[ PikePake @ 01.04.2008. 13:31 ] @
Da li postoji mogucnost da saznam lozinku od MySQL jer sam je zaboravio. Cuo sam da postoji mogucnost reseta i naravno da ne izgubim podatke. Da li se to radi iz CPanel-a gdje hostujem web sajt i php myadmin. Jedino tu imam pristup. Ako moze onda da neko ukratko objasni kako? Hvala!
Izvinjavam se ako vec ima odgovor na moje pitanje ali ja nisam mogao naci!
[ BigFoot @ 02.04.2008. 16:02 ] @
Ovo zanima i neke loše momke, pa bi najbolje bilo zaključati ovakve teme...
[ Tyler Durden @ 02.04.2008. 18:21 ] @
Pa i nije to nešto problematično. Reset root passworda za MySQL je "standardna" operacija.
Mada pokretač teme nije napisao ništa o tome koju tačno lozinku želi da resetuje kao i kakav pristup ima server na kojem se vrti taj MySQL daemon.
[ PikePake @ 02.04.2008. 22:23 ] @
Citat:
BigFoot: Ovo zanima i neke loše momke, pa bi najbolje bilo zaključati ovakve teme... 8)

Zasto odgovaras ako neces pomoci, kakvo hackanje, u pitanju je nesto ozbiljno! Ne pitam kako upasti u MySQL vec iz CPanela, mog accounta kojem imam pristup.

Tyler Durden pomozi ako mozes.
Izgubio sam MySQL password za web stranicu, tacnije za CMS. Sada trabam izvrsiti upade CMS-a i naravno potrebana mi je lozinka za to a ja je zaboravio. Ustvari napisao je na papir koji sam izgubio a vjerovatno je u kontejneru. Web sajt hostujem na 000webhost.com i imam normalan pristup svemu. Udjem u CPanel i ne znam lozinku MySQL baze koju koristi CMS. Kako resetovati taj password ili bilo sta uraditi samo da je saznam ili napisem drugu.
[ BigFoot @ 03.04.2008. 18:22 ] @
Nisam siguran da preko CPanel-a to možeš da uradiš. Najlakše je da se obratiš administratoru i zamoliš ga da ti postavi novu lozinku, jer ni on ne može da vidi sadašnju.
[ PikePake @ 06.04.2008. 11:58 ] @
OK Hvala puno
[ misk0 @ 08.04.2008. 00:11 ] @
Ako imas CMS instaliran, onda imas i config fajl gdje je zapisana ta sifra. To nije root password, pogotovo ako si na shared hostingu. Potrazi u tom config fajlu sifru i probja se ulogovati.