[ flip @ 24.03.2008. 23:43 ] @
pozdrav svima,

do nedavno sam koristio frontpage za razvoj i publishing svog vrlo jednostavnog sajta, ali nakon reinstalacije xp-a i prelaska na novi office (u kom nema FP-a) cu izgleda nastaviti sa SharePoint Designerom (deluje mi kao da zaista ima sve sto i FP).
da predjem na stvar,
prvi put dolazim u situaciju da mi treba nesto kompleksnije od cistog pothranjivanja sajta tekstom, slikama i linkovima.

naime, voleo bih da dozvolim za download jednu datoteku tek nakon sto posetilac sajta napr. ostavi svoju email adresu, neki komentar ili sl.
da li je za to neophodno da instaliram mysql i onda trazim po netu besplatnu skriptu koja bas to radi?
ne mogu bas da dokucim sta su to 'web components' i sta taj SharePoint Designer zapravo ima od 'pomagala'?
da li postoje neke ekstenzije za FP i SharePoint koje rade takve stvari?
da li microsoft ima neki svoj sistem za baze podataka koji bih mogao da koristim?

hostujem sajt na godaddy.com koji ima sve te moguce podrske (publishujem sajt direktno iz softvera i sl.), pa bi mi bilo neverovatno da za jednu tako jednostavnu skriptu moram da poznajem PHP.

ne trazim da mi objasnite proces kako da napravim konkretnu skriptu, nego mozda samo da me uputite na to sta da trazim i na koji nacin se to zapravo radi.
hvala unapred.

filip.