[ chuPavi @ 25.03.2008. 19:08 ] @
Jel moguce uraditi merge ako podaci nisu sadrzani u jednom recordu ?
U jednom rekordu se moze naci:
Ime Prezime Mesto Zanimanje, kao i kolona "isplata"

a "isplata" je u klasicnom baznom obliku :

id radnika; datum; iznos
555; 1/1/05 100
555; 1/2/05 200
555; 1/3/05 300
[ Jpeca @ 27.03.2008. 12:01 ] @
Gde se nalazi lista radnika (Ime, Prezime, Mesto, Zanimanje) u istoj Acces bazi ili je to u Wordu? Preko koje kolone trabe da spojiš ove dve tabele?
Ako su obe tabele u istoj Access bazi i ako imaš pristup toj Access bazi možeš da napraviš View koji će dati podatke koji te interesuju i taj View da staviš kao izvor za Merge.
Ako je tabela u Wordu možeš da napraviš makro koji će da te poveže sa bazom i popuni kolonu.
Možda još bolja varijanta u tom slučaju je da tu tabelu iz Worda prebaciš u Excel i da napraviš Excel tabelu sa dinamičkim upitom u Access bazu, da spoljiš ove dve tabele u treću Exel tabelu, koja će ti biti izvor podataka za Merge.
[ chuPavi @ 28.03.2008. 14:25 ] @
Sve se nalazi u access bazi.
Potrebno mi je da mergujem podatke iz dve tabele.
Jedna tabela sadrzi opisna polja radnika: IDRadnika, ImePrezime, Adresa itd.
a Druga tabela sadrzi njihove isplate.
Jasno mi je kako da mergujem kada si istorodni podaci smesteni u jednom rekordu kao sto je to slucaj u prvoj tabeli.
Ali ne znam kako da mergujem kada su koncipirani kao u tabeli isplate.
[ Jpeca @ 28.03.2008. 14:59 ] @
Onda napravi upit (Query) na osnovu ove dve tabele, koje spojiš preko RadnikID. Možda sam te zbunio sa onim View, trenutno radim na SQL-u pa mi je to u glavi. U upitu ćeš imati sve što ti treba Ime, Prezime, Adresa, Datum, Isplata. Ovaj upti stavljaš kao izvor podatka u Merge.
Ako sad treba da na jednoj strani ispišeš zaglavlje i sve isplate za jednog radnika možeš koristiti IF funkciju da ispitaš da li se u sledećem rekordu menja ili ne radnik i na osnovu toga da napraviš prelom strane.
Vidi: http://cornell.veplan.net/article.aspx?&a=3815

Možeš pogledati i ovo http://www.elitesecurity.org/t...estruko-povezivanje-mail-merge