[ euripyd @ 23.03.2008. 11:30 ] @
Ima li neki dobar program (free) za cuvanje passworda. Imam podosta accounta svih mogucih vrsta pa me zanima neki program gde bih mogao da cuvam sve passworde da ih ne zaboravim.
Ranije sam koristio excel pod lozinkom ali to nije bas neko kvalitetno resenje, recimo prilikom kradje istog dokumenta....

Pozdrav
[ DS_Store @ 23.03.2008. 14:38 ] @
Što se mene tiče alfa i omega je Keychain Access. Ne znam kako ide unos koji nije automatski ali koliko se sećam može i da se ručno unose novi passwordi.

Od ostalih najizvikaniji je onaj 1password ali on nije free.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2008. 17:16 ] @
Ja sam koristio SecretBook i on mi je nekako bolji od 1Pw, ali sam 1Pw kupio, pa ću se verovatno prešaltati na njega (+ ima podršku za iPhone).

Doduše, oba programa koristim za čuvanje nekih drugih podataka, a za šifre za sajtove koristim isto Keychain Access.
[ euripyd @ 23.03.2008. 20:53 ] @
Citat:
DS_Store: Što se mene tiče alfa i omega je Keychain Access. Ne znam kako ide unos koji nije automatski ali koliko se sećam može i da se ručno unose novi passwordi.

Cek, KA dolazi zajedno sa sistemom, zar ne? E, ja bih voleo da imam jedan fajl, program ili bilo sta sto je portable, da mogu da ga kopiram i otvorim na drugom racunaru. Cak i da ga posaljem preko e-maila ali opet da je enkripcija toliko velika da treba godine da se razbije...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2008. 21:18 ] @
Pa najjednostavnije ti je onda raditi kao što si i do sada, stavi sve u jedan .xls koji će imati svoju šifru, pa onda taj .xls zapakuj u .zip sa šifrom. Na oba staviš šifru od 10-15 slova i miran si. Onaj kome bude stalo da sazna šta ti to kriješ u tom falu, će pre posegnuti za nožem i skraćivati te za po prst, nego da se za*ebava sa tvojom šifrom.
[ euripyd @ 23.03.2008. 22:07 ] @
Pronasao sam jedan: http://www.keepassx.org/start
Sta mislite?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2008. 22:19 ] @
Probaj, pa javi utiske :)
[ DS_Store @ 24.03.2008. 05:18 ] @
Da, obavezno javi utiske, deluje zanimljivo.

Što se tiče Keychain-a, to ti je sistemski pass manager. /Applications/Utilities/Keychain Access.app. Ne znam u šta eksportuje keepassx ali ako je druga mašina isto Mac, onda sve što treba da uradiš za Keychain je da iskopiraš fajl ~/Library/Keychains/login.keychain na isto mesto na drugoj mašini. Meni radi i više nego dobro.
[ euripyd @ 05.04.2008. 20:24 ] @
keepassx je interesantan...
Ne znam koliko je jaka zastita, ali se nadam da je dobra. To je ustvari program koji stvara bazu podataka, sa lock menadzerom, znaci nikakva velika fantazija...
Sto se tice keychain, on je zgodan jer se automatski ucitavaju user/pass u brower (safari), a sa keepassx to nije moguce. Ima opcija "copy to clipboard" user i pass kao i "go to url", pa to moze da olaksa unosenje.
Nekako mi je excel fajl pod jakim zastitama nesto laksi, mozda sam navikao.....
[ Džeronimo @ 09.04.2008. 08:36 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: stavi sve u jedan .xls koji će imati svoju šifru, pa onda taj .xls zapakuj u .zip sa šifrom


Jednostavnije je da iz Disk Utilityja napravi jedan DMG sa enkripcijom i da posle u taj DMG da stavlja sve što hoće da zaključa :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.04.2008. 09:25 ] @
Nije ako treba da koristi taj fajl i na Win mašini ;)