[ Droger @ 25.03.2008. 23:58 ] @
Pisem aplikaciju u c#-u i bojim dugmice nekom bojom, e sad ako je na kompu stavljena standardna windows tema sve je ok al ako se stavi neka druga tema , svi dugmici poprime boju te teme, kako to da sprecim tj kako da dugmici postanu nezavisni od teme
[ Shadowed @ 26.03.2008. 00:30 ] @
Postavi im backcolor i forecolor property-e na neku boju koja nije sistemska (tj. mozes i istu boju ali definisanu preko rgb vrednosti). Kada u Properties prozoru kliknes na dropdown, videces da ima tri taba: custom, web i system. Nemoj system :)
[ mmix @ 26.03.2008. 07:25 ] @
Medjutim, ako radis aplikaciju za masovnu upotrebu, ne bih ti preporucio da to radis. Cela poenta tih boja je da se tvoja aplikacija adaptira bojama korisnika, a veruj mi vidjao sam stvarno bolesne kombinacije sistemskih boja na korisnickim masinama :) Ako ti sad njima serviras battleship gray aplikaciju koja se ne adaptira, strcace i nervirati korisnika.
[ Droger @ 26.03.2008. 19:34 ] @
Uzimao sam boje iz custom dela al opet nista i dalje se prilagodjavaju temi koja je u windowsu, ima li jos neki predlog?
[ Predrag Glumac @ 26.03.2008. 20:31 ] @
Cudno ... da nemas neki manifest fajl ?
[ Droger @ 26.03.2008. 20:53 ] @
"Manifest fajl" ? pojasni sta je to pa cu ti reci, nov sam u ovome tako da ne znam sta je to manifest fajl
[ Predrag Glumac @ 27.03.2008. 01:50 ] @
Manifest fajl nema veze za .Net-om, to je deo OS-a, zapravo XML fajl kojim odredjujes dodatne zavisnosti (npr. verzije biblioteka koje koristi tvoja aplikacija koje nije definisano u .config fajlu), izmedju ostalog i vizuelni stil koji ce tvoja aplikacija da koristi. Ali, ako ne znas sta je to, onda sigurno to nisi ni koristio, znaci nije do toga

Zaista nemam ideju sta moze da bude problem, jer nikada nista slicno nisam video, a windowsove teme ne bi smele da overriduju boje koje si eksplicitno odredio za kontrole.
[ toxi_programer @ 27.03.2008. 15:30 ] @
Okači projekat pa da pogledamo...
[ Droger @ 27.03.2008. 22:00 ] @
Nasao sam resenje, treba da se stavi UseVisualStyleBackColor na false
Code:
this.button.UseVisualStyleBackColor = false;