[ net-business @ 07.04.2008. 15:31 ] @
Zanima me da li moze da se promeni postpaid broj odnosno pretplatnicki broj telefona?
[ enthusy @ 07.04.2008. 21:01 ] @
Pa zašto ne bi mogao uzeti drugi postpaid broj, a taj ugasiti ili zadržati? Ili te ja nisam razumeo ili ti je pitanje jako čudno... Hajde malo detaljnije objasni šta ti zapravo hoćeš da uradiš.
[ Joker @ 08.04.2008. 06:58 ] @
Ukoliko ima ugovornu obavezu ne može ugasiti taj postpaid broj, a da li ga može promeniti ?
Mislim da se odgovor na ovo pitanje rešava jednim pozivom call cetru.
[ owim @ 08.04.2008. 06:59 ] @
Odgovor se ne dopbija pozivom call centru, već se ode u poslovnicu, objasni se razlog, i tražiš da osoba pozove backoffice i da se informiše. u principu može, ako dovoljno navališ. zvanično ne može. javi šta si uradio, poslušaj moj savet :)
[ agasoft @ 08.04.2008. 08:27 ] @
Neverovatno da zvanično ne može!
Strašno!
Na telenoru može da se menja broj svaki dan ako tako nekom treba, uz
simboličnu doplatu.
[ Catch 22 @ 08.04.2008. 11:11 ] @
Pa može i ovde za simbolične pare...
Uzmeš novi postpaid broj i ugasiš stari, ceo posao ti obave za 15-ak minuta u poslovnici.
Pre par meseci sam baš to uradio. Pošto sam na trafici slučajno kupio "lep" prepaid broj, otišao sam u poslovnicu i prebacio ga na postpaid.
Stari postpaid broj sam prebacio na profesional tarifu, preusmerio sve pozive na govornu poštu i tamo ostavio poruku da mi je broj promenjen.
Posle mesec dana sam otišao u poslovnicu i ugasio stari broj...
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2008. 14:44 ] @
Ja ludim od tih govornih posti na mt:s-u i Vipu... Uvek se iznerviram jer mi obracuna ceo minut.
[ bakara @ 08.04.2008. 16:11 ] @
Pa zar na telenoru ne obracuna isto?
[ pitikovski @ 08.04.2008. 18:43 ] @
Citat:
Joker: Ukoliko ima ugovornu obavezu ne može ugasiti taj postpaid broj, a da li ga može promeniti ?
Mislim da se odgovor na ovo pitanje rešava jednim pozivom call cetru.

Ja sam pokusao da promenim broj prosle godine dok sam bio u ugovornoj obavezi i nisu mi dozvolili.
[ Joker @ 08.04.2008. 20:15 ] @
To sam i predpostavljao
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2008. 21:46 ] @
Heh, korisnik potpise ugovor na 2 godine i moze da umre od uznemiravanja raznoraznih, a ne moze da promeni broj... Koja tuga :(
[ Catch 22 @ 09.04.2008. 00:23 ] @
Ugovor može da se raskine uz standardnu proceduru izmirivanja svih preostalih rata do isteka ugovora (kao i kod ostalih operatera)... e sad o tome treba razmišljati pre uzimanja "telefona za 1 dinar"
[ Joker @ 09.04.2008. 06:15 ] @
Ovde nije poenta priče o raskidu ugovora, nego o promeni broja telefona kada imaš ugovornu obavezu. Možeš ti da razmišljaš koliko hoćeš pre nego potpišeš ugovor, ako te neko počne uznemiravati ili iz nekog drugog razloga želiš da promeniš broj. Po meni ne postoji ni jedan argument da ti ne dozvole promenu broja, a ti kao korisnik verovatno imaš svoje razloge zašto želiš da ga promeniš.
[ agasoft @ 09.04.2008. 10:15 ] @
Pa jeste. Moguće je menjati brojeve na fiksnom uz zzahtev, malo teže, moguće
je na telenoru ako se nekom prohte svakog meseca menjati broj, na vipu
verovatno, a zašto ovde ne?
[ Davor Vlajkovic @ 09.04.2008. 10:22 ] @
Nema tehničkih mogućnosti™
[ agasoft @ 09.04.2008. 12:12 ] @
Bravo, pa ta telefonija bi trebala da se zove NTm®.
A može i NTM™
Dobar dan. Dobili ste mobilnu telefoniju u kojoj nemate tehničkih mogućnosti
da...
[ Nickey27 @ 09.12.2019. 16:55 ] @
Citat:
Joker:
Ovde nije poenta priče o raskidu ugovora, nego o promeni broja telefona kada imaš ugovornu obavezu. Možeš ti da razmišljaš koliko hoćeš pre nego potpišeš ugovor, ako te neko počne uznemiravati ili iz nekog drugog razloga želiš da promeniš broj. Po meni ne postoji ni jedan argument da ti ne dozvole promenu broja, a ti kao korisnik verovatno imaš svoje razloge zašto želiš da ga promeniš.

[ Nickey27 @ 09.12.2019. 16:59 ] @
Vidim da je bas stara tema, ne znam gde treba da pisem ali mene imteresuje: kada pozivam mts broj koji je neko deaktivirao ili promenio, da li mi operater javlja da je broj promenjen/ugasen ili javlja da je nedostupan? Hvala
[ ademare @ 09.12.2019. 18:31 ] @
Naravno da ne javlja "promenjen/ugasen" vec nepostojeci .