[ programer001 @ 23.03.2008. 00:04 ] @
Zanima me Vase misljenje, gde je najbolje reklamirati proizvode ? ok, tesko je reci ' gde je najbolje', ali sta se najvise gleda/cita ?

Moja firma je dobila zastupnistvo od jedne Americke firme u vezi prodaje njihovog software-a (software-ski jezici i prevodici, kompajleri itd)
, i sada razmisljam gde mi je najbolje da se reklamiram ?

Od casopisa u Srbiji, razmisljam o PC Press i Mikro. Svet kompjutera mi je nekako 'igracki' site . Sta mislite o 'COM' casopisu ?
ili neka druga ideja ?

pozdrav i hvala unapred za savete
[ momsab @ 23.03.2008. 00:47 ] @
na odgovarajucim sajtovima...
[ hurikan @ 17.04.2008. 11:58 ] @
Pa najbolje ti je da se reklamiras sa Googlom.
[ profimaximus @ 16.03.2009. 20:43 ] @
na tv-u!
[ Zvezdan Joksovic @ 16.03.2009. 22:41 ] @
Na posjećenim sajtovima sa sličnim sadržajem/tematikom ...što je bolje od klasičnih časopisa jer je sve mjerljivo online ...
[ vlade21 @ 01.04.2009. 05:57 ] @
Google adwords, 1 euro cent po kliku, najbolja moguća cena
Svet kompjutera (časopis, ne sajt - u jednom trenutku su bili najtiražniji časopis za muškarce)
banere ima smisla plaćati samo na targetovanim sajtovima (tipa ako imaš program za web razvoj, forumi tipa ovog, dpta i slično). inače su bačene pare.
[ Stefano @ 03.04.2009. 13:16 ] @
Pa pazi ovako, kod klasicnih medija nepisano pravilo je da sto je veci 'target' to je skuplje. Sto znaci sto vise ljudi dolazi u kontakt sa reklamom tvog proizvoda vise ces platiti za reklamu.

Medjutim, internet je sasvim druga prica. Posto je softver u pitanju, ja bih se skoncentirao na strucne casopise i strucne sajtove.

Reklamiranje na televiziji... hmmm, pa ima li uopste takvih strucnih emisija o toj temi?
[ Aleksandar Klickovic @ 07.04.2009. 19:30 ] @
U zadnjih dva meseca imam mnogo bolji odziv od reklamiranja na Fejsbuku nego sa AdWordsom...

U jednom trenutku, sa konkurentnom cenom po kliku sam imao oko 100 000 prikaza za 4 minuta. Naravno i broj klikova je u roku 10 minuta ispucao ceo budzet za taj dan, tako da treba obratiti paznju na limit i slicna podesavanja...
[ ivkesbg @ 13.04.2009. 14:22 ] @
Ukoliko bas zelis da ides preko tv-a razmisli o emisijama ITV(Fox) ili Interfejs(RTS2), ako se ne varam one su, otprilike, medju bitnijim IT emisijama kod nas. Sto se tice Facebook-a, formiraj grupu i reklamnu kampanju,videces bice dobri rezultati- i mi smo bili zadovoljni rezultatima... Cena bida je priblizna kao kod Adwords-a.
[ o2seo.com @ 21.05.2010. 12:34 ] @
Razlika u ceni reklamiranja na TV i internetu je enormna, tako da je moj savet ipak internet. Naravno, svako pitanje u vezi gde se reklamirati zahteva odgovor i o velicini budzeta...
[ igvan @ 09.09.2010. 16:04 ] @
Citat:
vlade21: Google adwords, 1 euro cent po kliku, najbolja moguća cena
Svet kompjutera (časopis, ne sajt - u jednom trenutku su bili najtiražniji časopis za muškarce)
banere ima smisla plaćati samo na targetovanim sajtovima (tipa ako imaš program za web razvoj, forumi tipa ovog, dpta i slično). inače su bačene pare.


blago tebi, meni trazi 100 centa za klik(first page bid estimate 1.00$)?!?

keyword je - visak kilograma -

na taj keyword u google search-u ne izlazi ni jedan sponzorisani link (reklama), toliko o tome da se bid-uje na adwords-u sa konkurencijom...

ili ja lose kapiram stvar...