[ boban72 @ 06.04.2008. 23:25 ] @
Zanima me kakva je potražnja za medicinskim tehničarima (med. sestrama) u Norveškoj. Tražimo neku kombinaciju za odlazak iz zemlje Srbije (ja dipl.ing.maš ona med. sestra). Za mene je u izgledu neka varijanta odlaska, pa me zanima da li, posle spajanja porodice, ima izgleda da dobije posao u struci (nakon savladavanja jezika). Thanks.
[ ogi.marjanovic @ 07.04.2008. 12:57 ] @

Izgledi za med sestre.. da odu u Norvesku koliko znam vise nego dobri..
Ima i jedna agencija koja je nalazila posao, sredjivala vize i sl.. mada su bili bezobrazno skupi.. Vjerujem da to i sami mozete izganajti ako dovoljno prekopate Internet..

poz
[ dekibre @ 10.04.2008. 13:00 ] @
@boban 72

Ako mozes da sredis za sebe radnu dozvolu onda spajaj porodicu i po cim ti zena dodje odmah je upisi na kurs norveskog, inace ako imas nameru da trazis stalni boravak u Norveskoj posle tri godine ti si u obavezi da imas 300 casova jezika. Znam da ima dosta nasih ljudi koji rade kao medecinari i stalno pristizu novi. Sreo sam u decembru u Oslu zenu (sa porodicom i samo ona radi za sada) koja je dosla da radi kao medecinar i zadovoljna je.

Dobro se raspitaj i proveri sta je potrebno od dokumenata da bi mogla ona da radi pored znanja jezika koje je obavezno, bez toga nista. Ja nisam u tom fahu pa ne znam detalje ali nije problem saznati.

Pozdrav i srecno u trazenju posla.


Pozdrav i tebi Ognjene. Kako ti napredujes?