[ Brain raider @ 29.03.2008. 15:04 ] @
Dakle kako da u vb6 odradim da mi dobijeni broj ispisuje u dve decimale i da razdvaja hiljade ovako 23.568,32
sabiranjem i mnozenjem vrednosti progres bara dovijam cifru koju mi ispisuje u lejeru a kako da je ispise kako meni treba?
HVALA
[ goranvuc @ 29.03.2008. 17:36 ] @
Code:

Print Format(23568.32, "###,##0.00")
[ Brain raider @ 03.04.2008. 14:28 ] @
Mozda ja nisam lepo predstavio problem.
U text box unosim cifru a ona treva da se pojavi u lejeru
Print Format(23568.32, "###,##0.00") ovo stvarno ne znam kako da iskoristim cifru u naslovu sam dao kao primer
ta cifra se menja jako cesto u proseku 400 puta dnevno
[ Aleksandar Vasic @ 03.04.2008. 14:37 ] @
Samo umesto "cifra" postavish promeljivu koja ce nositi vrednost te cifre,Textbox ili sta vec ti koristish...

Code:
Print Format(cifra, "###,##0.00")
[ BiF @ 06.04.2008. 07:36 ] @
Pa, jeste, ali ako podešavanja u "regional and language options" u control panelu nisu odgovarajuća možeš dobiti rezultat 23,568.32 umesto 23.568,32. Problem nije ozbiljan ako program radiš za sebe, ali ako će program koristiti i 1000 drugih osoba koji možda imaju vrlo malo znanje o tome neće dobiti rezultat kakav ti želiš da dobiju a verovatno i oni
[ rgdrajko @ 06.04.2008. 19:08 ] @
Evo resenja za bilo koji broj do 12 cifara sa bilo koliko decimala, sa izborom znaka separatora za hiljade i izborom znaka separatora za decimalu.

Code:
'Autor: Rajko Kuzmanovic

Const SeparatorZaHiljade = "."
Const SeparatorZaDecimalu = ","

Option Explicit

Private Sub cmdStart_Click()
    Dim cifra As String
    
    If txtCifra.Text = "" Then
        txtCifra.Text = "0"
    End If
    cifra = txtCifra.Text
    
    txtKonvertovanaCifra.Text = Konverzija(cifra)
End Sub

Public Function Konverzija(cifra) As String
    Dim broj As String
    Dim Ceobroj As String
    Dim NoviCeoBroj As String
    Dim Ostatak As String
    
    broj = cifra
    
    Ceobroj = broj
    Ostatak = "0"
    
    If InStr(CStr(broj), ".") <> 0 Then
        Ceobroj = Left(broj, InStr(broj, ".") - 1)
        Ostatak = Mid(broj, InStrRev(broj, ".") + 1)
    End If
    
    If InStr(CStr(broj), ",") <> 0 Then
        Ceobroj = Left(broj, InStr(broj, ",") - 1)
        Ostatak = Mid(broj, InStrRev(broj, ",") + 1)
    End If
    
    If Len(Ceobroj) <= 3 Then
        NoviCeoBroj = Ceobroj
    End If
    If Len(Ceobroj) > 3 And Len(Ceobroj) <= 6 Then
        NoviCeoBroj = Left(Ceobroj, Len(Ceobroj) - 3) & SeparatorZaHiljade & Right(Ceobroj, 3)
    End If
    If Len(Ceobroj) > 6 And Len(Ceobroj) <= 9 Then
        NoviCeoBroj = Left(Ceobroj, Len(Ceobroj) - 6) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 4, 3) & SeparatorZaHiljade & Right(Ceobroj, 3)
    End If
    If Len(Ceobroj) > 9 And Len(Ceobroj) <= 12 Then
        Stop
        NoviCeoBroj = Left(Ceobroj, Len(Ceobroj) - 9) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 4, 3) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 7, 3) & SeparatorZaHiljade & Right(Ceobroj, 3)
    End If
    If Len(Ceobroj) > 12 And Len(Ceobroj) < 15 Then
        NoviCeoBroj = Left(Ceobroj, Len(Ceobroj) - 12) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 4, 3) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 7, 3) & SeparatorZaHiljade & Mid(Ceobroj, 10, 3) & SeparatorZaHiljade & Right(Ceobroj, 3)
    End If
    
