[ newname @ 09.04.2008. 13:45 ] @
Narode moja sestra ima ovaj telefon od skoro.I kao svako žensko voli da čačka nešto što ne zna i nije sigurna kako radi. :) Uđe ona lepo u SECURITY podešavanja i ne zna ni sama kako (a ja nisam bio prisutan) zaključa SIM karticu.Inače radi se o kartici sa jedne italijanske mreže, jer tamo živi.I to ne pravi problem kada se koristi ta kartica, ali kada se ubaci neka naša kartica ovde u Srbiji, ona neće da radi.Da napomenem da ne bude zabune, da je telefon kupljen tamo, ali u slobodnoj prodaji, a ne kod nekog operatera i samim tim nije bio ''kodiran'' na bilo koju mrežu, što bi trebalo da znači da će kada se donese u Srbiju raditi na bilo kojoj mreži.
Inače za otključavanje kartice telefon traži lozinku.Probali smo nekoliko lozinki, ali nijedna ne prolazi, a ona nije sigurna koju je ukucala da bi zaključala karticu.Svejedno nijedna koje se setila ne prolazi.
Zna li neko način da se isključi opcija zaključavanja SIM kartice iz menija SECURITY, ako ne znamo koja lozinka je ukucana prilikom zaključavanja, ili možda u tu svrhu postoji neki univerzalni password ili kod?
Inače probao sam i master reset celog telefona, ali nije pomoglo.Ja sam fan Nokie i užasno me iritira ceo meni na bilo kom Samsung telefonu...pomagajte ako neko zna, da ga ne izbacim kroz prozor pri sledećem pokušaju... :)
[ miki069 @ 09.04.2008. 20:29 ] @
Baterija da bude bar na pola napunjena. Kucas:

*2767*3855#

onda sledecih 2 do 3 minuta ne pipas telefon dok se ne restartuje i vrati normalan meni.
To je Full EEEPROM Reset koji vraca samsunge na fabricko stanje. Brise sve postavljene password-e i sve iz memorije: imenik, slike, mp3... Vreme razgovora vraca na nulu. Nebitno je sa kojom karticom radis ili moze i bez SIM kartice.
Probano uspesno vise puta na: D500, D600, D600E, D800, D820, D900, D900i, E330, E530, E700, E720, E730, X660, X700, X820 i U600
Nikada nisam imao U700 ali 99,99 posto radi i na njemu kad radi i na U600 i D900.

*2767*2878# -> Custom EEEPROM Reset
Isto kao predhodna ali ne brise podatke.

Nisam video onu zadnju recenicu o bacanju Samsunga i o tome da je Nokia bolja. Da je to uradila na Nokiji nikakvi kodovi ti ne bi pomogli. A Nokija u meniju sigurnost prvo nudi tu mogucnost "only this SIM". Toliko o pametnim Nokijinim menijima. Salim se. Javi sta si uradio. I jos jednom - NIKAKO SA SKORO PRAZNOM BATERIJOM, JER AKO STANE NE PALI SE VISE. Osim u servisu na boox.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 09.04.2008. u 21:39 GMT+1]
[ zuboni @ 12.04.2008. 20:53 ] @
imam samsung u700,kupio sam ga kod mtel operatera zakljucan je na mrezu,moze samo njihovu karticu.probao sam ovaj reset za sifrom ali nece.da li ima jos neka mogucnost mozda preko usb kabla?pozdrav
[ zuboni @ 14.04.2008. 20:08 ] @
nema niko da odgovori?
[ newname @ 17.04.2008. 09:16 ] @
Evo i mene opet.Nikako da stignem da odgovorim šta sam uradio i da se zahvalim Mikiju na pomoći. Operacija je uspela, ali nažalost sa gubljenjem podataka, što sam i očekivao. Nema veze, važno je da sada sve radi, a podatke ću već nekako vratiti...

Hvala još jednom.