[ jtomic @ 08.04.2008. 16:26 ] @
Poštovana gospodo ! ! !

Zanima me da li postoje licencirani instruktori za CompTIA Server+ certifikat iz Hercegovine, Bosne i/ili Hrvatske ?
[ Misterio @ 09.04.2008. 14:15 ] @
Prosirio bih pitanje i na Srbiju.
[ jorganwd @ 10.04.2008. 20:36 ] @
Koliko ja znam, ne postoje CompTIA sertifikovani instruktori. Postoje neki 3d party instruktori koji organizuju kurseve po planu i programu CompTIA sertifikata ali ne i licencirani instruktori kao sto je kod Microsoft-a i Cisca recimo. Neka me neko ispravi ako grijesim.
[ jtomic @ 11.04.2008. 07:20 ] @
Poštovani gospodine ! ! !

Molim Vas da mi objasnite šta znači izraz "3d party instruktori" ?
Isto tako zamolio bih Vas da me povežete s nekim od njih.

Lijep pozdrav ! ! !
[ jorganwd @ 16.04.2008. 12:03 ] @
Citat:
jtomic: Poštovani gospodine ! ! !

Molim Vas da mi objasnite šta znači izraz "3d party instruktori" ?
Isto tako zamolio bih Vas da me povežete s nekim od njih.

Lijep pozdrav ! ! !


Ah.. To sam legao potrbuske i iz trbuha onako izvadio, 3d party... :)
To znaci da postoje instruktori pri nekim firmama koji organizuju kurseve po planu i programu nekih CompTIA sertifikata, ali nisu oficijelni. Licno ne znam gdje ih ima po Srbiji, pa i Crnoj Gori, ali znam ljude koji rade recimo po programu Security+ i slicno po nekim firmama (Sarajevo). Neko bolje upuceniji Vam moze pomoci da ih nadjete, a google nije za odmet isto. Isto tako, postoje distance-learning programi na internetu.

Ono sto bih Vam preporucio, jeste da kupite knjigu i sami da studirate isto, i polozite. Zasto? Zato sto su CompTIA sertifikati na entry-level (osnovno, uvodno) i malo ko ih uvazava kao specijalisticke sertifikate, samostalno ucenje CompTIA sertifikata nije nikakav problem, a neki posebni zahtjevi za ucenje (specijalni uredjaji, laboratorijski uslovi i slicno) nisu potrebni.

pozdrav
[ LPFM @ 18.04.2008. 00:39 ] @
pogledati ovde
http://ec.etf.bg.ac.yu/

mozda ima nesto