    Konverzija = NoviCeoBroj & SeparatorZaDecimalu & Ostatak
End Function

Private Sub txtCifra_Change()
    txtKonvertovanaCifra.Text = ""
End Sub
[ dava @ 07.04.2008. 10:42 ] @
Moze i ovako:

Code:

    cifra = FormatNumber(txtCifra.Text)


a evo kako na jednostavan nacin da se dobije decimalni separator:

Code:

    Dim DecimalniZnak As String
    
    DecimalniZnak = Mid((3 / 2), 2, 1)




[Ovu poruku je menjao dava dana 07.04.2008. u 11:52 GMT+1]
[ BiF @ 08.04.2008. 04:57 ] @
Davo nisi mi jasan uopste, a Rajko ga bas zakomplikovao
[ rgdrajko @ 08.04.2008. 07:39 ] @
[quote]dava: Moze i ovako:

Code:

    cifra = FormatNumber(txtCifra.Text)


a evo kako na jednostavan nacin da se dobije decimalni separator:

Code:

    Dim DecimalniZnak As String
    
    DecimalniZnak = Mid((3 / 2), 2, 1)


Ok, ako moze i tako daj kod da bi ovaj forum bio ozbiljniji i da bi mnogi od nas nesto i naucili, da ne bude puko pricanje sa puno nejasnoca.


Citat:
BiF: Davo nisi mi jasan uopste, a Rajko ga bas zakomplikovao


Slazem se, to je uradjeno na brzinu, prema gornjem zahtevu i onda je prosireno na sve brojeve do 15 cifrara i negraniceni broj decimala, sto je ipak malo veci zahtev. Moze se sada uraditi optimizacija i dati objasnjenje koda ako ima potrebe za tim.
[ dava @ 08.04.2008. 08:25 ] @
Stvarno ne znam kako jednostavnije da napisem, ali evo pokusacu:

FormatNumber je VB-ova ugradjena funkcije

koristi se tako sto joj proslijedimo parametar (neka brojcana vrijednost)

ta ista f-ja vrati upravo ono sto si BiF trazio: formatira broj sa separatorima hiljada ("." ili "," zavisno od regional settings)

Probaj:
Code:

Debug.Print FormatNumber("23568,32")

ili

Debug.Print FormatNumber("23524353268,33467457457777777777777756474574574572", 20)


drugim parametrom podesavas koliko decimalnih mjesta da vrati.

E sad, ako si u regional sett. podesio da ti je dec. separator tacka onda mozes da ocekujes ovakav rezultat: 23,568.23

Pozdrav
[ rgdrajko @ 08.04.2008. 15:48 ] @
Citat:
dava: Stvarno ne znam kako jednostavnije da napisem, ali evo pokusacu:

FormatNumber je VB-ova ugradjena funkcije

koristi se tako sto joj proslijedimo parametar (neka brojcana vrijednost)

ta ista f-ja vrati upravo ono sto si BiF trazio: formatira broj sa separatorima hiljada ("." ili "," zavisno od regional settings)

Probaj:
Code:

Debug.Print FormatNumber("23568,32")

ili

Debug.Print FormatNumber("23524353268,33467457457777777777777756474574574572", 20)


drugim parametrom podesavas koliko decimalnih mjesta da vrati.

