[ bokini @ 14.10.2003. 17:25 ] @
Pozdrav svima,

Potrebno mi je brzo resenje jednog problema, pa ako neko zna kako ovo da uradi bio bih mu veoma zahvalan

Imam 2 racunara i na OBA treba da instaliram MySql server.

Zanima me kako da pomocu "mysqldumpa" sa jednog racunara dam komandu da mi spakuje celu bazu sa drugog racunara, i sve to iz Delphija klikom na dugme.

Dakle verovatno moram iz komandne linije prvog racunara (pomocu ShellExecute) da pokrenem mysqldump program koji ce "spakovati" bazu sa drugog (target) racunara, i da mi mysqldump napravi fajl.
Naravno taj (.sql) fajl ce se pojaviti negde na prvom racunaru.

Sada me zanima kako da pokrenem taj veliki .sql fajl da bi tu bazu "raspakovao" na
prvom racunaru. Koristim Zeos komponente a one ne dozvoljavaju pokretanje vise upita odjednom.

Da li mogu nekako da se direktno obratim Mysql serveru iz delphija i da on izvrsi taj veliki sql fajl, ali iz Delphija - posto klijent nezeli da radi nista na niskom nivou :(

Pozdrav i hvala
Bojan
[ byTer @ 14.10.2003. 23:08 ] @
Mozda je i moguce, ali najbolje je da se malo pozabavis CS programiranjem pre nego krenes u tako nesto. A sta ti znaci to na niskom nivou?
[ bokini @ 15.10.2003. 00:51 ] @
Zdravo

Izgleda da najnovija verzija zeos komponenti sada to podrzava sa jednom novom komponentom.

Nista nije nejasno osim kako startovati taj veliki upit, posto zeos nije podrzavao tako nesto. U krajnjem slucaju mogu da podelim taj upit na vise manjih i da ih startujem jedan po jedan.

Mozda ti nije jasno zasto postoje 2 mysql servera. To je zato sto klijent zeli i da offline (u odnosu na glavni racunar sa bazom) gleda podatke. Da bi to uradio normalno mora da prenese podatke kod njega. Cini mi se da je preko mysqldump-a najlakse. Neznam sta podrazumevas pod c/s programiranjem.

Sto se tice niskog nivoa, mislim na to da klijent ne zeli da kuca ista u command promptu, ili da koristi neki pomocni program za mysql, vec da se sve obavi klikom na dugme, a ja treba da to napravim, dakle moram da izvrsim upit iz delphija a ne da se iz komandne linije logujem na server pa da tamo izvrsavam kucanjem sql upita.

Bojan
[ pedja_vujic @ 15.10.2003. 09:21 ] @
U "starom" zeosu imas komponentu ZBatchSql koju mozes iskoristiti za ovo ili prostudiraj mysql-ov "LOAD DATA local INFILE" koji ja koristim za bakup.