[ stonex @ 06.04.2008. 15:31 ] @
Upravo sam citao kritike na www.imdb.com za "Klopku" Srdjana Golubovića . Malo me je iznerviralo to sto su najgore kritike iznosili naši gradjani dok su Nemci , Ameri , Holandjani davali sve 10/10 . Jel smo to mi tolike budale ili smo "neverovatni" poznavaoci sedme umetnosti ( kao i svega ostalog ) pa moramo da pljujemo po sebi i kada drugi to ne rade ?


http://www.imdb.com/title/tt0478813/usercomments
[ kelja @ 06.04.2008. 15:40 ] @
A ja ne znam zasto ti pljuvanje po jednom filmu dozivljavas kao pljuvanje "naroda po samome sebi"?

Zar bi trebalo da se film po svaku cenu brani, samo zato sto je delo domaceg autora?!?

Otkad je merilo kvaliteta filma autorovo poreklo?

Ameri, Nemci i Holandjani nemaju pojma, naravno. ;)
[ stonex @ 06.04.2008. 16:14 ] @
Citat:
kelja: A ja ne znam zasto ti pljuvanje po jednom filmu dozivljavas kao pljuvanje "naroda po samome sebi"?


Zato sto je indikativno da naši ljudi kude a drugi hvale film . Govorim o tome da je naš čovek uvek ''pametniji'' od selektora reprezentacije ili od dobrog reditelja i da ne nabrajam dalje . Da li i ti imaš taj sindrom ?


Citat:
kelja
Zar bi trebalo da se film po svaku cenu brani, samo zato sto je delo domaceg autora?!?


Pa bar ne mora da se kritikuje kada to ne rade ostali .


Citat:
kelja:
Otkad je merilo kvaliteta filma autorovo poreklo?


Nije problem u autorovom poreklu već u problemu identifikacije onih koji ga kritikuju .



Ako je već neki naš proizvod našao put ka inostranom tržištu , zar baš mi treba da ga ometamo na tom putu ili ti je Golubović komšija pa ti po onoj našoj '' nek komšiji crkne krava '' ?
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 16:18 ] @
Ehm...

http://www.imdb.com/title/tt0478813/usercomments

Citat:

10 comments in total


^ ovo je potpuno neozbiljan broj komentara da bi uopste mogao da izvlacis bilo kakvu statistiku... Ali hajde da vidimo sta tu ima:

Citat:

Terrible truth, 18 January 2008
10/10
Author: petars6 from Serbia and Montenegro


Citat:

This movie is a ''movie'', 24 February 2007
7/10
Author: sarabubasara from Serbia and Montenegro


Citat:

Excellent story 10, 17 January 2008
10/10
Author: goloc-1 from Serbia


Citat:

Not good enough for me, 24 February 2007
3/10
Author: bebara from Novi Sad


Dakle od 4 komentara ljudi iz Srbije - 3 su pozitivna, a 1 je negativan. O cemu ti tacno pricas, ili mi vidimo razlicite komentare - meni se kanda cini da si ti nesto ovde jako lose protumacio ;-)
[ Emil Ranc @ 06.04.2008. 16:30 ] @
Citat:
stonex:Pa bar ne mora da se kritikuje kada to ne rade ostali.

Aha. Znači ako se nije prvo javio stranac kojem se nije dopao film, onda nema pravo ni "naš" da se javlja? Ja zaista ne vidim u čemu je problem što se jednom čoveku nije dopao film. A i njegova kritika je aj zdravo, npr. po njemu je jedna od mana filma to što Manda igra inspektora, i da je to celom bioskopu bilo smešno, iako nije bila smešna situacija. Pa ebote, nisu stavili pinokija ili Homera Simpsona pa da bude smešno.

I da, zaista, po tvom prvom postu stekao sam utisak da je tuce "naših" sočno napljuvalo "Klopku", kad ono jedna umereno negativna kritika.

edit: greška

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 06.04.2008. u 18:46 GMT+1]
[ kelja @ 06.04.2008. 16:30 ] @
Citat:

Zato sto je indikativno da naši ljudi kude a drugi hvale film . Govorim o tome da je naš čovek uvek ''pametniji'' od selektora reprezentacije ili od dobrog reditelja i da ne nabrajam dalje . Da li i ti imaš taj sindrom ?


Da, ako je taj reditelj Nemanja Kusturica, ili ako je selektor Dejo Genije. ;)

Salu na stranu, ja samo imam sindrom nerazumevanja ljudi koji izvlace neke opste zakljucke iz 'tankih' premisa, a pritom su vrlo zabrinuti za zastitu 'vrednosti' i koji mogu da izjave nesto poput ovoga- "Pa bar ne mora da se kritikuje kada to ne rade ostali".(?!?)
Uzgred, kritika nije negativna, po sebi.(Daklem, moze biti i pozitivna)
Pozdrav!
[ stonex @ 06.04.2008. 16:35 ] @
Kažem da uvek neko naš mora da kritikuje a ostali redom daju 10/10 .

