[ anakin14 @ 26.03.2008. 10:57 ] @
Kako da napravim da mi forma bude u fajlu forma.xls a ona treba da pritsrupa bazi koja ce da bude u fajlu baza.xls a koja ce da bude hidden file i plus ako ga neko otkrije da moze da ga otvori samo uz kucanje sifre?
Kako uopste mogu da stavim sifru pri otvaranju xls fajla a kako da samo onaj koji ukuca sifru moze da menja fajl a ostali da pregledaju?
Da li mogu jos i da zastitim nekako da sve celiju u kojima vec postoji nesto ne mogu da se menjaju a u prazne moze da se upisuje nov sadrzaj!
Hvala vam puno, pogotovu Jpeci i 3okc , puno ste mi pomogli u proteklim mesecima da savladam probleme! Pozdrav!
[ 3okc @ 27.03.2008. 05:25 ] @
Citat:
anakin14: Kako da napravim da mi forma bude u fajlu forma.xls a ona treba da pritsrupa bazi koja ce da bude u fajlu baza.xls a koja ce da bude hidden file i plus ako ga neko otkrije da moze da ga otvori samo uz kucanje sifre?
Kako uopste mogu da stavim sifru pri otvaranju xls fajla a kako da samo onaj koji ukuca sifru moze da menja fajl a ostali da pregledaju?

Šifra se 'uopšte' i inače podešava u Tools / Options... / Security.
Citat:
Da li mogu jos i da zastitim nekako da sve celiju u kojima vec postoji nesto ne mogu da se menjaju a u prazne moze da se upisuje nov sadrzaj!

Ovo će obaviti Tools / Protection / Protect Sheet... /sa opcionom lozinkom.
Međutim, pre nego što zaključaš list od izmena potrebno je da poništiš atribut "Locked" nad praznim ćelijama. Ovo se postiže u nekoliko koraka:

CTRL+G (View / Go To...)
Special...
Blanks + OK da selektuješ prazne ćelije i

CTRL+1 (Format / Cells...)
Protection --> "Unlock"
[ Jpeca @ 27.03.2008. 19:42 ] @
Mnogo pitanja u jednoj temi. 3okc je odgovorio na veći deo. Ne znam da li treba da objansim kako iz VBA otvoriti zaključani fajl, jer to pominješ u naslovu?
Open metoda ima puno parametara između ostalih i
Password - string koje je potrebno uneti da bi se otvorila radna sveska zaštićena lozinkom
WriteResPassword - string koje je potrebno uneti da bi se moglo pristupiti radnoj sveci koja je zaštićena od izmena.
Npr.
Code:

 Set wbk = Application.Workbooks.Open (Filename:="c:\CmpStr.xls", Password:="ttt")