E sad, ako si u regional sett. podesio da ti je dec. separator tacka onda mozes da ocekujes ovakav rezultat: 23,568.23

Pozdrav ;)



Odlicno, to svi znamo! I kakve to veze ima sa:

Citat:
Brain raider: Dakle kako da u vb6 odradim da mi dobijeni broj ispisuje u dve decimale i da razdvaja hiljade ovako 23.568,32
sabiranjem i mnozenjem vrednosti progres bara dovijam cifru koju mi ispisuje u lejeru a kako da je ispise kako meni treba?
HVALA
[ dava @ 09.04.2008. 07:48 ] @
A sta ti tacno nije jasno?
Ono sve sto si pisao je suvisno kad postoji gotova funkcija koja sasvim fino radi. Do duse radi i tvoj kod samo mislim da je moglo i komplikovanije.
Evo jedan misaoni zadatak.
uoci logicku slicnost:
Code:

txtKonvertovanaCifra.Text = Konverzija(cifra)

txtKonvertovanaCifra.Text = FormatNumber(cifra)

:)
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 15:40 ] @
Pa ti ocigledno ne citas sve. Pogledaj ovo:
Citat:
BiF: Pa, jeste, ali ako podešavanja u "regional and language options" u control panelu nisu odgovarajuća možeš dobiti rezultat 23,568.32 umesto 23.568,32. Problem nije ozbiljan ako program radiš za sebe, ali ako će program koristiti i 1000 drugih osoba koji možda imaju vrlo malo znanje o tome neće dobiti rezultat kakav ti želiš da dobiju a verovatno i oni
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 16:05 ] @
evo resenja (nema ogranicenja kao rajkovo resenje a i jednostavnije je mnogo):
Code:

Public Function FormatNum(num As Double, Optional thSep As String = ".", Optional decSep As String = ",", Optional numAfterDec As Long = 2) As String
    
    Dim sNum    As String
    Dim i       As Long
    
    sNum = StrReverse(CStr(Int(num)))
    
    For i = 1 To Len(sNum) Step 3
        
        sNum = Left(sNum, i + 2) & thSep & Right(sNum, Len(sNum) - i - 2)
        
        i = i + 1
        
    Next

    If Len(sNum) Mod 4 = 0 Then sNum = Left(sNum, Len(sNum) - 1)
    
    FormatNum = StrReverse(sNum) & decSep & Left(Mid(CStr(num - Int(num)), 3) & String(numAfterDec, "0"), numAfterDec)

End Function


formatirace broj nezavisno od podesavanja u regional settings (za razliku od VB-ove FormatNumber fje), karakteri koji se koriste kao separatori se prosledjuju funkciji (default su . za hiljade i , za decimalnu tacku) a moguce je i odrediti koliko brojeva posle decimale ce se prikazati (mada nema zaokruzivanja)


@rgdrajko: umesto da proveravas da li je broj ceo tako sto trazis "." sa InStr bolje resenje je da koristis If num - Int(num) > 0 Then (ako je razlika veca od nule onda je broj razlomljen, a ukolko je 0 onda je broj ceo) jer su operacije sa stringovima znatno sporije od operacija sa brojevima.

i rajko imam jednu molbu za tebe: jel mozes malo manje da koristis [quote][/quote] tagove u svojim postovima? vecina citata koje si ti naveo u ovoj temi su suvisni, ako je poruka na koju odgovaras iznad tvoje onda nema potrebe koristiti quote, i citirati celu poruku je sasvim bespotrebno, ukoliko se obracas autoru poruke (koju si hteo da citiras) koristi @ImeAutora jer je tako tema mnogo laksa za citanje. ukoliko odgovaras na odredjeni deo necije poruke onda slobodno koristi quote (tako sto ces da navedes samo deo poruke na koji odgovaras)
hvala na razumevanju!

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 09.04.2008. u 17:17 GMT+1]
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 16:23 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: evo resenja (nema ogranicenja kao rajkovo resenje a i jednostavnije je mnogo):


Izvini ali moram da kazem da i ti kao i mnogi ne citas sta je napisano:
Citat:
rgdrajko: Evo resenja za bilo koji broj do 12 cifara sa bilo koliko decimala, sa izborom znaka separatora za hiljade i izborom znaka separatora za decimalu.