10/10 Author: Lundegaard-1 from Berlin, Germany
10/10 Author: joelhberg from United States
10/10 Author: daveadams25 from Netherlands
10/10 Author: katchita from Germany
10/10 Author: Paul from Germany
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 16:44 ] @
Covece, 3 od 4 komentara iz Srbije su bili pozitivni a 2 su bila 10/10

Ti si zbog JEDNOG jedinog negativnog komentara iz Srbije iskonstruisao celu tu pricu pa cak krenuo dalje sa tim naklapanjima o nasim ljudima koji navodno "pljuju po sebi" ?!?!

Da li ti uvidjas koliko je suludo to sto pricas - ej, 4 (cetiri) domaca komentara - jedan negativan, i vec smo stigli do psihologije celog srpskog naroda.

Aman. Saberi se :)

I, nije mi jasno zasto neko ne bi imao pravo na negativno misljenje o bilo kom filmu - sta je ovo, neka nova vrsta cenzure, ako je film domaci mora da bude super za ama bas svaki ukus?! Nazovimo to "patriotskom cenzurom" iliti "voli domace, inace si pljuvac po svemu srpskom" :)

Btw, komentari na IMDB-u su bas to - komentari gledalaca, a ne sofisticirana filmska kritika. Da, ljudi imaju pravo i slobodu da kazu sta misle o nekom filmu, a da im za to ne treba diploma fakulteta dramskih umetnosti.
[ Skandy @ 06.04.2008. 16:46 ] @
@stonex - Zar nije bilo bolje da si svoj prvi komentar, koji se ovde postavio, postavio na tom sajtu gde si naisao na te komentare, ali na srpskom. Tako da bi te razumeo onaj ko treba da te razume, a i direktno bi se obratio onom ko ti je stao na zulj.
[ Horvat @ 06.04.2008. 17:04 ] @
smesna tema,u najmanju ruku :)

znaci NIKO ne sme reci da mu se ne svidja film [inace ja sam cuo da je dobar film i planiram ga uskoro pogledati] jer je to serbski film?

e slobodo misljenja :)

a je l' znas razloge zasto su dali "tako jadne i bedne ocene ti prokleti strani placenici koji hoce da uniste sve serbsko i sve sto nije od jevreja stvoreno" [ili tako neka prica] ?

[ agardasevic @ 06.04.2008. 17:32 ] @
Jedna je tema to sto ljudi odavde pljuju po filmu, a skroz druga da li za to ima razloga. Ja mislim da ima, ne da se pljuva, vec da se samo ocijeni kao sasvim prosjecan. Ja sam se prema filmu postavio kao da je francuski, njemacki ili engleski... I bio prilicno razocaran. Prica vec ispricana, u ovom slucaju cak prilicno blijedo i nedoreceno. Neki likovi prilicno iritirajuci (posebno N. Ninkovic), i sve u svemu ne vise od 4/10. Bez uvrede.
[ stonex @ 06.04.2008. 17:35 ] @
Postavio sam komentar iz prostog razloga . ZAPALO MI JE ZA OKO !!! Da svi stranci odlično iskomentarišu film ali neko naš mora da kaže nešto kontra . Meni lično taj film ne zaslužuje više od 8/10 ali neću to tamo reći niti iznositi nikakve kritike . Uzmimo za primer neki , recimo , Poljski film . I svi daju odlične ocene , a nadje se par Poljaka koji će da kritikuju ?! Misliš da bi se to desilo ? Teško prijatelju , teško !
Možda ja ponekad preuveličavam stvari ali mi je ovo baš zapalo za oko .

[ stonex @ 06.04.2008. 17:40 ] @
Citat:
Horvat:a je l' znas razloge zasto su dali "tako jadne i bedne ocene ti prokleti strani placenici koji hoce da uniste sve serbsko i sve sto nije od jevreja stvoreno" [ili tako neka prica] ?


Pogrešna adresa prijatelju .
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 17:41 ] @
Citat:

Da svi stranci odlično iskomentarišu film ali neko naš mora da kaže nešto kontra


Dakle, vec si na osnovu 10 komentara zakljucio da "svi stranci odlicno iskomentarisu film" - kao sto rekoh, 10 ljudi i nije neka cifra da izvlacis takve zakljucke.

Citat:
Meni lično taj film ne zaslužuje više od 8/10 ali neću to tamo reći niti iznositi nikakve kritike .


Zasto? Komentari sluze da bi se reklo sta mislis o filmu kao gledaoc, zasto bi ih skrivao?

Mislis da bi onda "user rating" bio iskrena ocena kada bi svi hvalili filmove iz zemalja odakle su filmovi dosli? Meni se recimo to uopste ne bi dopalo i taj rating bi bilo obicna farsa.

Citat:

Uzmimo za primer neki , recimo , Poljski film . I svi daju odlične ocene , a nadje se par Poljaka koji će da kritikuju ?!


