[ AMomcil @ 31.03.2008. 20:24 ] @
Šta je potrebno instalirati da bi se dobila što kvalitetnija reprodukcija MIDI fajlova pod Windowsom?

Guglao sam, sada tražio i po ovom forumu i našao sam puno o tome, pominju se sekvenceri, VST, Soft Synt drajveri i sl. Shvatio sam da se mogu modelovati instrumenti (VSTi?), da je to jako opsežno podričje. Međutim, mene ne zanima obrada zvuka, kontrola MIDI uređaja i sl. pa sam se pogubio u mnoštvu informacija, a nisam našao ono što mi zaista treba.
Zanima me samo šta treba da instaliram da bi dobio što kvalitetniji i verodostojniji MIDI zvuk na svom PC-u, kad se pušta preko WinAmp-a. Zvučna je krš, dakle sve mora preko CPU-a.

Šta mi predlažete?
Jel može jedno Freeware (za PC u firmi), a jedno komercijalno rešenje?
[ barajevic @ 22.04.2008. 01:26 ] @
Mozda ti je najbolje resenje da uzmes ,kupis, ili negde nadjes
Finale 2008 ili Sibelius 5

Uz njihovu instalaciju se dobijaju vecina instrumenara

Zvukovi su zasigurno bolji od onih sa zvucne karte
ali ne mogu se nazvati vrhunskim

U ovim programima mozes i sam da pravis MIDI fajlove i da editujes one koje ubacis u program
I na kraju da ih pretvoris u AUDIO.




P.S.

Ne moj nikad nikog da pitas koji je od ova dva programa bolji
jel su misljenja strogo podeljenja

Ja licno vise volim FINALE :)
[ Marko_L @ 22.04.2008. 02:50 ] @
Ako tvoji zahtevi nisu visoko profesionalni, probaj da nađeš Midig SoftSynth negde. Nažalost, razvoj je obustavljen i ne postoji više zvaničan sajt za download, ali siguran sam da možeš da ga nađeš negde na netu ili barem preko torrenta, ali ne brini, software je freeware (barem ona verzija koju sam ja skinuo ranije). Kao što rekoh, rezultati nisu vrhunski, ali daleko bolji nego što ćeš dobiti preko krš zvučne karte. Jedini problem je što MIDI fajlove moraš da reprodukuješ u njemu, ali to možeš da zaobiđeš tako što ćeš da pustiš fajl da svira i onda snimiš to koristeći recimo All Sound Recorder ili neki sličan program za snimanje direktno u mp3 i onda reprodukuješ u čemu god hoćeš. Ovo preporučujem zato što si rekao da ne želiš da se zezaš sa obradom zvuka, a sa ovim dobijaš veoma jednostavno rešenje, startuješ program i odabereš MIDI fajl. Naravno, ukoliko hoćeš da eksperimentišeš u Mididg SoftSynth možeš dodavati soundfontove, pa time još više poboljšati rezultat.
[ vindic8or @ 22.04.2008. 15:53 ] @
Roland Virtual Sound Canvas ce ti pomoci.
[ barajevic @ 23.04.2008. 12:31 ] @
Ali FIBALE je i dalje jedan od najboljih programa sto se tice neprofesionalnih resenja


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 24.04.2008. u 01:26 GMT+1]
[ barajevic @ 23.04.2008. 23:00 ] @
Samo da se ispravim


FINALE 2008
[ acaradio @ 24.04.2008. 00:29 ] @
Evo i ja sam te ispravio, tacnije - izbacio tvoju preporuku kako se na nelegalan nacin moze doci do tog softvera.
Procitaj PRAVILNIK.
[ barajevic @ 24.04.2008. 10:23 ] @
Ae sad reci iskreno

Nema coveka u srbiji koji ima vise od 10 originalnih softvera

kad bi bili malo jeftiniji
ceo svet nebi koristijo najpopularniji torrent, eMule, itd
[ vindic8or @ 24.04.2008. 11:58 ] @
Nema veze to sto svi koriste. Mi ovde ne mozemo da ostavljamo linkove i uputstva za download komercijalnog softvera zato sto je to regulisano zakonom i predstavlja opasnost po funkcionisanje foruma (mogli bi da nas tuze ili zatvore npr).

Nije da prodajemo moralne vrednosti, koristi sta zelis i ako hoces razmenjuj privatne poruke sa linkovima, ali ne u javnom delu foruma.
[ barajevic @ 24.04.2008. 19:27 ] @
Ok

Nisam mislio nista zlonamerno :D

[Ovu poruku je menjao barajevic dana 25.04.2008. u 00:28 GMT+1]