[ goldietrickz @ 13.10.2003. 00:57 ] @
pozdrav prvo veliki svima...
imao sam problema kao i vecina nas neopreznih korisnika sa blasterom.nekako sam se toga rijesio(valda?) i instalirao napokon taj zonealarm i adaware,i sve oke do danas...odjednom ponovo ona poruka o iskljucivanju kompa u roku minute,dok surfam i skrolam ekran u ie se skrola strasno sporo...jerky iliti trza.zna li itko zbog cega i kako da se toga rijesim?
e i nije samo problem u IE.evo sada trza sta god da otvorim.neki spyware mozda?
zbilja mi u ovaj sitni sat nije jasno u cemu je problem,osim sto mi je sasvim jasno da nesto usporava rad.:)
[ Predrag Petric @ 13.10.2003. 04:55 ] @
I kod mene isti slucaj vec 2-3 dana ali samo u IE
Ne kontam sta bi moglo biti.
[ Veljko @ 13.10.2003. 08:35 ] @
Da bi se definitivno otarasio blaster-a moraš da skines security update (patch) za worm32.blaster sa microsoft-ovog sajta.
I koristi Internet Connection Firewall u windows xp.
[ goldietrickz @ 13.10.2003. 10:20 ] @
firewall sam ukljucio,patch skinuo.i dalje trza.btw. ovaj komp je bio i formatiran,ponovo je sve instalirano,zone alarm,norton,u task manager vise nema sumnjivih aktivnosti(osim 4 istoimena zadakta svchost?!ako je to cudno uopce?).znam da nije bitno ali evo,radi se o laptopu pentium 4,panasonic cf-72.:)
pomagajte drugovi inace ode hard u helach!
[ kUdtiHaEX @ 13.10.2003. 10:28 ] @
Krenes da skrolujes i on krene polako, a ako naglo povuces misa (i strlicu na ekranu jel) nadole onda se ubrza? E pa to onda nije do virusa vec do samih setovanja oko misa :) Instaliraj drajvere za tvog misa (ako je u pitanju Logitech/A4 tech/MS) i u podesavanjima bi trebao pronaci nesto tipa 'ne koristiti kretanje misa kao akceleraciju' ili tako nesto....
[ goldietrickz @ 13.10.2003. 10:49 ] @
hmmm...pogledacu i to,iako sumnjam(radi se o laptopu.znaci moze i bez misa).vise je to scroll-anje trzajuce.znas ono kao u igrici za koju nemas dovoljno brzu graficku?ili tako nekako.kada brzo "povucem" misa tj.strelicu,e ondak se ni ne vidi sadrzaj.jednostavno preskoci.a koji smijesan problem...sorry ljudi sto nisam s necim pametnijim dosao.:)
[ goldietrickz @ 13.10.2003. 12:14 ] @
jos uvijek me zeza...sve sam probao...
[ Milan Andjelkovic @ 13.10.2003. 13:03 ] @

Proveri da li ti ne radi clipboard (copy/paste) i da li ti je količina poslatih podataka (dok si na netu) neobično velika. Ukoliko je ispunjen neki od ovih uslova ponovo si zakačio blaster/welchia, pa ga samo skini sa nekim od poznatih alata i pošto si skinuo patch više ne bi trebalo da imaš problema. Meni je jednom welchia upao ponovo i pored uključenog firewall-a (Black Ice), ali otkad sam instalirao zakrpu nemam problema.
[ goldietrickz @ 13.10.2003. 13:15 ] @
radi clipboard.to mi nije radilo na nt,isto blaster,samo sto na nt nije gasio komp.u vezi podataka...cini mi se da je i to oke.e fak...ne znam zbilja.skino sam ga sa ovim alatom od vas i skinuo sam i patch.nesto sam putem zajebo.:)thx,anyway.
[ goldietrickz @ 15.10.2003. 16:25 ] @
problem jos nije rijesen.to se desava na kompu mog prijatelja i evo danas sam opet kod njega,ista stvar...nesto sam cackao po netu,i na jednom mjestu pronasao da je mozda problem u video driveru...ne moze biti to,jer se "jerky scroll" desava samo kod surfanja(a ne kako sam ja rekao i kod obicnog browseanja kroz komp).znaci to nije.mis nije.
na microsoft boardu jedan kaze da je moguce da treba napraviti reinstalaciju explorera.nije nikakav spyware,virus,i slicno.nista od toga nema vise na kompu.moguce je da je kod formatiranja i ponovne instalacije windowsa nesto pogresno napravljeno...?jel imao jos tko ovaj problem?

evo instalirao sam operu ista stvar.desava mi se i kad "vucem" prozore(cak i offline) od jedne tocke du druge,onda steka jos gore...

[Ovu poruku je menjao goldietrickz dana 15.10.2003. u 21:31 GMT]
[ reiser @ 15.10.2003. 19:18 ] @
Ja imam ovaj problem duze vreme, Kaspersky ne prepoznaje virus, evo sad cu da skinem patch. Inace, instalirao sam IE 6.0, pa je poceo sporo da skrola, zatim sam ga deinstalirao i instalirao IE 5.5, ali i dalje isti problem...
[ nemesis @ 16.10.2003. 08:42 ] @
Citat:
Marko Paunovic:
Ja imam ovaj problem duze vreme, Kaspersky ne prepoznaje virus, evo sad cu da skinem patch. Inace, instalirao sam IE 6.0, pa je poceo sporo da skrola, zatim sam ga deinstalirao i instalirao IE 5.5, ali i dalje isti problem...