Odakle ti to? Imas dokaz za to, ili nastavljas sa proizvoljnom ekstrapolacijom vrlo tanke price bazirane na jednom negativnom komentaru iz Srbije (pored njih 3 koja su pozitivna)? Sad smo vec stigli i do Poljaka i kako treba da se ponasamo.

Tebi je to dobro, meni je to neiskreno ponasanje i vrlo jeftin lokal-patriotizam. Taj film nece nista biti bolji ako bi svi njegovi gledaoci lagali o njemu.

Citat:

Možda ja ponekad preuveličavam stvari ali mi je ovo baš zapalo za oko .


Vidis, meni bi jednoumlje mnogo vise zapalo za oko - cisto sumnjam da bilo koji film moze biti napravljen da ga svi vole, pa bi mi svi komentari od 10/10 bili vrlo cudni, pomislio bih da dolaze iz neke diktature gde seku glave ako kazes nesto lose o nekom domacem proizvodu.

Nisam iz te skole, jbg.
[ Horvat @ 06.04.2008. 17:55 ] @
ovo me podseti na eurovision :)
nemacka,svedska i jos poneke z.evr. zemlje za srbiju [i okolinu] daju najvece ocene ;) ,misli o tome

i zasto sad ti ne bi dao 8? znaci ako nije 10/10 ne smes da glasas?
[ stonex @ 06.04.2008. 18:04 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidis, meni bi jednoumlje mnogo vise zapalo za oko - cisto sumnjam da bilo koji film moze biti napravljen da ga svi vole, pa bi mi svi komentari od 10/10 bili vrlo cudni, pomislio bih da dolaze iz neke diktature gde seku glave ako kazes nesto lose o nekom domacem proizvodu.

Nisam iz te skole, jbg.


Izvini , jel si ti *lup ili šta ?
Jel sam ja rekao da treba da mu svi dajemo 10/10 ?
Pa rekao sam da ne moramo sad mi prvi da ga kritikujemo .

Aj sad recimo ,Čavić je osvojio zlatnu medalju na 50 m. i ceo svet ga hvali kako je odlično plivao a pametni Dimković će reći kako mu rad nogu nije bio baš nešto i da bi to moglo i bolje !
I ? To bi trebalo da znači da trebamo tebi da damo medalju jer , avaj , ti bi bolje isplivao nego Čavić ?
Govorim o tome da NE MORA baš neki Dimković prvi da mu podmeće klipove u točkove .

Jel kapiraš ?
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 18:09 ] @
Ne kapiram.

O kakvom ti "podmetanju klipa u tockove" pricas? Jedna od cetiri osobe iz Srbije na IMDB-u ostavi komentar da mu se film nije dopao i to je po tebi "podmetanje klipa u tockove" i dokaz o nekoj falicnosti naseg naroda?!

Mislim da imas ozbiljan problem, sorry.

Utisak o filmu je stvar licnog ukusa - nije ti to utakmica pa da svi treba da urlamo i bodrimo nekog zato sto je "nas". Ako ti to hoces, samo izvoli.

Citat:

ceo svet ga hvali kako je odlično plivao a pametni Dimković će reći kako mu rad nogu nije bio baš nešto i da bi to moglo i bolje !


Zasto bih ja to rekao? Kakve to veze ima sa utiskom o filmu? Tebi su plivanje i film isto?
[ Skandy @ 06.04.2008. 18:15 ] @
Poredis babe i zabe. Ne mozes porediti pobednika u plivackoj disciplini i film. Film ocenjuje ziri i publika, znaci kako na koga ostavi utisak. Plivac kada pobedi, pobedio je, ma sta neko mislio ili komentarisao.
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 18:17 ] @
Ova tema je tragikomična.

What is the f*cking problem što je neko 'naš' (sic!) popljuvao neki 'naš' film? I jedno i drugo sam namerno stavio pod navodnike jer ni ja ne kapiram tu ludačku potrebu za identifikovanjem osoba prema pripadnosti naciji umesto isključivo prema njenim konkretnim postupcima.

Klopka je po meni vrlo dobar film, takođe mislim da su i Nebojša Glogovac i Nataša Ninković i Miki Manojlović i Anica Dobra vrlo dobri glumci, ali nikako ne mislim da su oni 'moji' samo zato što smo jedan određeni vremenski period živeli u istom gradu/državi/planeti...
[ Horvat @ 06.04.2008. 18:17 ] @
Citat:
Meni lično taj film ne zaslužuje više od 8/10 ali neću to tamo reći niti iznositi nikakve kritike .


Citat:
stonex:
Jel sam ja rekao da treba da mu svi dajemo 10/10 ?
Pa rekao sam da ne moramo sad mi prvi da ga kritikujemo .



pa ako ne treba svi da daju 10/10 ,zasto ne smes da das 8?

ljubi ga staljin :D
[ jablan @ 06.04.2008. 18:19 ] @
Klasičan primer nacionalne paranoje. A, uzgred, ta prinudna sabornost ("nemoj neko da je opljuvao nešto naše") ima i drugo ime.

