[ evolution @ 28.03.2008. 10:30 ] @
28. mart 2008. - Od 1. aprila Telenor uvodi jedinstvenu cenu SMS-a od 10 dinara ka svim međunarodnim destinacijama. Ova cena važi i u pripejd i u postpejd sistemima naplate.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=5567
[ Davor Vlajkovic @ 28.03.2008. 10:37 ] @
Nazdravlje. Upravo sam izgubio i poslednji razlog za koriscenje Telenorovih 'usluga'.

Srecno vam bilo sa novom poslovnom politikom - trebace vam...
[ Slobodan Milivojevic @ 28.03.2008. 11:01 ] @
Heh, opet kopirate Vip Kad moze Vip da ima 60+1 na postpaidu, kad moze Vip da naplacuje 11,8din (sa PDV-om) medjunarodni SMS, sto ne bi mogli i vi malo

Sve vise razloga da ne koristim Telenor... Ako ovako nastavim za 2 meseca cu poslati sve prenete SMS poruke a onda odoh ja malo dalje od telenora.
[ alfa2005 @ 28.03.2008. 11:08 ] @
djuice ti i tvoj telenor stvarno niste normalni!
Znas sta sto lepo nestavite fantomke na glave i lepo ulecete u kuce i pljackate narod.
Manje boli.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.03.2008. 11:15 ] @
A jel ovo cena sa PDV-om ili bez ili da vas malo prijavim trzisnoj inspekciji sto objavljujete netacne cene? Gde na stranici pise da li je sa ili bez PDV-a?!

[att_img]
[ Catch 22 @ 28.03.2008. 11:36 ] @
Bez! Da li su ikad i jednu cenu napisali sa PDV-om?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.03.2008. 11:38 ] @
Al bar ima zvezdica :) ovde ni toga nema. U tome je problem.
[ srdjan_m @ 28.03.2008. 12:43 ] @
Naravno, sad će isto to da iskopira i MTS...i svi ćemo biti u istim g......
[ staticInt @ 28.03.2008. 13:02 ] @
Njih zanima samo kako da maksimiziraju svoj profit, ne razdele jos licenci pa kad budemo imali 10 operatera mozda ce se stanje popraviti.
[ genijalcina @ 28.03.2008. 13:09 ] @
Znaci katastrofa.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.03.2008. 15:26 ] @
Vidi vidi ispravili:
Citat:
28. mart 2008. - Od 1. aprila Telenor uvodi jedinstvenu cenu SMS-a od 10 dinara ka svim međunarodnim destinacijama. Ova cena važi i u pripejd i u postpejd sistemima naplate. U cenu nije uračunat PDV.

[att_img]
[ Gayo @ 28.03.2008. 19:10 ] @
Nije da me se nesto mnogo tice jer za dve zemlje u koje saljem sms imam mogucnost sa neta besplatno i nemam neku potrebu da saljem kad sam u pokretu, ali Telenore, iz dana u dan si sve jadniji operater! Bezi u norveske planine i pokri se snegom da te ne vidimo i ne cujemo.
[ enthusy @ 28.03.2008. 20:24 ] @
Mislim da će i mts ubrzo ispratiti ovaj "trend". Ali ipak, mts je po nekim stvarima i dalje najjeftiniji (ali i najnekvalitetniji) operater u Srbiji...
[ pisac @ 28.03.2008. 21:11 ] @
Ovde se niko izgleda ne seća da su:
1) Nekada sve poruke na Mobtelovoj mreži bile besplatne
2) Nekada sve poruke i u inostranstvo i u Srbiju koštale isto

Tako da ovo povećanje cene i nije toliko drastična promena.
[ Nenad Vranjanac @ 28.03.2008. 21:48 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Vidi vidi ispravili...


trebali bi bar nesto da ti plate covece, ti im radis ko lektor
[ Catch 22 @ 28.03.2008. 22:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Vidi vidi ispravili:

Pa nije tajna da imaju ljude kojima je posao da aktivno učestvuju na raznim internet forumima (za razliku od konkurencije).
Valda je djuce video tvoj post pa je raportirao predpostavljenima o propustu na sajtu.
[ enthusy @ 28.03.2008. 22:38 ] @
Citat:
enthusy: Mislim da će i mts ubrzo ispratiti ovaj "trend". Ali ipak, mts je po nekim stvarima i dalje najjeftiniji (ali i najnekvalitetniji) operater u Srbiji...