Prepostavljam da i tvoj kod moze da radi za bilo koliko decimala, npr za 100 ili hiljadu decimala, a i pretpostavljam da i tvoj kod takodje omogucava izbor znaka za separator hiljade i znaka za separator za decimale.
Mnogo pretpostavljam, zar ne.
[ goranvuc @ 09.04.2008. 16:23 ] @
Ja ne razumem oko čega se ovde raspravljate: dobra osobina svake aplikacije je da poštuje korisnička podešavanja, tj. da brojeve i datume prikazuje onako kako je korisnik definisao u regionalnim podešavanjima.

Obraloženje: Ako sam ja navikao da u svim aplikacijama koje koristim na svom računaru koristim "," kao decimalni separator, a "." kao separator za hiljade, onda me nemoj zbunjivati sa tvojom aplikacijom koja "forsira" određeni raspored koji si ti zamislio i pokušavaš da mi nametneš.

U skladu s tim, ja sam još u prvom komentaru rekao da se za to koristi Format() funkcija, jer ona za to i služi.

Malo teorije: VB sadrži "local aware" funkcije i one koje to nisu, tj. univerzalne.

Local aware: Format() CDbl()....
Univerzalne: Str() Val()

Za konverziju tekstualnog unosa koji poštuje lokalna podešavanja koristite CDbl() a za prikaz u lokalnom formatu Format().

Ukoliko pišete aplikaciju koja treba da čita i piše podatke u fajlove koji će se koristiti na računarima sa raznovrsnim lokalnim formatima treba da koristite Str() i Val() funkcije - npr. Vaš program formira datoteku u koju se upisuju neki decimalni brojevi;
Upišite ih kao Str(Promenljiva) a čitajte ih kao Val(Promenljiva)

Dakle, za čitanje i pisanje preko interfejsa koristite "Local aware" funkcije, za čitanje i pisanje u txt datoteke koristite "Univerzalne" funkcije.

Ko je razumeo shvatiće
[ Shadowed @ 09.04.2008. 16:32 ] @
Slazem se sa Goranom, a to smo vec i vise puta ponovili kao preporuku. No, ako stoji bas zahtev kakav je trazen, onda je krckovo resenje sasvim ok.
Rajko, ukoliko dva koda zadovoljavaju specifikaciju, smatra se boljim onaj koji je opstiji (uz druge parametre kao sto je duzina, preglednost itd).
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 17:36 ] @
goran je u pravu, treba koristiti local-aware fje, ali posto je zapocela rasprava o tome kako je potreban kod koji nije local-aware ja sam uradio fju koja to radi (morao sam to da uradim kada sam video rajkovu fju :D)

Citat:
rgdrajko:Izvini ali moram da kazem da i ti kao i mnogi ne citas sta je napisano:

cekaj, zar tvoje pitanje nije malo glupo? (pardon, glupo postavljeno) jer ja da nisam citao sta si ti napisao ne bih napisao sledece:

Citat:
Aleksandar Ružičić: evo resenja (nema ogranicenja kao rajkovo resenje a i jednostavnije je mnogo):


ja tvoju fju nisam testirao iz razloga sto smatram da je lose napisana i da ti je sama logika koda mnogo ogranicena, ja sam samo uradio fju koja radi isto sto i tvoja (opet ponavljam nisam tvoj kod testirao ali pretpostavljam da radi ono sto je trazeno sa jedinim ogranicenjem od 12 cifara koje si postavio) s tim sto moja fja nema ogranicenja, jednostavnija je za razumevanje i brza je (ovo tvrdim sa 90% sigurnosti, jer nisam radio benchmark)

Citat:
rgdrajko:
Prepostavljam da i tvoj kod moze da radi za bilo koliko decimala, npr za 100 ili hiljadu decimala, a i pretpostavljam da i tvoj kod takodje omogucava izbor znaka za separator hiljade i znaka za separator za decimale.
Mnogo pretpostavljam, zar ne.