Pokretača teme na stranu, objašnjenje zašto stranci daju dosta desetki našim filmovima je vrlo banalan - to nisu filmovi na koje u stranim zemljama može tek tako da se nabasa u bioskopima. Ti stranci koji gledaju prosečne srpske filmove nisu prosečni gledaoci, već su to obično apriori ljubitelji tih alternativnih kinematografija, i ulaze sa nekom pozitivnom idejom u gledanje filmova i, jednostavno, oduševljavaju se više nego naš prosečni gledalac.
[ stonex @ 06.04.2008. 18:30 ] @
Znači ovako , da rezimiramo : Recimo , Dimković , ode u svet i napravi veliki uspeh ( u čemu već da je dobar ) i onda ga ceo svet hvali ali ga ja , Nebojša iz Beograda , malo napljujem i njemu je to kao OK da ga baš jedan zemljak malo ''potkači'' ?! Mislim , malo glupo , zar ne ! Ili je i to vama normalno ?

Evo , ovo nisu babe i žabe .
[ Horvat @ 06.04.2008. 18:31 ] @
i te kako su zabe i babe :D

u cemu uspe? kako ga popljujes?

[jos jedan fenomen ,dok si "ovde" onda nisi ni k od ovce,a ako odes i uspes onda si ovde bog]
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 18:34 ] @
@stonex

Pa tvoje je pravo da ga popljuješ ili pohvališ, u skladu sa svojim mišljenjem/interesom/whatever, a Dimković to može samo da primi k' znanju.

I da, prilično sam siguran da ti Dimković to ne bi extra zamerio samo zato što si Nebojša iz Beograda. Ali ti to ne razumeš...
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 18:36 ] @
Citat:

Znači ovako , da rezimiramo : Recimo , Dimković , ode u svet i napravi veliki uspeh ( u čemu već da je dobar ) i onda ga ceo svet hvali ali ga ja , Nebojša iz Beograda , malo napljujem i njemu je to kao OK da ga baš jedan zemljak malo ''potkači'' ?! Mislim , malo glupo , zar ne ! Ili je i to vama normalno ?

Evo , ovo nisu babe i žabe .


I te kako jesu, vidi - Film je umetnicko delo, i ocena filma je vrrrlo subjektivna stvar.

Za neku osobu mozes vrlo lako da utvrdis da li je uspesna ili ne, zadovoljna sa zivotom ili ne, srecna ili ne - i da na osnovu toga zauzmes svoj stav. Sto se filma tice, to da li je film dobar ili los, nesto izmedju, kakav je scenario, rezija i sl... je vrlo vrlo subjektivna stvar i zavisi puno od licnog ukusa.

To sta ti pricas bi bilo slicno ovom - "Dimkovic nosi crni dzemper, hajde sad da svi kazemo da volimo crni dzemper zato sto ga Dimkovic nosi".

Zasto bi svako morao da voli crni dzemper samo zato sto ga Dimkovic nosi?

Isto vazi i za film - da li volis neki stil rezije ili glume je prilicno slicno tome da li volis crni dzemper ili zutu majicu: to je stvar UKUSA a ne nekog nacionalnog ponosa, ili osecaja za dobro ili lose.
[ stonex @ 06.04.2008. 18:38 ] @
Citat:
jablan: Klasičan primer nacionalne paranoje. A, uzgred, ta prinudna sabornost ("nemoj neko da je opljuvao nešto naše") ima i drugo ime.


Pa evo ni mene Jablan ne poznaje a priča o meni kao primeru nacionalne paranoje .
[ Horvat @ 06.04.2008. 18:43 ] @
pa upravo to i izrazavas ovde,kazes da se NE SME [tj. da je sramota] dati slaba ocena "domacem" filmu

a toliki stranci [6 komada od 10] su dali super ocenu,bruka miljenko,bruka

[stvarno bi se staljin ponosio]
[ stonex @ 06.04.2008. 18:47 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:To sta ti pricas bi bilo slicno ovom - "Dimkovic nosi crni dzemper, hajde sad da svi kazemo da volimo crni dzemper zato sto ga Dimkovic nosi".

Zasto bi svako morao da voli crni dzemper samo zato sto ga Dimkovic nosi ?


Očigledno me ne razumeš . Nisam ni rekao da trebamo svi tom filmu da damo 10/10 . Kao što već rekoh ja lično mu dajem 8/10 . Kažem samo da ne trebamo biti prvi , a u ovom slučaju i jedini , koji će davati ( opravdane ili neopravdane ) kritike .
[ Horvat @ 06.04.2008. 18:49 ] @
zasto?
[ stonex @ 06.04.2008. 18:53 ] @
Citat:
Horvat: zasto?


Misliš da prvi treba da pljunemo po našem filmu ?
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 18:54 ] @
A odakle tebi to da je Klopka tvoj film?

Je l' te ima ovde možda: http://www.imdb.com/title/tt0478813/fullcredits ?
[ stonex @ 06.04.2008. 18:58 ] @
A odakle meni da si ti glup ?