Da ispravim samog sebe: mts je pre Telenora podigao cenu poruka ka inostranstvu u prepaid-u i to i piše na mt:s web sajtu.
[ zALFex @ 28.03.2008. 23:56 ] @
"Trend" je dogovor, a Telenor je Pelješnor!!!!

Šta je sledeće!?

Svaki petak je postao petak 13. :(((


A i mt:s je izgleda promenio cene...Samo ne znam da li je u novim postpaid paketima slučajno ostala stara cena!:(
[ Slobodan Milivojevic @ 29.03.2008. 00:17 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac: trebali bi bar nesto da ti plate covece, ti im radis ko lektor ;)


Bar ce ovde ostati da su pogresno objavili cene.
[ Dr Darko @ 29.03.2008. 02:22 ] @
E moj Slobo, znao sam ja da ces se ti razocarati u Telenor pre ili kasnije...kao sto sam se i ja razocarao.
[ fucumaraxl @ 30.03.2008. 09:14 ] @
>
Bravo za Telenor! Najjaci ste! Obozavam vas ali to obozavanje proizvodi tabu
mna koriscenje.
> __________ NOD32 2981 (20080328) Information __________
>
> This message was checked by NOD32 antivirus system.
> http://www.eset.com
>
>
[ Catch 22 @ 30.03.2008. 11:07 ] @
Citat:
Dr Darko: ...znao sam ja da ces se ti razocarati u Telenor pre ili kasnije...kao sto sam se i ja razocarao.

A što samo u Telenor?
[ agasoft @ 30.03.2008. 19:21 ] @
MTS?
Šta čekate?
Ajmo, copy - paste!!!!!!!!
VIP, go out!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 30.03.2008. 20:10 ] @
Agasoft: http://www.elitesecurity.org/p1902038
Citat:
mt:s cene SMS poruka ka medjunarodnim destinacijama:

11,8din*
Prepaid: TOKI, TIPI, LAKI, KUL
Postpaid: Bel, Poslovna tarifa, Profesionalna tarifa, My Bel, Bel SMS

6,49din*
Postpaid: Porodični paket, Hello, Fresh, Mix, biz:net

Nema informacija na sajtu za:
Postpaid: Sport Bel, mt:s kontakt, mt:s kontakt plus

* cene su sa uracunatim PDV-om.


A za Vip pise da je u prepaidu 11.8din (sa PDV-om), za postpaid nisam uspeo da pronadjem.
[ Davor Vlajkovic @ 30.03.2008. 20:44 ] @
Isto je i na postpaidu.


Je l' može neko da mi preporuči neki online servis za slanje sms poruka? Uslov je da podržava komplet EU i ex-YU, i da je naravno jeftiniji od naših vajnih operatora.
[ Mister Big Time @ 30.03.2008. 21:09 ] @
Uzas.
Gospodo pa ovo ima samo u Srbiji. Gde se jos drugacije tarifira SMS po destinaciji?! To je ravno tarifiranju slanja email-a u zavisnosti od destinacije! Saljes u susedni grad u svojoj zemlji - lokalna tarifa, saljes u USA ili EU medjunarodna 5x skuplja.

Znate li vi sta znaci DUPLO podici cenu neke usluge u nekom biznisu? Automatski gubitak vise od 50% klijenata... ali da, svima je jasno da klijenti i nemaju bas puno izbora pa se desava ovo sto se desava - kartel business + Srbija plodno tlo za dranje.
Pateticno.