vidis, da stvarno imas toliko godina (pardon, decenija) iskustva koliko tvrdis i koliko se hvalis svojim programerskim znanjem onda si to sto pretpostavljas mogao da zakljucis jednostavnim citanjem koda...

a i jednostavnim iscitavanjem koda i poznavanjem vb-ovih tipova podataka (Double i String u ovom slucaju) mogao si da zakljucis (ili da pretpostavis ukoliko nemas dovoljno znanja) da 100 ili hiljadu decimala nije moguce predstaviti iz razloga sto se Double tip pretvara u String (pomocu CStr) a trebao bi da znas da nijedan numericki tip podataka (u bilo kom programskom jeziku) ne moze da predstavi beskonacno veliku ili beskonacno malu vrednost vec da postoje ogranicenja (koja su manja od 100 a kamoli 1000 decimala)... (samo da se razumemo ovde sam pricao o ##.## obliku zapisivanja ne o eksponencijalnom zapisu pomocu mantise)
[ goranvuc @ 09.04.2008. 18:05 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić:a i jednostavnim iscitavanjem koda i poznavanjem vb-ovih tipova podataka (Double i String u ovom slucaju) mogao si da zakljucis (ili da pretpostavis ukoliko nemas dovoljno znanja) da 100 ili hiljadu decimala nije moguce predstaviti iz razloga sto se Double tip pretvara u String (pomocu CStr) a trebao bi da znas da nijedan numericki tip podataka (u bilo kom programskom jeziku) ne moze da predstavi beskonacno veliku ili beskonacno malu vrednost vec da postoje ogranicenja (koja su manja od 100 a kamoli 1000 decimala)... (samo da se razumemo ovde sam pricao o ##.## obliku zapisivanja ne o eksponencijalnom zapisu pomocu mantise)

Samo da potvrdim, koristenjem bilo koje funkcije formatiranja: CStr, Str, Format ... moze se predstaviti decimalni broj sa najvise 15 cifara + separatori. Dakle, moze 123456.123456789 ili 123.123456789123 ili ...

Zao mi je ako sam nekog ovim "ispalio u drustvu" ;)
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 18:11 ] @
gorane hvala na potvrdi :)

samo da dodam da to sto ukupno moze najvise 15 cifara sa CStr da se dobije (nisam znao tacan broj pre ovog goranovog posta) znaci da ce onaj moj kod moci najvise 15 cifara posle decimale da prikaze (bez obzira koliko se cifara nalazi pre)

evo malo izmenjene fje (izbacen StrReverse -> brze izvrsavanje):
Code:

Public Function FormatNum(num As Double, Optional thSep As String = ".", Optional decSep As String = ",", Optional numAfterDec As Long = 2) As String
    
    Dim sNum    As String
    Dim i       As Long
    
    sNum = CStr(Int(num))
    
    For i = Len(sNum) To 1 Step -3
    
        If i > 3 Then
        
            sNum = Left(sNum, i - 3) & thSep & Mid(sNum, i - 2)
        
        End If
        
    Next

    FormatNum = sNum & decSep & Left(Mid(CStr(num - Int(num)), 3) & String(numAfterDec, "0"), numAfterDec)

End Function

a evo i primer:
Code:

Debug.Print FormatNum(Atn(1) * 4, , , 15)

rezultat:
Code:

3,141592653589793


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 09.04.2008. u 19:26 GMT+1]
[ Shadowed @ 09.04.2008. 18:17 ] @
Sta vb6 koristi interno za konverziju u String? recimo
Code:

dim a as double
dim b as string
a=1.2
b=a
[ goranvuc @ 09.04.2008. 18:18 ] @
Koliko ja znam: CStr()

Mislis na "implicitnu konverziju" (wow, kako rasturam termine)
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 18:32 ] @
jeste CStr, sad sam proverio:
Code:

?Str(123) = "123"
False

?Cstr(123) = "123"
True


Str (koliko vidim) ostavlja jedan space ispred kod pozitivnih brojeva, dok je kod negativnih ponasanje CStr identicno Str:
Code:

?Str(-123) = "-123"
True

?Cstr(-123) = "-123"
True


ovo je naravno za cele brojeve, ali dovoljno da dokaze da se CStr koristi za implicitnu konverziju brojcane vrednosti u string
[ goranvuc @ 09.04.2008. 18:44 ] @
Osim kod Null vrednosti, kod koji se koristi Str() - dakle, u pitanju je kombinacija
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 18:47 ] @
Jeste moderatori,ali brate preteraste ga. Nemoguce da toliko neznate, ili ne zelite da znate.
Ovo cete sigurno opet odmah obrisati jer vasa genijalnost ne sme da se ospori.

Citat:
Aleksandar Ružičić: gorane hvala na potvrdi :)

samo da dodam da to sto ukupno moze najvise 15 cifara sa CStr da se dobije...


Pa ko je uopste vama rekao da morate da konvertujete string u broj, za broj od 100 ili 1000 cifara.
Pokusajte da pomnozite dva broja sa 100 ili vise cifara. Pokusajte.
Sigurno cete opet da koristite funkcije koje ce da konvertuju string u broj?
[ Shadowed @ 09.04.2008. 18:50 ] @
Erm.. Ko je konvertovao string u broj?
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 18:58 ] @
String Data Type


There are two kinds of strings: variable-length and fixed-length strings.

A variable-length string can contain up to approximately 2 billion (2^31) characters.


A fixed-length string can contain 1 to approximately 64K (2^16) characters.
Note APublic fixed-length string can't be used in aclass module.

The codes forString characters range from 0–255. The first 128 characters (0–127) of the character set correspond to the letters and symbols on a standard U.S. keyboard. These first 128 characters are the same as those defined by theASCII character set. The second 128 characters (128–255) represent special characters, such as letters in international alphabets, accents, currency symbols, and fractions. Thetype-declaration character for String is the dollar sign ($).
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 18:59 ] @
rajko, pitanje je bilo kako konvertovati broj koji se nalazi u nekoj promenljivoj (u vb-u tip koji moze da sadrzi najvise cifara, tj najvecu preciznost je Double) u odredjeni format, a ne kako pomnoziti dva broja sa 10000 decimala (koji ne mogu da se zapamte ni u jednoj promenljivoj tipa Double ili Single koje su dostupne u vb-u, taj poduhvat bi zahtevao kreiranje posebne strukture podataka ili pak koriscenje stringova za prikazivanje brojeva sto nije efikasno kao sto sam vec rekao)


Citat:
Citat:
samo da dodam da to sto ukupno moze najvise 15 cifara sa CStr da se dobije...
rgdrajko:Pa ko je uopste vama rekao da morate da konvertujete string u broj, za broj od 100 ili 1000 cifara.

- CStr konvertuje broj u string (a ne string u broj)
- ko je pominjao brojeve od 100 ili 1000 cifara? ti. e za tih koliko vec decenija iskustva imas u programiranju mogao si da shvatis da je 15 cifara sasvim dovoljno, jer da nije (iskusni) programeri u majkrosoftu bi u vb uveli neki tip kao sto je LongDouble koji bi imao duplo vecu preciznost od tipa Double...

[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:01 ] @
Citat:
rgdrajko: Jeste moderatori,ali brate preteraste ga. Nemoguce da toliko neznate, ili ne zelite da znate.
Ovo cete sigurno opet odmah obrisati jer vasa genijalnost ne sme da se ospori.

Pa ko je uopste vama rekao da morate da konvertujete string u broj, za broj od 100 ili 1000 cifara.
Pokusajte da pomnozite dva broja sa 100 ili vise cifara. Pokusajte.
Sigurno cete opet da koristite funkcije koje ce da konvertuju string u broj?