Rekao sam ''naš'' a ne moj . Film je bio jedini predstavnik Srbije na nekoliko festivala u svetu . Ili ti imaš problema sa identifikacijom ?
[ jablan @ 06.04.2008. 18:59 ] @
Citat:
stonex: Misliš da prvi treba da pljunemo po našem filmu ?

Zašto treba da me briga da li ću biti prvi ili treći? I zašto treba uopšte da me interesuje čiji je film? I da, kako si ti konkretno doprineo tom filmu i na osnovu čega ga svojataš?

I na kraju krajeva, otkud ti uopšte na sajtu IMDB? Ako želiš da ti neko titra samo zato što si Srbin, trebalo je da ostaneš na RTS-u.
[ Horvat @ 06.04.2008. 18:59 ] @
da taj nebojsa glogovac pljuje po filmu to bi bilo sto ti nazivas "pljuvanje po nasem filmu"
a ako ti ili bilo ko "pljuje" odnosno ne da ocenu 10 je tvoje misljenje

a cek,ok,ne smes dati svoje misljenje u prvom talasu,kada smes dati? kada prodje 50 godina od ostvarenja filma,onda smes reci svoje pravo misljenje?

i osim ako nisi ovde
onda nije tvoj film
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 19:01 ] @
Eh, šta su ti recidivi komunizma / opterećenost nacionalnom pripadnošću...
[ 101010 @ 06.04.2008. 19:08 ] @
Hahaha.ha... zovem vas da mi pomognete sad prvi lep dan kad budem cistio podrum i terasu, posto imate snage i vremena za ovu temu, ovo ce vam doci ko razonoda :D
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 19:09 ] @
I ja sam moju izgazio, pardon, očistio ;)
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 19:23 ] @
Citat:
stonex
Misliš da prvi treba da pljunemo po našem filmu ?


Taj film nije moj, a verujem ni tvoj... Kao sto reci da ti se film ne dopada nije nikakvo pljuvanje po filmu, vec izrazavanje licnog stava sto se i ocekuje na komentarima o filmu.

Trebalo bi da poradis malo na razumevanju pojma "utisak o filmu", a i o pojmu "pljuvanje".

Utisak o filmu: "Film XYZ mi se nije dopao zbog lose glume"
Pljuvanje filma: "Film XYZ je smece i sramota za filmsku umetnost"

Kad to apsolviras, bice ti jasno zasto ogromna vecina ljudi ovde misli da su tvoji komentari jednotavno bez ikakvog osnova.

Insistirati da ljudi ne treba da pisu komentare ako im se film nije dopao samo zato sto je film iz iste drzave su nista drugo nego pozivanje ljudi da lazu zarad nekakvog "patriotizma" - Jebes taj patriotizam ako moras da lazes o necemu ili da sakrivas svoje misljenje, to nije patriotizam to je jeftina nacionalna ostrascenost i nista drugo.

Osim toga, taj film nije izasao juce, pa mi nije najjasnije kako to neko "prvi" moze da komentarise taj film kada je ko zna koliko ljudi do sad imalo prilike da kazu sta misle o njemu.

Na kraju krajeva, samo jedan jedini komentar je negativan... mi ovde pricamo o jednom vasljivom negativnom komentaru koji je neko protumacio kao pljuvanje svega "domaceg"... Hesus.
[ stonex @ 06.04.2008. 19:56 ] @
Vidim da na ovoj temi preovladjuje jednoumlje . Na kraju , ipak je ovo Mad Zone . Peace brothers .
[ stonex @ 06.04.2008. 20:02 ] @
Citat:
Horvat:osim ako nisi ovde
onda nije tvoj film


Pa nije ni Djoković ''moj'' pa navijam za njega !
Hm , mora da nešto nije u redu sa mnom , zar ne ?
Ili sa drugima koji navijaju za svoje .
Ili su i u Americi ''recidivi komunizma" pa navijaju za Rodika .
Možda je to ''nacionalna ostrašćenost''.
Ili je ovde neko lud .
[ drdrksa @ 06.04.2008. 20:06 ] @
Citat:
stonex: Pa nije ni Djoković ''moj'' pa navijam za njega !
Hm , mora da nešto nije u redu sa mnom , zar ne ?


Ukratko, da.
[ stonex @ 06.04.2008. 20:12 ] @
Citat:
drdrksa: Ukratko, da.


Ukratko , nekoliko miliona ljudi je blesavo a ti si pametan ?
Pa neće biti .
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 20:15 ] @
Za mene je vrhunac dvoličnosti kada vidim da se likovi poput stonex-a busaju u grudi ponoseći se "Klopkom", Novakom Đokovićem, Anom Ivanović i sl., a da realno nisu nimalo doprineli njihovom uspehu. Drago mi je zbog njihovih uspeha, naravno, ali ako znam da nisam učestvovao u kreiranju tih 'priča', ne razumem kako mogu da pravim neku razliku između njihovih i nekih drugih, ne-srpskih uspeha.