Telenor ne radi nista drugo nego kopira VIP. Mogli su barem od Telekoma da kopiraju nesto, nekako smo na to navikli a i domace su lopuze za razliku od ovih ostereich VIP gospode.

Bukvalno onaj princip: Kada mogu oni, mozemo i mi. Da su imali herca pa sami da uvedu ovo 60+1, intl SMS 10 din + PDV pa ajde, ali ovako sve lici na deciju igru. "Mama hocu i ja onu igracku koju ima moj drugar!".
[ Iksi @ 31.03.2008. 12:08 ] @
mislis cika slaf :)))
[ hecky @ 31.03.2008. 12:24 ] @
Citat:
Mister Big Time: Uzas.
Gospodo pa ovo ima samo u Srbiji. Gde se jos drugacije tarifira SMS po destinaciji?! To je ravno tarifiranju slanja email-a u zavisnosti od destinacije! Saljes u susedni grad u svojoj zemlji - lokalna tarifa, saljes u USA ili EU medjunarodna 5x skuplja.


Ovaj, svuda u svetu su skuplje internacionalne SMS poruke :)?

Meni je lokalna poruka 10p (10din), a internacionalna 25p (25 din).

Razlog je jednostavan: Terminisanje internacionalnih SMS poruka je skuplje (telekom koji prima poruku, naplacuje telekomu koji salje uslugu isporuke svom korisniku).
[ Davor Vlajkovic @ 31.03.2008. 12:30 ] @
Nope, evo recimo hrvatski T-Mobile isto naplaćuje lokalni i intl. sms:

http://www.t-mobile.hr/2/20-10-02-00-00.asp

Ako se ne varam, isto je i kod T-Mobile.de, što će reći da to pravilo verovatno važi u svim T-Mobile mrežama.
[ hecky @ 31.03.2008. 13:15 ] @
Ja sam na t-mobile i internacionalna poruka me kosta 25p, a lokalna recimo 10p (dodatno, int poruka mi se ne odbija od tarife, vec mi se posebno naplacuje).
[ Mister Big Time @ 31.03.2008. 13:57 ] @
Ocigledno zavisi od zemlje do zemlje. Srbija ima tradiciju naplacivanja intl. SMs-a pa sto da tako ne ostane i u buduce. Kad bi dosao Vodafone ovde verovatno bi isto bilo. Ali T-mobile u Benelux-u i Nemackoj ne razlikuje lokalni i intl. sms. Isto i Vodafone i Orange.
Jbg, koliko je razvijeno trziste takve su i usluge.

Nego ajde sto su digli cenu, ali barem da ulaze te poruke u okvir besplatnih na mesecnom nivou. Pa onda neka se tarifira ako treba i 20 din/sms. To bi vec bila korektna ponuda, ovako samo sa jedne strane vage dizu nesto a sa druge nista.
[ zALFex @ 07.04.2008. 22:31 ] @
Ovde pise da je poruka 5,5 dinara, opet su neazurni!

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=152
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2008. 00:35 ] @
Izgleda da su i neazurnost poceli da kopiraju od konkurencije.

Evo i u slici:
[ Mister Big Time @ 10.04.2008. 23:34 ] @
Azurirali su... lol.
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 09:02 ] @
lopovi !!! 10 din sms ka inostranstvu
sa 5,5 na 10din.. uh pa nije li malo puno?? ako je sms u lokalu u mojoj tarifi mislim bio 2,2din
dnevno sam slao na desetine poruka devojci na studijama u inostranstvu,
ali od sada ima da batalim ove Telenore, Telekome i VIP-ove..

tuzna li si Srbijo :(

student

*Navedene cene su bez PDV-a.

