[ VedranChi @ 31.03.2008. 13:34 ] @
Imam konstantan problem sa PDF dokumentima gdje mi se text (konvertovan iz worda) javlja u sve cetiri boje.
Nacin na koji za sad rjesavam problem nije nimalo interesantan: selekcija, pa level, izbaci sve osim crne... Obicni pjeshak!!!
Naravno problem je veci ukoliko imam text preko pozadine i ne mogu da izvrsim selekciju. Postoji li neko podesavanje da se
neko vec susreo sa problemom, probao sam skoro sve.

Hvala
[ smsoft @ 31.03.2008. 20:38 ] @
Ajd` malo pojasni;
u kojem pdf editoru radis,
da li radis convert ili print....
koristilo bi malo vise podataka, pa da pokusamo resiti problem
Pozdrav !
[ VedranChi @ 01.04.2008. 11:19 ] @
E ovako, konkretno dobijem gotov PDF i pregledam ga u 7-ici ili 8-ici (adobe acrobat 7.0 professional), crno-bijele straice pustim na paus a kolore moram naknadno da montiram za filmovanje. Vadim jednu pojednu stranicu u photoshop i vidim da mi je text u sve cetiri boje. Sada, da nebih rucno prebacivao u crno (level...) cuo sam da je moguce nekim podesavanjem postici da se to automatizuje. Pokusavao sam dakle "prestampati" vec postojeci PDF, probao sam ispocetka wordov doc odstampati uz bezbroj nekih promjena u PDF setings-u i nisam uspjeo. Recimo dobijem ekranski prikaz teksta kakav god hocu: edit/preferances/accessiblity/replace document colors/custom color/document text ALI kad ga izvadim u photoshop-u opet dobijem istu kombinaciju sve cetiri.
Word nazalost nema opciju CMYK vec samo RGB i HSL tako da photoshop po defaoult-u prepozna R:0, G:0, B:0 kao C:75, M:68, Y:67, K:90.

Toliko za sada nadam se da sam malo pojasnio i da ce neko znati odgovor jer mi stvarno pravi probleme i to konstantno.
Pozdrav iz Banja Luke!!
[ Atihar @ 01.04.2008. 14:01 ] @
Probaj sledece u Reader-u (Acrobat 7 je u pitanju):
Tools/Print Production/Convert colors

Document Colors
klikni na DEVICE GRAY: CONVERT
ili DEVICE CMYK: CONVERT
ucitaj u Photoshop stranicu trebalo bi da je tekst 100%K

ali prethodno obavezno napravi duplikat fajla
[ dswalk @ 02.04.2008. 13:15 ] @
Ma to je jednostavno druže, radili smo to zajedno nekad u CG-i...
Kad ideš na Print u Adobe PDF, na Properties, pa Paper/Quality izabereš Black and White i gotovo.
Ima i podešavanje za mirror print tu negdje, snaći ćeš se ti. Ovo ti je u Acrrobatu 7.0 ovako.
Inače drago mi je da si na ovom forumu, kao što vidiš ja se nisam "okanuo" grafike...
Pozdrav
Darko
[ VedranChi @ 04.04.2008. 12:43 ] @
Hej druze, drago mi je da se ponovo "srecemo" kad je grafika u pitanju iako nemam kuci net pa sam ovdje samo kad sam na poslu.
Ovako, ona fora sa black and white mi ne pomaze (iako je malo vjerovatno da ce ovakva opcija ostaviti kolor dokument) ona jeste i opet je text u sve cetiri, a opet ovo sa konvertovanjem je relativno dobro rjesenje ALI pravi mi izmjene, konkretno neka sjena koja je u originalu zaobljena i u pozadini nekog objekta predje u prvi plan i promjeni oblik. Sve u svemu hvala za sada, mislim da necu imati vise vremena da cekam sa ovom pripremom.

Pozdrav do sljedeceg puta