[irony] Mora da sam, kako stonex reče, glup. Dobro da on nije. [/irony]
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 20:15 ] @
Za film se ne "navija" - nije to neki sport ili "pesma evrovizije" pa da navijas za njega.

Film gledam da bih uzivao u njemu - i zbog sebe, a ne zbog nekog drugog.
[ Horvat @ 06.04.2008. 20:32 ] @
cek ako ja npr. navijam za serenu kada igra protiv ane,ja sam ...sta?glup,idiot?

a jesi li navijao [satove] za djokovica i dok se nije proslavio?ili to ide sa onim fenomenom koji sam pomenuo par postova iza
[ stonex @ 06.04.2008. 20:37 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Za film se ne "navija" - nije to neki sport ili "pesma evrovizije" pa da navijas za njega.

Film gledam da bih uzivao u njemu - i zbog sebe, a ne zbog nekog drugog.


Ako neki film predstavlja Srpsku kinematografiju za njega ne treba da navijamo a za pesmu na '' Evroviziji '' treba ?
Znači , nisi ti baš čitav .
[ Horvat @ 06.04.2008. 20:39 ] @
pesma ev je takmicarskog duha,ocena na imdb je informativnog karaktera

[ stonex @ 06.04.2008. 20:40 ] @
Citat:
Horvat: cek ako ja npr. navijam za serenu kada igra protiv ane,ja sam ...sta?glup,idiot?


U najmanju ruku trebao bi se zabrineš za svoje mentalno zdravlje .
[ Horvat @ 06.04.2008. 20:43 ] @
:D
i da pocnem da pevam "kako je lepo biti glup"? :D

da rezimiramo tvoje misljenje:
ukoliko nesto "dolazi" odavde,ne sme se reci svoje misljenje ukoliko nije 100% za,u suprotnom si mentalno poremecen
ukoliko pratis sport i ne navijas za domaci tim,vec za neki levi,mentalno si poremecen
ukoliko ocenjujes kvalitet,a ne poreklo,mentalno si poremecen

tako nekako?zaboravio sam nesto sigurno,molim dopuni :)


inace si zaboravio odgovoriti na 2. deo poruke
ponovicu,nije problem
"a jesi li navijao [satove] za djokovica i dok se nije proslavio?ili to ide sa onim fenomenom koji sam pomenuo par postova iza"
[ stonex @ 06.04.2008. 20:44 ] @
Citat:
Horvat: pesma ev je takmicarskog duha,ocena na imdb je informativnog karaktera


I ako sada odeš na forum Evrovizije i da svi hvale našu pesmu da li ti treba da kažeš tamo da je pesma shit ?
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 20:45 ] @
Citat:

Ako neki film predstavlja Srpsku kinematografiju za njega ne treba da navijamo a za pesmu na '' Evroviziji '' treba ?
Znači , nisi ti baš čitav .


Prvo - srpski, i ostali pridevi koji se zavrsavaju na ski/cki se pisu sa malim pocetnim slovom, mogao bi da poradis na poznavanju srpskog pravopisa pre nego sto krenes da navijas za Srbiju. Ako ima nesto sto je ruzno, a to su nepismene patriote - nemoj biti jedan od njih.

Drugo - kad gledam film, za mene on ne predstavlja "neciju kinematografiju" vec delo koje gledam da bih uzivao u njemu. Ako mi se film ne svidja, fakat da on predstavlja "srpsku kinematografiju" mi ne znaci ama bas nista. Ako je tebi g**** slatko (ne mislim na ovaj film, nego uopste) zato sto je "nase", glupo je savetovati drugima da kazu "mmm, ukusno".

Trece - prestani nazivati ljude raznim imenima ("nisi citav") i sl... jer vredjanje nije deo komunikacije koje tolerisemo na forumu.

Hvala.
[ Horvat @ 06.04.2008. 20:49 ] @
evo ovako ,najiskrenije,meni se frulja ne svidja
ove godine sam prvi [a najverovatnije i zadnji] put gledao beovizn ,i frula uistinu je bila medju najboljima ,ali meni se to ne svidja
dalje necu komentarisati sto se tice ev ;)

i jos jednom mi nisi na pola odgovorio :)
[ Davor Vlajkovic @ 06.04.2008. 21:03 ] @
Nije ni meni odgovorio, očigledno je koji rečnik jedino razume.
[ stonex @ 06.04.2008. 21:06 ] @
Citat:
Horvat
"a jesi li navijao [satove] za djokovica i dok se nije proslavio?ili to ide sa onim fenomenom koji sam pomenuo par postova iza"