dobro ljudi ste probali iskljuchite [smoth scroling] ili kako se vec zove ?
[ goldietrickz @ 16.10.2003. 12:43 ] @
da iskljucim "smooth scrolling"?!mislis ukljucim?e a kako to napravit u xp-u?e sad nesto kontam...jel moguce da mi nismo skinuli neki microsoft update?ne moze bit tako jednostavno...
[ tweeester @ 16.10.2003. 13:03 ] @
ne rece koji je procesor u pitanju, ako je stari laptop sa Celeron-om ili slicno onda se davi jadnicak, nije nikakav virus ??
[ goldietrickz @ 16.10.2003. 13:07 ] @
jest stari klinac!:) p4,1.8,napisao sam,zvijer od laptopa...panasonic cf-72.kostao gomilu para kad je izasao.
[ tweeester @ 16.10.2003. 13:18 ] @
... pa i nije neka zver ako ne moze da skroluje kako treba, moj PI na 166 je mogao
[ sleeper @ 16.10.2003. 23:10 ] @
Jel neko u medu vremenu resio ovaj problem?? I meni se isto desava, normalno zakacio sam i ja onaj shit, ali od tada uzasno sporo skroluje ekran, kasni kursor, markiranje text-a... stvarno nervira. Kao da nesto previse trosi memoriju/CPU. Reinstalirao sam i XP, ali opet ista stvar.
[ goldietrickz @ 17.10.2003. 11:38 ] @
eh...ja taj problem jos nisam rijesio ali mozda vama drugima pomoge slijedece...

http://www.spychecker.com/download/download_cwshredder.html
ili

http://www.spywareinfo.com/~merijn/files/cwshredder.zip


skinete programcic cws_shredder odatle,zatvorite sve prozore,startate programcic,pustite da napravi svoje,restartate komp...

moguce je i da driveri za video karticu nisu kao sto su bili prije, pri reinstalaciji xp-a.
[ sleeper @ 17.10.2003. 12:53 ] @
Sta kazete da mi probamo da resimo ovaj iritirajuci problem...
Znaci vecina je zakacila blaster i odatle su krenuli ovi problemi. Ja sam onda i instalirao onaj patch sa ms -site-a.

Znaci summary:
(1)Zakacio blaster
(2)Uklonio ga rucno i instalirao "zakrpu" sa ms -site-u.
(3)Windows je XP Professional + neki cudan SP1
(4)Imam ATI 7500 sa Catalyst driver-ima , CPU je Duron 1.3 (SEE) i 256SDRAM, KT133 (bez A)
(5)Reinstaliro sam windows (sa CD-a, repair) i opet imam problem.
(6)I kad ovo kucam mi kasni kurzor...(secka kad brisem), kao i pri obelezavanju text-a.
(7)Isti problem je u offline i online modu.
(8)Sa Operom 6.0 nemam ovih problema.

Napisite i vi nesto, pa da uporedimo. I koje CPU, GPU i tako.
[ had @ 17.10.2003. 15:28 ] @
Ja imam slican problem, ali ga ne vezujem za viruse...
Kada sam pre oko nedelju dana presao na XP, scroll je poceo da "stuca". Ali to samo kada skrolujem na tockic. Instalirao sam drajvere za misa (Logitech Dual Optical) i nista se nije promenilo. Ima ona opcija koliko linija hoces da ti skroluje, ali sta god da stavim, tockic kao da preskace, npr. skroluje 3 reda, pa pauza, pa 9 redova, pa pauza, pa opet 3 reda itd.
Jel to to ili to nije to? :)
[ djolep @ 19.10.2003. 21:13 ] @

Ako ste sigurni da ste počistili viruse, na redu je spyware. Provozaj AdAware ili SpyBot. To bi trebalo da reši problem. Naravno, pre skeniranja skini svež update.

[ Corleone @ 19.10.2003. 21:34 ] @
I ja imam Genius Optical mouse i imam isti problem. Točkić sam namestio da skroluje na 2 reda i onda skroluje isto kao kada namestim i na 1 red ili 3 reda. Isti ovaj miš radi prefektno na Win98. Drugi miš koji nije optical, već sa kuglicom isto se ponaša kao optical na Win XP. Imam antivirus zaštitu, imam firewall, nemam virusa niti crva (provereno dva puta).
Nemam Service Pack, instalirao sam drajvere za miša koje sam dobio u kompletu sa njim i .... dobio sam samo meni na srednjem tasteru odnosno skroleru da, kada kliknem na njega, iskoči popup meni sa nekim opcijama tipa: ako hoćeš Start menu klikni ovde, ako hoćeš taj i taj program klikni onde itd. Gluposti.
Ja mislim da je to nekakav bug kod svih Win XP-a.

Pozdrav
[ Corleone @ 19.10.2003. 22:49 ] @
Evo ovako, našao sam rešenje problema, bar na mom kompu.

U IE idi na Tools pa na Internet Options. Na kartici Advanced otkači Use smooth scrolling.
Ja sam to malopre uradio i skrolovanje IE ide ko ludo. Nema trzanja, zastajkivanja i ostalih zaj****cija. Izgleda da je to TO.

Probajte pa javite šta je bilo.
[ sleeper @ 20.10.2003. 23:32 ] @
Citat:
djolep:

Ako ste sigurni da ste počistili viruse, na redu je spyware. Provozaj AdAware ili SpyBot. To bi trebalo da reši problem. Naravno, pre skeniranja skini svež update.



Da, tako je... Resio sam da probam AdAware (posto je duplo manji za dll.) i on je skenirao i sad sve radi odlicno. Svaka cast djolep.