[ Petar Kovacevic @ 29.03.2008. 17:20 ] @
Cao ljudi! Radim jedan film, i potreban mi je softver pomocu kojeg mogu da promenim snimljeni glas npr. u glas nekog demona, robota, starijeg coveka isl. Trazio sam na netu ali ne znam sta konkretno trazim. Poskidao sam par softvera koji su demo, i ne otvaraju mi sve efekte zbog te demo verzije. Pa ako znate neki program koji bih mogao da skinem sa neta jer mi je neophodan! Pozdrav
[ acaradio @ 29.03.2008. 21:06 ] @
Prvo da pomenem da preporuke (tj. linkove) za piratski softver ne mozes dobiti ovde, posto si napisao da nisi zadovoljan sa onim sto ti nude demo verzije komercijalnih programa.
E sad....sto se tice tih "izoblicavaca glasa", takve alatke se najcesce prave u obliku pluginova za editore/sekvencere i to u DirectX i VST formatu. Da bi pokrenuo neke od tih pluginova, prvo skini jedan od editora, npr. Reaper, koji je i u demo verziji skoro potpuno funkcionalan. Nakon toga odes na sajt KVR Audio i potrazis VST i DirectX (DX) pluginove cija je funkcija "ring modulation" i "vocoder" (ima dosta i besplatnih). Inace, ako radis video obradu, sigurno ti je poznat editor koji se zove Vegas...on takodje podrzava ubacivanje VST i DX pluginova, tako da u njemu mozes sve da odradis.
Ubacis u Reaper (ili Vegas ili u koji vec hoces editor) audio snimak koji hoces da "izoblicis", na tu traku insertujes prethodno instaliran plugin koji odaberes sa KVR Audio sajta, podesavanjem plugin-a dodjes do rezultata koji ti treba, sacuvas (renderujes) obradjeni audio...i to je to.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 29.03.2008. u 22:27 GMT+1]
[ vindic8or @ 30.03.2008. 00:34 ] @
Neke od standardnih efekata mozes da postignes i jednostavnim pitch shiftingom/time stretchingom snimljenog glasa.
Audacity je besplatni program koji moze i da snimi i da transponuje vokal.
[ acaradio @ 30.03.2008. 13:00 ] @
Eh, da...kad si pomenuo Audacity, videh da je napravljen i dodatak pod imenom Audacity VST enabler, tako da se VST pluginovi (medju kojima ima dosta onih kojima se moze izvesti transformacija glasa "a la robot") sada mogu ubaciti u ovaj editor.

Sad sam se setio jednog VST plugina koji odlicno manipulise formantima i tonalitetom u glasu (mada, koliko sam shvatio, ovde se trazi softver za robotizaciju glasa), a zove se Steinberg VoiceDesigner (nekada se zvao UltraVox)...efekat je slican onome sto smo mogli da cujemo u haskom tribunalu (zasticeni svedoci u sudskim procesima). Taj efekat moze da posluzi i za one "Star Wars" varijante kao sto je Darth Vader ....nazalost, efekat nije besplatan.
[ draganmi @ 31.03.2008. 10:18 ] @
Postoji i poseban program za to koji se zove Fake Voice. Trenutna verzija je 1.45.