Pa vidi prijatelju , za Djokovića sam navijao i kada mnogi nisu čuli za njega . Pratio sam njegove rezultate godinama unazad .Tenis rekreativno igram već 20 godina i dobro sam upućen u njegov razvoj preko zajedničkih prijatelja . A za tebe je očigledno sramota navijati za nekoga ko dolazi iz tvoje države . Sram te bilo !
[ Horvat @ 06.04.2008. 21:11 ] @
ti ne razumes nesto,ja necu navijati [satove] za nekog jer dolazi iz drzave koje i ja ako ne zelim,ja cu navijati za osobe za koje ja zelim,bila ta osoba 1. komsija ili sa drugog kraja sveta
a isto tako ako navijam za 1. komsiju koji je losiji od osobe sa drugog kraja sveta necu reci da je komsija najbolji iako nije

to sto navijas za djokovica,svaka cast,nisi jos jedan u gomili "velikih fanova" [ventilatora]

i nisam ja rekao da je sramota navijati za osobe koje su iz iste drzave,ali to ne znaci da ja moram za te navijati

evo npr. ja tenis uopste ne pratim,tako da me briga da li ce ana ili serena pobediti,gledam formule,a tamo nema "domacih" a i da ima,ako je los,ne verujem da bih za istog navijao

a za ev sam ti vec rekao ,i sad ja sam debil jer imam drugaciji muzicki [i jos kojekakav] ukus od "onog" u "pesmi"?

evo sad neki banalan primer,bio neki idiJot,mislim da se mijajlovic preziva[o] ,koji je ubio premijerku belgije[ako se ne varam],poreklom,odavLE nedje,sad ja treba da se ponosim njime jer je zemljak i usao u novine?

p.s. NE SRAMIM SE STO IMAM SVOJ UKUS!


edit:mali offtopic ,zasto si napisao "Djoković",a ne "Đoković" ?
[ stonex @ 06.04.2008. 21:23 ] @
Citat:
Horvat:
evo sad neki banalan primer,bio neki idiJot,mislim da se mijajlovic preziva[o] ,koji je ubio premijerku belgije[ako se ne varam],poreklom,odavLE nedje,sad ja treba da se ponosim njime jer je zemljak i usao u novine?



Pa jel je on učinio nešto dobro ? Naravno da nije . A ti , po tom rezonu , možeš da se ponosiš Bin Ladenom kada ti je svejedno.

Citat:
Horvat:
edit:mali offtopic ,zasto si napisao "Djoković",a ne "Đoković" ?


Navika sa posla . Da sad ne objašnjavam .
[ Emil Ranc @ 06.04.2008. 21:24 ] @
Predlog za admine:
Ova tema ne vodi ničemu, treba je arhivirati. stonexa treba opomenuti za izazivanje flejma i vređanje korisnika. Toliko od mene.
[ Horvat @ 06.04.2008. 21:26 ] @
pa to jeste debilan primer :)

ali pokusavam da ukapiram zasto moras SAMO "SVOJE" voleti i ne davati losu "ocenu" ili ne daj boze,neki negativni komentar ako se tebi ne svidja?



nemojte zakljucavati temu pliz :)
[ kelja @ 06.04.2008. 21:29 ] @
Moguce je i da se stonex od samog pocetka zajebava. ;)
Kad malo bolje razmislim, to je jedino logicno objasnjenje.
U protivnom... ne valja...
[ Mitrović Srđan @ 06.04.2008. 21:32 ] @
Temu treba preimenovati u "Stonex VS world". Covek se urotio protiv svih
clanova koji ucestvuju na ovoj temi i svima prica da nisu normalni da nisu zdravi
itd. Mislim wtf je tvoj problem covece.
Tim stilom izrazavanja neces daleko dogurati :)

Film ko film bole me jaje ko ga je pravio. Ako je film dobar pogledacu ga
uzivacu u njemu, preporuciti jos nekom da ga pogledam itd.
[ Horvat @ 06.04.2008. 21:36 ] @
mislim da lik ne zjbava

ali me jako zanimaju njegovi "argumenti" zasto "samo svoje" i nikako tudje,i zasto "svojem" ne smes losu ocenu dati,tj. istinu reci

mada...tog sranja ima svuda,primer,sretnu 2 "drugarice" druge 2 "drugarice" i medjusobno,jao kako si se dobro obukla,a gde si to kupila,bla bla truc,a kad se razidju ,svaki "par" ogovara onaj drugi
[ stonex @ 06.04.2008. 21:45 ] @
Citat:
Horvat: pa to jeste debilan primer :)

ali pokusavam da ukapiram zasto moras SAMO "SVOJE" voleti i ne davati losu "ocenu" ili ne daj boze,neki negativni komentar ako se tebi ne svidja?



nemojte zakljucavati temu pliz :)


Pazi ovako : Prvo , izvinjavam se svima koji su se našli uvređeni nekim mojim komentarima . Nije bilo nikakve namere .
Drugo :SVOJE volim ali nikako tuđe ne mrzim .
Treće :U F1 navijam isključivo za Hamiltona i McLaren
Četvrto :''Molitva'' - Marije Šerifović nije po mom mišljenju bila najbolja pesma ali mi je bilo drago da je pobedila jer je dovela jedan veliki šou u naš grad i zemlju .
Cela zavrzlama je nastala oko toga što me malo pogodilo što su jedine kritike na film došle baš iz Srbije .Ne kažem da neko nema pravo na to . Samo mi je to malo zapalo za oko . Šta je tu loše ?
[ Ivan Dimkovic @ 06.04.2008. 21:47 ] @
I, koliko negativnih kritika je doslo iz Srbije?