Ne, necemo ovo obrisati - evo ovim citiranjem ostaje upamceno za sva vremena.
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 19:03 ] @
ne znam odakle si izvukao to za String Data Type ali ovo nije tacno:
Citat:

The codes forString characters range from 0–255.

u VB6 string tip je Unicode a ne Ascii i svaki karakter zauzima 2 bajta (a ne jedan) pa je samim tip broj razlicitih karaktera = 2^16 (a ne 2^8 kao kod ascii stringova)

a i kao sto ti kazes
Citat:
Odlicno, to svi znamo!

mislim, koja je svrha ovoga sto si postovao? (a i kada postujes tudji text koristi quote)
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 19:06 ] @
Vi ste moderatori ograniceni samo na 15 cifara, koliko vidim.
Ok postujem to, vi i neznate za veci broj cifara od 15.
Zamislite samo, zamislite, da morate da radite npr. sa brojem pi koji ima najmanje 30 ili vise cifara. Zamislite.
Ovo cete sigurno obrisati i necete ostaviti za sva vremena.
[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:10 ] @
Citat:
rgdrajko: Vi ste moderatori ograniceni samo na 15 cifara, koliko vidim.
Ok postujem to, vi i neznate za veci broj cifara od 15.
Zamislite samo, zamislite, da morate da radite npr. sa brojem pi koji ima najmanje 30 ili vise cifara. Zamislite.
Ovo cete sigurno obrisati i necete ostaviti za sva vremena.

Vidis da nisi u pravu
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 19:12 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: ne znam odakle si izvukao to za String Data Type ali ovo nije tacno:

mislim, koja je svrha ovoga sto si postovao? (a i kada postujes tudji text koristi quote)


Da covece, trgni se pre takvih izjava.
Otkucaj STRING, pritisni F1, klikni na String Data Type i dobices ono sto sam naveo. Proveri, cisto da vidim da li ovde pricamo istu pricu.

[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 19:13 ] @
rajko otkud ti ta fobija da cemo da brisemo poruke onih clanova koje pokusavamo da naucimo programiranju?
svaki pocetak je tezak, zasto bismo nekome otezavali tako sto mu brisemo poruke?

a sto se tice rada sa brojevima od 30+ cifara, ja nikada nisam imao tu potrebu a ocigledno je i da necu nikada.

kad vec pominjes broj PI (koji ima beskonacno mnogo cifara) razmisli o sledecem: da ljudima nije dovoljno 15 cifara za predsavljanje broja PI, zar ne bi prosirili trenutna ogranicenja i napravili tipove podataka koji mogu da sadrze brojeve od recimo 1000 cifara? a kao sto znas (ili mozda ne znas) niko pametan to nije radio jer su ternutni tipovi promenljivih sasvim dovoljni za upoterbu. recimo u 3D igrama ili u CAD alatima sasvim je dovoljno da se PI pise is recimo 6-7 decimala.
[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:15 ] @
Citat:
rgdrajko: Da covece, trgni se pre takvih izjava.
Otkucaj STRING, pritisni F1, klikni na String Data Type i dobices ono sto sam naveo. Proveri, cisto da vidim da li ovde pricamo istu pricu.

Ne pricamo istu pricu, ti pricas svoju, a mi ostali svoju: Hajde udahni duboko i ponovo procitaj sta je ovde pisano, ne znam sta si se opet uspropadao; Mi smo pricali o konverziji promenljive numerickog tipa u promenljivu tipa String, a ti pricas o necemu potpuno desetom.
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 19:15 ] @
Citat:
rgdrajko: Da covece, trgni se pre takvih izjava.
Otkucaj STRING, pritisni F1, klikni na String Data Type i dobices ono sto sam naveo. Proveri, cisto da vidim da li ovde pricamo istu pricu.

nemam instaliran MSDN (za visual studio 6) i nakada ga nisam ni imao, ali ajde reci mi koji je ascii kod (od 0 do 255) cirilicnog slova Ć. Jer ako si pokusao da to zapamtis u string promenljiivoj mozda si primetio da je to sasvim moguce kod vb-a...
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 19:18 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: nemam instaliran MSDN (za visual studio 6) i nakada ga nisam ni imao...


