[ Nabukodonosor @ 23.03.2008. 21:18 ] @
Pozdrav. Zanima me da li vam radi pomenuti program u Visti. Meni kada se logujem na njega stalno prijavljuje "Ne postoji veza sa karticom. Proverite da li je kartica u citacu.....itd." Sa karticom je sve OK, jer kada podignem XP u njemu sve radi super. Verzija programa je 10.2.2.2. Vidim da postoji nova verzija, ali ne znam odakle da je skinem. Mozda ima update i iz samog programa ali ne mogu kazem da udjem u njega. Jel radi kod vas u Visti?
[ piktor @ 24.03.2008. 12:50 ] @
Pozdrav

Halcom je izbacio posebnu verziju E Personal-a, verzija 12.0.1.20, koja je namenjena iskljucivo za Vistu. Probaj preko banke da dobijes instalacioni disk ili kontaktiraj tehnicku podrsku za Halcom 011/30-32-432. Verzija 12 ima dosta promena tako da neki internet update nije bas preporucljiv
[ Nabukodonosor @ 24.03.2008. 15:42 ] @
OK. Hvala ti puno.
[ misel63 @ 03.09.2008. 17:09 ] @
a ja imam problem na potpuno novom laptopu MSI GX700 i licencnim windows XP home ,na potpuno svezoj instalaciji OS, verzija personal ebank 10.x.x.x. radi dobro i kada program update-ujem preko neta na verziju 12.0.1.20 nakon ukucavanja pin-a ne desava se nista ,samo tako ostane i u task manageru vidim da je not responding ,, isto to sve kada prebacim ceo direktorijum i li instaliram na stonom racunaru sa win xp profesional sve radi kao sat i koristim ga vec duze vreme ,a ceo halcom softvare koristim jos iz doba verzije 6.x.x.x nekoliko godina ..medjutim ovo mi je misterija da na novom laptopu i novom windows-u program nece da se pokrene .I sama tehnicka podrska nije bas puno mogla da pomogne sem da me uputi da od banke trazim instalacioni cd pa da probamo ponovo sa njega instalirati .....
[ silthereen @ 10.09.2008. 10:18 ] @
Postoje razlike izmedju vrezija 10.2.5.20 i niže u odnosu na verzije 11.2.2.20 i više jer je u novijim verzijama u bazi dodato jedno polje u jednoj od tabela. To je glavni razlog pucanja jer preko neta update ne kreira to polje u tabeli....