[ Aleksandar Ružičić @ 08.04.2008. 22:38 ] @
poz svima, radim na jednom projektu (neki mali 2d game engine nista specijalno) koji zahteva neki tip kolizije, tj kod za proveru sudara. ja bih hteo da to uradim preko bezierovih krivih, tj putanja koje su opisane sa dve ili vise krivih (bezierove krive treceg stepena).
posto ja bas i ne kotam na koju foru ove krive "rade" (mada znam sta su, i znam da ih nacrtam :D) ne znam kako bih mogao da uradim collision detection kod, pa me interesuje da li neko ima neki koristan link na ovu temu, ja sve sto sam nalazio je bilo vezano za flash i action script koji mi i nije bas blizak, pa bi meni odgovaralo ako ima negde primera u nekom pesudo-kodu ili bar u c-u...
[ Aleksandar Ružičić @ 09.04.2008. 20:05 ] @
ipak sam odlucio da koristim poligone za koliziju, sve sto sam nasao u vezi bezierovih krivih je mnogo komplikovano i zahtevalo bi dosta vremena da se izracuna...


neka moderatori obrisu ovu temu, ako nema neko nesto pametno da doda...
[ Lachie Dazdarian @ 09.04.2008. 21:52 ] @
Bah, zašto ne koristiš klasični pixel perfect collision? U igri ovog tipa to je savršen tip kolizije.
[ Aleksandar Ružičić @ 10.04.2008. 02:30 ] @
pa ne pravim engine samo za taj tip igre, ali bice i perfect pixel collision i vector-based collision (to je ovo sto sam hteo sa bezierovim krivima ali sam na kraju presao na poligone), pa korisnik engine-a (igra) ce koristiti onaj tip detekcije kolizije koji najvise odgovara
[ MilosDj @ 28.05.2008. 17:08 ] @


var colision:Boolean = curve.hitTestPoint(x, y, true);

samo obrati paznju na TRUE posle y!. To znaci da proverava sudar sa linijom a ne sa pravougaonikom koji "uokviruje" krive linije