgovoru. Nisam znao gde da ovo postujem, pa sam ovde, nadam se da ćete mi pomoći.
[ Srđan Pavlović @ 23.03.2008. 06:56 ] @
Za pustanje HD Videa nije toliko bitna velika kolicina RAM-a i snaga graficke karte, ustvari je najbitniji procesor
(nisi naveo koji je, ali po ostalim komponentama u tvojoj konfiguraciji VEROVATNO je neki dovoljan za pustanje HD videa)

Sto se tice programa, ja koristim za sve zivo BS-Player u kombinaciji sa KLiteCodeckPack
(ima i 64-bitna verzija ovih kodeka ili dodatak za njih ako je potrebno), i ide bez problema.

Da li si instalirao najnovije drajvere u sistemu? (Grafika, zvuk, ostalo...), i to moze
biti mozda uzrok.

http://www.adobe.com/products/hdvideo/systemreqs.html#recommended

Evo sad sam recimo gledao kod mene je zauzece procesora oko 20-25% kada pustim
"punokrvni" HD video iz BS-Playera, zajedno sa jos nekoliko manje zahtevnih otvorenih programa
i AVG Antivirusom koji obavlja svoje "redovno" skeniranje u pozadini.

Tek kada otvorim 5 HD klipova odjednom, procesor se muci (zauzece od 90-95%)



[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 23.03.2008. u 08:34 GMT+1]
[ momsab @ 23.03.2008. 13:44 ] @
Citat:
Kernel-1: Za pustanje HD Videa nije toliko bitna velika kolicina RAM-a i snaga graficke karte, ustvari je najbitniji procesor
(nisi naveo koji je, ali po ostalim komponentama u tvojoj konfiguraciji VEROVATNO je neki dovoljan za pustanje HD videa)
graficka je itekako bitna (savremene same pustaju HD video, laicki receno),da ne kazem najbitniji deo u celoj prici, s razlogom je opterecenje procesora malo

vec je diskutovano u ovom podforumu o tome