[ Machiavelli... @ 01.04.2008. 19:57 ] @
Pa situacija je sledece. Imate recimo Vistu, XP sta vec, instalirate VMWare i 2003/exchange i podignete neki domain, recimo proba.local. Podesite exchange i posaljte mail na pravi mail recimo [email protected] i taj mail lepo prodje i stigne. I naravno [email protected] vidi mail ali ne moze da uradi replay zato sto ovaj damain nije ni registrovan. E sad, mene zanima... Recimo podignem domain lokalni koji se zove vlada.rs, i napravim usre koje hocu recimo , [email protected] i posaljem to kome vec. E sad ako taj hoce da uradi replay on moze jel recimo da taj email postoji vec registrovan gde vec!? Dakle moze da misli da mu se mailom obratio premijer!

Recimo posalje se mail nekom od ministara ili kome vec!

P.S. Sve ovo bi funkcionisalo ukoliko imate listu stvarnih mailova sluzbenika.

E sad ako hocu da sakrijem identitet servera koji je poslao mail - resivo je. Nekako mi ovo izgleda moguce - ili sam negde nesto propustio?!
[ Shadowed @ 01.04.2008. 20:06 ] @
Propustio si cinjenicu da se vidi da IP nije ispravan (ali ko to jos gleda, osim policije kad do toga dodje ).
[ Mister Big Time @ 02.04.2008. 03:44 ] @
1. Tema nije za Home networking.
2. Cemu toliko cimanje oko laziranja identiteta odnosno emaila? Moze to mnogo mnogo lakse da se uradi bez petljancije sa VMWare i ostalim cudesima...
[ Milos Dedijer @ 03.04.2008. 01:39 ] @
hmmm.. dizes to da bi poslao mail a imas gomilu mail header fake-ra al ono sto je shadowed napomenuo ne mozes da obidjes :)