[ wollf @ 09.04.2008. 19:33 ] @
Dobro vece postovani imam jedno pitanje. Hte bih da uvecavam slike ali da se ne gubi na kvaliteti (da mi ne budu mutne)???
Da li je to ikako moguce?

Unapred vam hvala
[ abc @ 09.04.2008. 22:11 ] @
Neki kazu da ovo moze da pomogne mada ja nisam video nista posebno u odnosu na PS:

www.reshade.com
[ LuckyBug @ 09.04.2008. 23:19 ] @
Ne moze,postoji odredjen broj piksela,kada povecas, program kompenzuje tako sto nalazi sredinu izmedju susednih piksela,on nema pojma sta je tu bilo vec samo racuna ono sto vidi.
Recimo da imas crni i beli piksel,ako prosiris sliku po sirini za jedan piksel onaj izmedju koji ce biti umetnut ce biti siv.
Postoje samo nacini da se to lepse interpolira ( bolji algoritam ),kao sto ima Shake recimo,ali to funkcionise do odredjene mere samo.

[Ovu poruku je menjao LuckyBug dana 10.04.2008. u 00:31 GMT+1]
[ MOHOK7 @ 10.04.2008. 08:27 ] @
svakim povecanjem broja pix gubis na kvaliteti slike.
Moze nesto da popravis u P Shopu tako sto ces odabrati neki od modusa za interpolaciju ( probaj koji je najbolji)
I onda nakon akcije Resize igranje:
Sharpen edge filteri itd.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ wollf @ 10.04.2008. 09:09 ] @
Poznato mi je to za pixele (da se gube kad uvecavas sliku). Ali kako recimo (mozda sada lupam) u filmu ili dokumentarcu to ucine? (Priblize sliku iz satelita odn. uvecaju je, a nista ne gube na kvaliteti)!!!
Voleo bih to da znam
[ LuckyBug @ 10.04.2008. 12:07 ] @
I ti im verujes,ono sto oni tamo rade je u 99% slucajeva teoretski nemoguce.
Mislim da je i Svarci svojevremeno nekoliko puta leteo od snage eksplozije,do kraja filma bi bio toliko pun gelera da bi umro nedugo zatim.
Uvek se setim kada su na bankomatu iliti atm snimili odraz u staklu pa uvecali,pa obrnuli,dobili broj tablica ili tako nesto; e sad da bilo bi eventualno moguce da je taj atm nadzirala red kamera koja snima u 8K tako da imas ogroman broj piksela pa mozes da se zezas ( a cak si i tad ogranicen ) - ali to nije slucaj i nikad nece biti.
Bruckheimer voli da njegove serije i filmovi imaju neverovatnu dozu nerealnih elemenata.

BTW evo pogledaj tutorijal i ti ces moci,u pitanju je cisto laziranje.
http://www.videocopilot.net/tutorials.html?id=15
[ deepwhite @ 11.04.2008. 00:10 ] @
to sto si gledao je postprodukcija. radi se u nekoliko sekvenci, od slike iz svemira, zatim uklapanje u sekvencu napravljenu u 3d i nekoliko finalnih sekvenci napravljenih od zumova iz aviona/helikoptera. fenomenalni kompoziting izvode vrhunski majstori i za tu vrstu postoji i oskar - za specijalne efekte. nema uvecavanja slike tipa fotosop.
ako mislis samo na zum iz satelita, sateliti za tu namenu imaju toliko jak zum da mogu procitati tablicu na automobilu.
[ stefan_NBG @ 18.10.2008. 14:05 ] @
da se malo nadovezem :)
oni upste namju sociva na satelitima nego koriste senzore!... :)....
a te senzore su usavrsili da mogu coveku da procitaju marku cigare dok je drzi u ustima...ili na stolu nebitno...
jer zamislite kolika bi bila ta sociva koje bi morali da izvuku van zemljine gravitacije :) !
to za cigaru sam citao skoro, a za senzore znam odavno.


[ OldDog @ 03.12.2008. 22:41 ] @
E Sad ja moram da pitamposto po vasem ne moze da se poboljsa kvalitet slike? Kako prave HD filmove koji su snimani 80-90 god.?
pa naravno obradom slike , a ako nije tako ja se stvarno izvinjavam, onda se uopste ne razumem u racunare i digitalne slike (i video zapise)
[ nkrgovic @ 03.12.2008. 23:18 ] @
Citat:
OldDog: E Sad ja moram da pitamposto po vasem ne moze da se poboljsa kvalitet slike? Kako prave HD filmove koji su snimani 80-90 god.?
pa naravno obradom slike , a ako nije tako ja se stvarno izvinjavam, onda se uopste ne razumem u racunare i digitalne slike (i video zapise)

Verovao ili ne - uglavnom jako tesko :). Pazi, filmska kamera od pre 20 godina je skroz analogna, i snima na filmu (kao fotoaparat sa filmom). Sad, rezolicija filma ti je, u sustini, velicina "zrna" na filmu, i njome si ogranicen. U zavisnosti od toga sta je i kako filmovano, imas snimke koji su radjeni na jako kvalitetnom filmu sa jako malim zrnom i cijim je skeniranjem moguce dobiti dosta dobre rezultate... A da li to ide do FullHD rezolucije ili ne - zavisi od filma do filma. Naravno, tamo gde ne ide se radi interpolacija :( . To sto je nesto izaslo na BR-u, u FullHD-u, ne znaci da deo tih pixela nije interpoliran. :/