[Ovu poruku je menjao Vlada07 dana 16.04.2008. u 10:37 GMT+1]
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 09:23 ] @
pa kad vec prate trendove ostalih operatera u svetu gde je School tarifa?
svaki iole normalan opeater u susednim zemljama ima ovakve pogodnosti..
kao da i svi oni nisu bili skolarci i ne znaju sta to znaci biti.


[ zzviktor @ 16.04.2008. 09:44 ] @
Mozda ti ovo vlada 07 nece puno pomoci jer nije prava school tarifa.
ali kao studentu ti moze mozda znaciti.
www.etc.org.yu
Npr Telenor je imao tarifu za zitelje studenjaka, na nbgd, ali je to bilo
samo i iskljucivo za njih.

School tarifa je dobar predlog i mogao bi ozbiljno da se razmotri. Mislim da
im mladi i studenti ostavljaju mnogo para da bi trebalo da dobiju neke
pogodnosti za to na svim mrezama.

Npr VIP bi mogao tako dobiti jako jako puno novih korisnika koji bi
ostavili po prilicno novca kompaniji.
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 10:35 ] @
zanimljivo ali licno nisam pristalica postpaid (ugovornih) paketa..
zanima me iskljucivo postojanje "prepaid School paket" :)
ili je to nemoguca misija u zemlji Srbiji?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.04.2008. 11:22 ] @
Tema je Povecanje cena SMSa u medjunarodnom saobracaju...
Citat:
Vlada07: lopovi !!! 10 din sms ka inostranstvu
sa 5,5 na 10din.. uh pa nije li malo puno?? ako je sms u lokalu u mojoj tarifi mislim bio 2,2din
dnevno sam slao na desetine poruka devojci na studijama u inostranstvu,
ali od sada ima da batalim ove Telenore, Telekome i VIP-ove..


Možda je pametno da ta devojka ima neku prepaid Srpsku karticu i da je koristi u sekundarom telefonu samo i isključivo za primanje SMS poruka. Mislim da ti je to ubedljivo najbolja varijanta. Imam jednog drugara koji studira u Bugarskoj i upravo tu foru primenjuje... Ima mt:s prepaid karticu koja mu stoji u telefonu i stižu mu SMS poruke na nju.
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 18:44 ] @
uh ovo zvuci zanimljivo :) a kako se onda tarifira cena sms poruke?
posto i ona i ja imamo Telenor63 srpski.. ali kada je u inostranstvu ona
koristi iskljucivo Vodafone mrezu,za primanje poruka i poziva..

primanje sms poruka u inostranstvu(Telenor, Telekom, VIP)? pitam se

[ zzviktor @ 16.04.2008. 19:32 ] @
Neka stavi telenor karticu u sekundarni telefon i neka uziva u prijemu sms
poruka....

Mora nositi dva fona ali to nije ni toliko tesko. Prijem poruka je besplatan
dok se slanje poruka iz inostranstva naplacuje po roaming tarifi operatora
za zonu u kojoj se nalazi.

Slanje poruka na telenor broj u inostranstvu se tarifira isto kao i da
saljes korisniku u srbiji.

Znaci neka stavi devojka telenor karticu na koje ce primati poruke a neka ti
odgovara sa vodafone mreze.
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 19:47 ] @
ali 6,5 - 7din do max. 8din (sa ukljucenim pdv) mozda i ne bi bilo toliko puno po sms poruci ka inostranstvu..
Koliko vidim kod ostalih operatera u okruzenju gde se naplacuje "SMS sending abroad"
u osnovnim prepaid paketima se naplacuje tek duplo vise od "SMS sending inland".

ako je cena sms poslatog unutar Srbije u prepaidu u zaivsnosti od tarife izmedju 2.2din ili 2.9din (plus pdv), a
cena sms poslatog ka inostranstvu 10din (plus pdv).. nije li to gotovo 3 do 4 puta skuplje?

