[ Simke @ 14.10.2003. 03:34 ] @
Imam sledeci problem:
Napisao sam web service koji u sebi ima funckiju koja prima objekte kao parametre.
Kada god pokusam da pozovem tu funkciju iz aplikacije, dobijem sledecu poruku:

An unhandled exception of type 'System.InvalidOperationException' occurred in system.xml.dll
Additional information: There was an error generating the XML document.

Inace imam 2 classes,
Public Class Workstation i
Public Class Server

Funkcija koja se nalazi u web service je
<WebMethod(Description:="Log installation steps into the database.")> _
Public Sub LogProgress(ByVal oWorkstation As Object, _
ByVal oServer As Object, _
ByVal strStage As String, ByVal bolSuccess As Boolean, ByVal strMessage As String)

Dim objServer As New MaxiomBusinessObjects.Server
Dim objWorkstation As New MaxiomBusinessObjects.Workstation

objWorkstation = CType(oWorkstation, MaxiomBusinessObjects.Workstation)
objServer = CType(oServer, MaxiomBusinessObjects.Server)
....

ovde sam morao da koristim ctype jer funkcija nije htela da primi Workstation i Server objekte kao parametre.

Code koji zove ovu funkciju u klijent aplikaciji izgleda ovako:
Dim MyWebService As New MaxiomWeb.Service1
Dim oWorkstation As New MaxiomBusinessObjects.Workstation(GetWorkstation(), GetOS(), GetCPU(), GetMemory(), GetFreeSpace("C:\"), CType(GetTotalSpace("C:\"), Long))
Dim oServer As New MaxiomBusinessObjects.Server(GetServerName(), GetServerID())

MyWebService.LogProgress(oWorkstation, oServer, "Test stage", True, "Testing, testing...")

Pomozite ako znate, mucim se vec pola dana oko ovoga...
[ havramm @ 14.10.2003. 10:38 ] @
Citat:
ovde sam morao da koristim ctype jer funkcija nije htela da primi Workstation i Server objekte kao parametre.


Zasto ti ovo nece? Treba da moze, bitno je samo da servis ima referencu na assembly gde se nalaze definisane te klase...

E sada, da bi mogao da koristis tu funkciju servisa iz klijentskog koda i da joj u klijentskom kodu prosledis instance tih klasa, te klase moraju da mogu da se serijalizuju u XML (konkretno klase Workstation i Server moraju da mogu da se serijalizuju...). Potrazi o serijalizaciji vise u MSDN-u, ne znam tacno adresu...
[ Simke @ 15.10.2003. 01:14 ] @
Serijalizacija mi bas i zadaje probleme, procitao sam par stvari, ali idalje nista... pogedacu jos kad budem imao malo vise vremena.