[ era1 @ 24.03.2008. 09:59 ] @
Dakle imam web formu i na njoj nekoliko textBox kontrola i dugme.

1. U Page_Load metodi pozivam drugu metodu i prosledjujem joj pomenute textBoxove po referenci, sa ciljem da mi ta medota napuni textboxove podacima iz baze.
2. Klikom na dugme pokrece se metoda koja treba da pokupi vrednosti iz textbox polja i da ih uploaduje u bazu.
3. Izmenju koraka 1. i koraka 2. moze doci do promene vrednosti textboxova tako sto ce korisnik da unese neku novu vrednost.

Problem je sto metoda koja se poziva klikom na dugme u koraku 2. kao vrednost txtBoxova vidi uvek one vrednosti koje je vratila metoda iz koraka 1. bez obizra sto su te vrednosti izmedju 1. i 2. promenjenu (prekucane). Zasto?

Jos jednom ukratko, da bude jasnije:
Metoda u koraku 1. koristi DataReader za citanje baze. TextBoxovi se prosledjuju po referenci i u metodi se vrednost iz baze upisuje u txtBox.Text. Takodje medota iz 2. cita txtBox.Text. Problem je sto ukoliko se izmedju 1. i 2. izmeni rucno txtBox.Text to se ne vidi u metodi iz 2. vec i dalje cita vrednost koju je txtBox.Text dobio u 1.

Ako neko ima ideju neka je podeli... Pozdrav svima!!!
[ sivan347 @ 24.03.2008. 10:08 ] @
Nemoj da prosledjujes reference na textbox-ove metodi nego vrednost metode bind -uj na textboxove. Tako ce ti vrednost textboxova imati uvek najnovije podatke. Ukratko cela koncepcija ti je losa.
[ vujkev @ 24.03.2008. 15:07 ] @
"Problem" je samo u redosledu kojim se izvršava tvoj kod.

Redosled je takav da se Page_Load UVEK izvršava pre Button OnClik metode tako da se metod1 (za popunjavanje txt box-a) uvek pozove pre funkcije 2 za upis u bazu i samim tim resetuje vrednost txt box-a.

Kako nisam video kako izgleda tvoj kod, predpostavljam da ćeš problem rešiti pozivanjem funcije metod1 samo ako se stranica poziva prvi put (VB kod je ispod)
Code:

if Page.IsPostBack = false then
 Call Metod1 ....
end if
[ era1 @ 24.03.2008. 17:26 ] @
aaaaaa... BRAVO!!! A kad se setim sta sam sve pokusavao i koliko sam helpa procitao, da vidim gde je greska... :))

Bravo Vujke, oko sokolovo!
Hvala obojici!
Pozdrav svima!!