ne bih da kazem kako je slanje porukica u Srbiji preskupo a u svim ostalim zemljama regiona
skoro pa dzabe.. to ne nikako. I cene u inostranstvu variraju od tarife ili izabranog paketa i mogu
biti bas visoke koliko vidim..

pimera radi moja devojka koliko vidim placa poslatu sms poruku unutar zemlje u kojoj studira
0.09eur(VAT incl.) a kada salje meni u Srbiju 0.19eur(VAT incl.)

e onda lepo neka podignu cenu sms poruke koja se salje unutar zemlje pa da sam siguran zasto placam
duplo skupje za onu poslatu ka inostranstvu :D naravno ironicno govoreci...
jer ipak se samo salim :)
[ Vlada07 @ 16.04.2008. 19:50 ] @
hvala na super i veoma korisnom savetu :)
posebno po budzet nas skolaraca :D thanks
[ Slobodan Milivojevic @ 16.04.2008. 22:09 ] @
Tu smo da pronalazimo nacine i da prenosimo iskustva jedni drugima zar ne?

Da sumiram: Ti njoj saljes SMS na Telenor broj (kao da je ona u Srbiji) i placas zavisno od paketa od 1.06din pa navise umesto 11.8din. Ona prijem SMS poruke ne placa na tom broju iako je u roamingu. Tako da ti u principu mnogo stedis a ona nista ne gubi (sem sto mora da ima jos jedan telefon)...

E, sad ne verujem da Vodafone iz te zemlje naplacuje svojim korisnicima prijem SMS-a dok su oni u roamingu? Ono sto hocu da kazem da ona moze da ti kupi prepaid karticu i da ti je donese/posalje? I da ti ovde isto radis sto i ona (primas SMS u roamingu), a ona placa cenu SMS-a ka svojoj zemlji.

Nadam se da si shvatio?

Ne bi bio ja Pirocanac, zar ne?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.04.2008. u 23:20 GMT+1]
[ Vlada07 @ 17.04.2008. 06:06 ] @
dragi moj Pirocanac :D pravu mudrost ste mi sada preneli..
totalno sam smetnuo sa uma da i sa druge strane (kada su po sredi dolazne porukice)
bi moglo drasticno da se ustedi,
moram priznati ovo su veoma korisni saveti.

onako je ispadalo da za jednu poruku prvo platimo Telenoru a potom i operateru zemlje u
koju saljem sms.. Te jedna sms poruka naraste na neverovatnih 10 do 12din(sa uljucenim pdv),
a ako racunam da gotovo svakog puta poruka koju zelim da posaljem devojci prelazi 160karaktera
ta cena se u najmanju ruku udvostrucuje..

puno puno hvalaaa :))
[ Iksi @ 17.04.2008. 14:15 ] @
a koja je cena sms poruka ka inostranstvu kod mts-a? Koliko ja znam oni to
nisu menjali
[ zzviktor @ 17.04.2008. 14:51 ] @
iksi gde ti zivis oni su to promenili jos 05.04.2008.
[ Joker @ 17.04.2008. 15:19 ] @
Nisu menjali od 05.04.2008.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.04.2008. 17:33 ] @
Zvanicno od 05.04.2008. je cena medjunarodnog SMS-a za sve korisnike 10din+ pdv tj 11.8din i kod mt:s-a.
[ Iksi @ 17.04.2008. 17:44 ] @
hm valjda ne saljem poruke ka inostranstvu pa nemam pojma sta se desava :))
[ Iksi @ 17.04.2008. 22:54 ] @
znacine verujem samo rade copy paste... taman pomislis da je ovaj mts ok oni
urade istu stvar krs
[ Jagnjeca brigada @ 18.04.2008. 13:58 ] @
Ajde neka mi neko iz Telenora objasni, kako je cena SMS poruke za Inostranstvo u Hrvatskoj 0.9 dinara a kod nas ta ista poruka 14 puta skuplja

http://www.tele2.hr/sms_9_lipa.html

jeste Tele2 najjeftiniji u Hrvatskoj, ali na druga da operatora je ta ista poruka 3 dinara. Sto je kod nas toliko skupla, da li su Srbi ovce ili je nesto drugo u pitanju?