Ok, ako ti treba MSDN da ti posaljem. Pozdrav, Rajko
Inace momci, lepo je ponovo biti sa vama. Zar ne?
[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:20 ] @
Meni je zabavno, evo naterao si me na komentarisanje, nesto sam se ulenjio u zadnje vreme. Da li si poslusao moj savet o disanju i sl?
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 19:24 ] @
Citat:
rgdrajko: Ok, ako ti treba MSDN da ti posaljem. Pozdrav, Rajko
Inace momci, lepo je ponovo biti sa vama. Zar ne?


to potpada pod pirateriju i ja ne zelim da ucestvujem u istoj, ali hvala na ponudi mogu da se snadjem i bez MSDN-a (a i ne programiram vise u VB-u)

i da, i moje misljenje je da je lepo ponovo biti sa tobom, ovako cu bar imati na sta da odgovaram svaki dan :)
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 19:27 ] @
Ma jesam, hvala ti.
Najbolji ste. Cak i kada se objasnjavamo. Sta bih ja bez vas. Mnogo ste mi pomogli sa vasim kritikama.
S kim si, onakav si.
Nedostajali ste mi, cisto da znate.
[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:30 ] @
Hajde, hajde, sta se foliras - sigurno si nas stalno obilazio pod guest nalogom, nismo mi tako naivni, ES je droga na koju si se davno navukao (pre nekoliko vekova bese?)
[ stefanpn @ 09.04.2008. 19:32 ] @
@Aleksandar Ruzicic

PRINT STR(123) = "123" je FALSE zato sto funkcija STR vraca tu vrednost sa CHR$(32) ispred konvertovanih brojeva ukoliko je u pitanju pozitivan broj.



P.S. Glupo je svadjati se zbog ovakvih stvari, a i s' ovim necete nista postici... Da sam admin ko sto nisam obrisao bih vam sve poruke!

[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:35 ] @
Sta je ovo danas, izgleda vise niko ne zna da cita pazljivo sta se pise;

@stefanpn: Pa to je on i rekao na istom mestu gde je postavio taj kod koji navodis.
[ stefanpn @ 09.04.2008. 19:37 ] @
Izvinjavam se nisam video, taj red sam tek sad procitao....

Greska, nisam stavio naocare!
[ goranvuc @ 09.04.2008. 19:38 ] @
Citat:
stefanpn: @Aleksandar Ruzicic

PRINT STR(123) = "123" je FALSE zato sto funkcija STR vraca tu vrednost sa CHR$(32) ispred konvertovanih brojeva ukoliko je u pitanju pozitivan broj.

:)

P.S. Glupo je svadjati se zbog ovakvih stvari, a i s' ovim necete nista postici... Da sam admin ko sto nisam obrisao bih vam sve poruke!

:D


Ovde se niko ne svadja, a cinjenica da tema o ovakvom osnovnom i jednostavnom problemu ima toliko rasprave i "lupetanja" samo govori u prilog tezi da se ne znaju osnovne stvari, vec se VB 6 uzima zdravo za gotovo.
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 19:41 ] @
ko se svadja?

ovo je sve samo "zdrava" diskusija na temu osnova vb6 :)
[ rgdrajko @ 09.04.2008. 19:52 ] @
Citat:
goranvuc: Hajde, hajde, sta se foliras - sigurno si nas stalno obilazio pod guest nalogom, nismo mi tako naivni, ES je droga na koju si se davno navukao (pre nekoliko vekova bese?)


Momci vi ste genijalci.
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 20:03 ] @
ok mislim da je dosta bilo o ovoj temi, autor teme je vec dobio odgovor na svoje pitanje (dva resenja pa nek koristi ono koje se njemu vise svidja), da ne bi dalje mlatili praznu slamu ova tema ide pod kljuc...


(ako neko od ostalih moderatora misli da tema treba da se otkljuca neka to slobodno i uradi)