Jedna.

I rest my case...
[ Horvat @ 06.04.2008. 21:52 ] @
cekaj,ali zasto te je pogodila?
da li si ti kreirao taj film,bilo kako ucestvovao,bio statista,vukao kablove,bilo sta i jos osoba koja je dala los bod,ti je draga?

a sta ima lose,lose je to sto nazivas ljude imenima ako im se jednostavno film [u ovom slucaju] ne svidja i to priznaju
[ etjen @ 06.04.2008. 21:55 ] @
lincovaste coveka :)
[ stonex @ 06.04.2008. 22:02 ] @
Citat:
Horvat: cekaj,ali zasto te je pogodila?
da li si ti kreirao taj film,bilo kako ucestvovao,bio statista,vukao kablove,bilo sta i jos osoba koja je dala los bod,ti je draga?


Maybe , so ?

Citat:
Horvat:a sta ima lose,lose je to sto nazivas ljude imenima ako im se jednostavno film [u ovom slucaju] ne svidja i to priznaju


Kojim imenima ?
[ Horvat @ 06.04.2008. 22:06 ] @
ozbiljno pitas kojim "imenima"???
pa naprimer ,...glup? mentalno poremecen?

pa nije maybe,ili jesi ili nisi,ukoliko nisi nije film TVOJ
isto kao sto nije npr. "i am legend" film nekog hillbilly-ja iz j. dakote koji ni ne zna da taj film postoji
[ne kazem da si ti hillbilly,vec da ako nemas veze sa filmom,nemas zasto da ga zoves svojim]

i nikako da odgovoris na jednostavno pitanje

zasto ne smes "zemljaku" dati losu ocenu na imdb?

i evo jos jedno xtra pitanje

kada se zavrsava "prvo kolo" ,tj. kada se ne smatra da je "prvu losu ocenu dala osoba iz iste zemlje"?

[ stonex @ 06.04.2008. 22:27 ] @
Ljudi koji misle kao ti mi nikada neće biti jasni . Siguran sam da ni tebi neće biti ljudi kao ja . Prema tome , svako na svoju stranu . Ovo može potrajati a ja više nemam vremena jer ustajem rano i odlazim službeno iz Beograda na nekoliko dana. Ako želiš priču a navraćaš u Beograd kojim slučajem , javi se pa da odemo na esspreso u neki kafić .

Pozdrav .
[ Horvat @ 06.04.2008. 22:30 ] @
na zalost ne idem bas za bg

a odgovori ne bi trebao da ti oduzmu vise od 10 minuta

[ drdrksa @ 07.04.2008. 11:46 ] @
Stonex, zamisli sebe u osnovnoj skoli. Treba napisati pismeni zadatak iz srpskog jezika na temu "Kako je lep ovaj svet ". Ti se potrudis da napises sto bolji sastav na datu temu, ali, iz nekog razloga, nastavnici se ne svidja to sto je napisano i taj rad oceni najgorom ocenom jer tu subjektivnost dolazi do izrazaja, za razliku od na primer, matematike. Jednostavno joj se ne svidja stil pisanja/prica/whatever. Da li treba da se stidi zbog toga sto joj se ne svidja i sto je rad ocenila najgorom ocenom, i da ti, samo zato sto si ti "njen", odnosno iste je nacionalnosti kao i ti, da najbolju ocenu, ili se uzdrzava od komentara jer "nije lepo da prva pljuje po tvom radu"?
[ SqlByte @ 07.04.2008. 13:59 ] @
WOW !
Vi ste ludi...
[ Horvat @ 07.04.2008. 13:59 ] @
malo sto se tice filma
upravo sam ga odgledao
film ,nije los,ali nije ni nesto super,prica je pomalo usporena i jos neke zamerke,ali dobro ,od 10 ,recimo 5-6 da dobije

[inace,ni jedan film nisam gledao kojem bih dao 10 od 10]
[ DaliborP @ 07.04.2008. 14:10 ] @
Citat:
Horvat: [inace,ni jedan film nisam gledao kojem bih dao 10 od 10]

Ni Big Lebowskom?
http://www.youtube.com/watch?v=RqtgfjkB6Pg
[ Horvat @ 07.04.2008. 15:11 ] @
ucinilo mi se da je neko rekao fucking :D
[ Emil Ranc @ 07.04.2008. 17:45 ] @
Pulp Fiction, možda (za deset)?
A devedejs-prve dao bih 10/10 Terminatoru II
[ vindic8or @ 07.04.2008. 19:30 ] @
Pulp jeste. A meni je od novijih No Country For Old Men za cistu desetku :)
[ Pirossi @ 07.04.2008. 20:23 ] @
Kum i Odiseja 2001...

od domaćih Kad budem mrtav i beo, Skupljači perja, Ljubavni slucaj ili tragedija sluzbenice PTT, WR Misterije organizma...
umetnost. ovo novo je čisto gubljenje vremena.