[ Gayo @ 18.04.2008. 17:07 ] @
Nisi dobro napisao bas. Na Tele2 je sms 0,09 kn (1 din) samo u slučaju doplate računa sa 100 kn. Inače je sms (na Tele2) 0.29 kn (3.20 din). Ali to je u HR povoljno jer ostali operateri imaju sms po pola kune. Naravno sve zavisi od tarife itd.

Ono najvaznije, koristim hrvatske gsm mreze vec 9 godina i nikada nije bila razlika u ceni medjunarodnog i domaceg sms-a na sva cetiri operatera.
[ Jagnjeca brigada @ 21.04.2008. 07:27 ] @
Citat:
Gayo: Ali to je u HR povoljno jer ostali operateri imaju sms po pola kune.


Ima tu i t-mobileov sms unutar mreže za 10 lipa, a i sta je poroblem uplatiti 1000 dinara pa dobiti mogucnost slanja poruka po 0.9 dinara?

Nego Telelenor navikao na 10 dinara plus PDV, toliko naplacuje i tehnicku podrsku i ako se ta teh. podrska nigde u svetu ne nplacuje.
[ Gayo @ 21.04.2008. 17:29 ] @
Pa meni je u HR previse dati 1100 (cca 100 kuna) dinara za mesec dana jer nemam potrebe da toliko trosim a jos manje imam potrebe da posaljem milion poruka.

Ovde trosim tek nesto preko 300 din na mobilni i za moje potrebe vise nego dovoljno. 1100 je mnogo i nebi to davao da mi medjunarodni sms bude po jedan dinar.
[ Jagnjeca brigada @ 22.04.2008. 14:24 ] @
Bitna je cena SMS-a, mene ne zanima koliko ti trosis mececno, jer ja npr. trosim bar deset puta vise meseno.


Zero in
Mjesečna naknada 0 kn
Pozivi unutar mreže 0 kn/min
Pozivi prema ostalim mrežama 0,69 kn/min
SMS po poruci 0,29 kn/min
Uspostava poziva 0,69 kn/pozivu
MMS unutar Tele2 mreže* 0 kn
MMS prema ostalim mrežama 1,39 kn
Prijenos podataka (100 KB) 2 kn
U ZERO IN tarifi naplaćuje se naknada za uspostavu poziva 0,69 kn po pozivu.
TELE2 će pozive unutar mreže preko 1000 minuta naplaćivati 0,69 kn/minuti.

------------------------------------

Zero out
Mjesečna naknada 20 kn
Pozivi unutar mreže 0 kn/min
Pozivi prema mobilnim mrežama 0 kn/min
Pozivi prema fiksnoj mreži 1,99 kn/min
SMS po poruci 0,29 kn/min
Uspostava poziva 1,29 kn/pozivu
MMS unutar Tele2 mreže* 0 kn
MMS prema ostalim mrežama 1,39 kn
Prijenos podataka (100 KB) 2 kn
U ZERO OUT tarifi naplaćuje se naknada za uspostavu poziva 1,29 kn po pozivu.
TELE2 će pozive prema mobilnim mrežama preko 500 minuta naplaćivati 0,69 kn/minuti.


opet 3 dinara je dosta povoljnije nego na nasih 12 dinara
[ Gayo @ 22.04.2008. 18:45 ] @
Dobro uzmi u obzir da je to 3 dinara i za sms poruke unutar Hrvatske. Nase lokalne su ipak jeftinije.

Pre nesto manje od dva meseca, taman kad su krenule Zero tarife imao sam prilike da se ispricam nekih 3 sata i nesto za sve skupa cca 350 dinara, sa jedno deset ljudi. To je recimo oko dinar po minutu.