[ euripyd @ 05.04.2008. 20:46 ] @
Verovatno je bilo vec reci o tome, ali na mom 10.4.11 sat se neprekidno usaglasava sa tamo nekim serverom, uprkos tome sto sam mu objasnio da to automatski ne radi. Zanci, svaki put kada se sistem digne, pomeri mi se sat za +2, a po zimskom vremenu +1.
Kako da ga ubijem da mi to vise ne radi..?
[ PPZ @ 05.04.2008. 21:11 ] @
Cudno.Ja nisam sreo tako nesto.Ni na 10.4.11 ni na 10.5.2....

Samo ako mu kazes da usaglasi vreme sa interneta, to se desava.Proveri regionalna podesavanja, da li si postavio dobru vremensku zonu...

To sto si objasnio sam primetio da se javlja na nekim distribucijama x86 OS X-a, tzv. Hackintosh-a...
Prvo nam reci koju masinu imas, da znamo o cemu pricamo...
[ euripyd @ 05.04.2008. 21:53 ] @
Imam iMac, 20', alu.
Sada sam namestio da mi namesta automatski po evropskom vremenu, pa mi je vratio sat.
Ali ne znam zasto se desava kada iskljucim automatsko podesavanje. Ustvari, ne treba mi nikakvo automatsko podesavanje, zelim da mi sat pokazuje onoliko koliko meni treba...... :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2008. 09:33 ] @
A čekaj, jel kad ga automatski setuje za +1/+2 da li onda pokazuje netačno koliko je sati?
[ euripyd @ 07.04.2008. 12:11 ] @
Da, pokazuje netacno....
Nista, pomerio sam mu da zivim negde na Atlantiku -1, sada je tacan. Totalno bezveze. Zivim sad u Ponta Delgada.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2008. 13:27 ] @
Sad si na Tigru? Planiraš li prelaziti na Leoparda? Verovatno bi ti taj problem nestao u toj seobi :)
[ madamov @ 07.04.2008. 18:47 ] @
Meni je upravo tako nestao, mada je moj offset bio jedan sat. Čim otvorim System preferences, pa Date&Time, sam se vrati na dobro vreme. Nikada nisam provalio u čemu je bio problem, od kada pređoh na Leoparda prestalo je da mi se dešava. Interesantno je da sam na laptopu imao Tigera i nikada nije bilo ovakvog problema.
[ MMX @ 07.04.2008. 19:55 ] @
Isto i kod mene. Na oba laptopa sam imao Tigera (na ovom još uvek) i nikada nisam imao problema sa vremenskom zonom.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2008. 20:58 ] @
Meni se odstupanje od +1h dešava na Leopardu samo kad se vratim na Leopard iz Windowsa. Isto nisam otkrio zašto.
[ Dachaz @ 07.04.2008. 21:03 ] @
Zato što Windows namešta sistemski časovnik na vreme koje je u vremenskoj zoni u kojoj se nalaziš, a UNIX-i-slični nameštaju na GMT pa primenjuju offset.
[ PPZ @ 07.04.2008. 23:03 ] @
To se desava i meni na Mac klonu, isto kad se vratim iz Windowsa.Medjutim na Leu sam podesio da mi sinhronizuje sat putem interneta, pa cim butujem OS X, sve se vrati u normalu.

Na oba Imac-a nisam imao taj problem nikada.Mozda zato sto su PPC
[ Zlatko Lakic @ 08.04.2008. 00:35 ] @
shto moze da bude pa da mi sat stalno bjezi dva sata u naprijed....???? ja ga vratim on opet pobjegne :)
[ madamov @ 08.04.2008. 07:39 ] @
Citat:
Na oba Imac-a nisam imao taj problem nikada.Mozda zato sto su PPC

E vidiš, na ovo ne pomislih, ali je fakat da ni na jednoj PPC mašini ovo nisam primetio (a imam ih tri).
[ madamov @ 08.04.2008. 07:41 ] @
Citat:
shto moze da bude pa da mi sat stalno bjezi dva sata u naprijed....???? ja ga vratim on opet pobjegne :)

Proveri koja je vremenska zona podešena u sistemu i da li je uključena automatska sinhronizacija vremena.

I sledeći put koristi pretragu, ova tema u koju sam premestio poruku je vrlo sveža, a ti je nisi primetio.
[ euripyd @ 08.04.2008. 09:02 ] @
Pa jos ne nameravam da prelazim na 10.5 samo zato sto me mrzi da sve bekapujem, a tu mi je i devojka naslagala gomilu muzike, ko ce da se bavi time...
Mada sam nabavio mac u novembru i dobio DVD sa Leopardom

Zanimljivo je da ja DECEKIRAM automatic set, NAMESTIM sat, ZAKLJUCAM preferances - ali cim ga restartujem opet se vrati.. Koji glupi bag...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2008. 09:22 ] @
Veruj mi, bekap pre svega. Kupi za 20€ 160GB ili za 40 320GB i bekapuj sve što imaš.

Obiće ti se o glavu kad tad, a barem OS X ima savršene alata za backup. Čak i prosto kopiranje home foldera predstavlja backup.

A Leoparda možeš nadograditi na Tigra i bez brisanja home foldera. Ubaciš DVD, instaliraš sistem i kad ti se butuje sledeći put, imaćeš svog korisnika sa starim okruženjem u novom sistemu.

Ne voli većina ljudi instaliranje novog sistema na stari, ali ovo ti je brz način da probaš sistem + verovatno će ti sve raditi ok.
[ Bata954 @ 08.04.2008. 09:47 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Meni se odstupanje od +1h dešava na Leopardu samo kad se vratim na Leopard iz Windowsa. Isto nisam otkrio zašto.

Ja se stalno svckam iz XP i Viste u Leopard (Hak ) i uopste mi se ne javlja taj problem sa satom. Namestio sam mu Beograd u vremenskoj zoni i stalno se drzi toga.
Cak se i sam prebacio na novo vreme.