[ losmi200 @ 02.04.2008. 21:59 ] @
Pozdrav svima


Da li bi nego mogao da mi posalje ili postavi ovde ili bilo sta trece (samo da mi ga da) fajl batterystatus.exe iz samog telefona.
Koliko znam trebao bi da se nalazi u start up folderu.
Nemam taj fajl i zbog njega ne mogu da znam kakvo je stanje baterije tj. koliko je puna/prazna.
Jos jedna stvar...zna li neko koja je aplikacija tj. takodje fajl potreban za rad imenika na telefonu. Bio sam ustanovi i njegovo ime i skontao da takodje telefon ima problema s njim pa bi mi trebao zdrav fajl.

Inace radio sam i restarte i svasta nesto al nikako ne dobijam zdrav imenik tj. taj zdrav fajl a od batterystatus.exe ni korova.

Pozdrav
losmi200

HVALA
[ BioSQUAD @ 02.04.2008. 23:48 ] @
Koji ROM imas?
Kao:
1. Uradi jedan hard reset, pa instaliraj batteryStatus

Code:
http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm#Download
(Free je software).
[ losmi200 @ 03.04.2008. 00:50 ] @
Imam iMate ako se dobro secam...to pise kada se pali.
Pazi nije frka da uradim i 101 restart uzastopno ali sam vec to radio i restartovao i instalirao ne samo taj batterystatus nego i 100 drugih i sve do jednog pokazuju -1% napunjenosti.
I stalno kao puni se, ko da je stalno na punjacu takva ikonica stoji.
Znam da je problem taj exe fajl koji svi imaju a ja ga nemam jer se i telefon buni i trazi ga (ponekad) kada izbaci error da ne moze da ga nadje...
Samo mi je to potrebno i nista vise, mislim to i ista stvar za exe fajl za imenik.
On postoji al kao nesto ne radi i samim tim mi ne radi ni imenik.
Menjao sam i ROM-ove i sve zivo i nikako da mi sve lepo radi...
Nije mi jasno zasto ni jedan rom nece da mi da lepo i batterystatus.exe i taj isto exe fajl za imenik da mi lepo sve radi.
I u servisu je bio i na moje oci je menjano vise romova i nikako. Nemoguce je da ni jedan rom od tih 4-5 sto smo probali nije ok.
Citao sam ne znam gde (lutajuci jako dugo po googlu) neke komentare tj. forum jedan gde se jedan lik javio s slicnim problemom baterije i receno mu je da uzme i ubaci (bukvalno samo to) taj fajl. I nakon toga lik se javlja i zahvaljuje jer je uspeo.
Pre nego sto cu ovde postovati pokusao sam opet jako dugo da lutam da trazim da vidim dal je neko postavio negde i nasao sam da se skine ali taj rar kada se raspakuje sadrzi fajl pod dobrim imenom i extenzijom ali njegova velicina je 0.0 (bukvlano)...stavio sam ga u fon da probam ali javlja gresku da jednostavno fajl ne shljaka i da nije nesto uredu a onda sam na svom ovom kompu pravom otvorio fajl u notepad-u i dobio prazan list, sto potvrdjuje da je fajl zaista 0.0.

Molio bi ako ti imas ili bilo ko samo da mi da taj fajl da uradim to, jer sam ubedjen da je to problem.
Jer ja taj fajl nemam a on upravo i jeste aplikacija koja govori informacije o bateriji.

Hvala jos jednom
pozdrav

P.S. Evo o cemu pricam slikovito...(paznja! Telefon nije na punjacu, a i kada se stavi isto je...)


[ ninjaz @ 03.04.2008. 01:09 ] @
Meni deluje kao da imas problem sa baterijom. Jesi li probao neku drugu? Koliko je znam, takav fajl ne postoji u sistemu ili ga ja nisam primetio ni u jednom romu. U startupu telefona u oficijelnim romovima obicno se nalazi PowerTray.exe fajl koji sluzi samo da daje informaciju o bateriji u tray-u. Mogu njega da ti posaljem, ali siguran sam da nece pomoci.
[ losmi200 @ 03.04.2008. 01:19 ] @
Evo ja sam sada search-ovao ja nemam ni taj powertray.exe fajl.
Aj posalji mi ga na mail ili ovde ga okaci ili na neki od share sajtova.
Email mi je [email protected]
Hvala ti....nista me ne kosta da pokusam.

Pozdrav

P.S.
A sto se tice batterystatus.exe fajla, citao sam po XDA-developers.com da taj fajl postoji u sistemu...aj probaj da odradis search kucaj batterystatus pa vidi sta ce ti dati i pokusam samo battery pa kazi sta ti je nasao.

Hvala.

P.S. da zaboravio sam da napisem. Nisam probavao jer nemam od koga da uzmem drugu bateriju pa da probam, a pazi uspeli smo jednom da namestimo tu bateriju u servisu i radilo je lepo. Ali nije i imenik radio pa smo nastavljali da menjamo romove i na kraju kada smo vec pukli i ja odlucio da razbijem telefon (dobro je pa nisam) samo sam izasao zahvalio se pitao dal sam duzan nesto i to je to...uglavnom pokazivao je status baterije i sa ovom baterijom.

[Ovu poruku je menjao losmi200 dana 03.04.2008. u 02:33 GMT+1]